начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

изнасянето на преписки и дела от съда Смятате ли че е редно

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: изнасянето на преписки и дела от съда Смятате ли че е редно

Мнениеот plamen_penev » 01 Ное 2009, 13:11

Закона на Бернули :lol:
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: изнасянето на преписки и дела от съда Смятате ли че е редно

Мнениеот portokal » 01 Ное 2009, 22:00

Ревълюшън, Революшън, форумен френд си, ама в казарма не си бил, дело не си изнасял, лошо за развитието, лошо

При мен тези неща стоят по абсолютно същия начин. 8) (По време на стажа не съм изнасяла, имам предвид.)
Дори не съм предполагала, че въобще към стажантите се отнасят толкова сериозно. :oops: Това заслужава само адмирации, разбира се - мисълта ми е само, че по време на моя стаж на магистратите видимо не им беше до нас, съответно и ние не се натискахме. Това, което правех лично аз, беше да се мотая в краката на деловодството и да чета дела от собствено любопитство.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: изнасянето на преписки и дела от съда Смятате ли че е редно

Мнениеот system » 01 Ное 2009, 23:28

Аз бях на обратния полюс - по време на стажа ми (през даличната 1995 г.) делата бяха купища, съдите малко, - всички се бяха юрнали да стават адвокати, младши съдия в нашия окръжен съд нямаше, а бяхме само двама стажанти. Пишехме решения и определения като идиоти, дори председателят на съда ни разпределяше дела на доклад, караше ни да висим в заседанията, а после влизахме в съвещанията и си докладвахме разпределените дела. Докладваш делото, кажеш си мнението, съдията - член на състава, който е докладчик, казва, че е съгласен (предварително си докладвал на него), отиваш да пишеш, събираш подписи и това е. Формално също беше незаконно - нарушаваше "тайната на съвещанието", но беше невероятна школа.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: изнасянето на преписки и дела от съда Смятате ли че е редно

Мнениеот chovecheto » 13 Ное 2009, 17:52

Не, не е редно, но пък колко ли неща са редни изобщо??
По въпроса - аз си изкарах много съвестно стажа, ходих и на заседания и дела за вкъщи носех, и писах и решения и мотиви. А пък колко по чл.410 от ГПК написах, не искам да си спомням.
Но за себе си съм изключително доволна от това което научих. А и удовлетворението, да каже съдията "Браво, много добре сте се справили" е просто....
Аз имах и късмета да попадна на съдии, на които им се занимаваше, и които не ги мързеше да говорят с нас, да обсъждаме казуса и т.н.
chovecheto
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 11 Дек 2008, 17:59

Re: изнасянето на преписки и дела от съда Смятате ли че е редно

Мнениеот portokal » 13 Ное 2009, 18:19

...без ИЗРИЧНО ПРЕДВАРИТЕЛНО разрешение.
А не например последващо или общо. :P
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: изнасянето на преписки и дела от съда Смятате ли че е редно

Мнениеот stillminkova » 13 Ное 2009, 18:35

Не забелязвам никой да твърди че е редно, но в името на целта да се свъши в срок и добре работата... Признавам: и аз съм изнасяла по време на стажа но за в къщи "за домашно" ми даваха ... как да кажа по-безопасни случаи. Например за един уикенд, по 10-20 опасни за себе си и околните луди и зависими съм настанявала за принудително лечение... Но и моя патрон и колегите като не смогваха със сроковете и се бояха от пустите жалещи за "бавност" носеха по много в къщи и несамо през уикенда. А си бяха иначе съвестни и знаещи съдии...
Аватар
stillminkova
Младши потребител
 
Мнения: 92
Регистриран на: 31 Окт 2007, 18:49

Re: изнасянето на преписки и дела от съда Смятате ли че е редно

Мнениеот georgiev_sfbg » 15 Ное 2009, 00:30

Това, е най-малкия ..."проблем"! :wink: :mrgreen:
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 20 госта


cron