начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Коледна гавра със съдебната система !?

Дискусии на тема съдебната власт в България


Коледна гавра със съдебната система !?

Мнениеот ou_topus » 22 Дек 2009, 21:27

Според мен това е срам и позор. :evil: :evil: :evil: Няма ли да имаме реакция!?
http://www.legalworld.bg/show.php?storyid=18624
:shock: :shock: :shock:
ou_topus
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Сеп 2009, 00:36

Re: Няма ли да имаме реакция!?

Мнениеот LakeG » 22 Дек 2009, 22:41

http://polls.bg/poll/id/razbira_li_spor ... _pravi-375
За начало - добра реакция :!:
Утре искрено се надявам да се организираме! :evil:
LakeG
Потребител
 
Мнения: 103
Регистриран на: 12 Сеп 2006, 20:15

Re: Няма ли да имаме реакция!?

Мнениеот p_dyan » 23 Дек 2009, 15:01

Предположението ми е че ще има плащания. Сега се шуми във всички вестници за това, за да видят всички хора как се спазва финансовата дисциплина.
Между двата празника или в първите дни на новата година, тихичко, по терлици, ще се заредят сметките. Никой няма да разбере. Дори самите бенефициенти могат да останат изненадани като отидат до близкия банкомат.
p_dyan
Потребител
 
Мнения: 484
Регистриран на: 09 Мар 2008, 23:37

Re: Няма ли да имаме реакция!?

Мнениеот gladiato_r » 23 Дек 2009, 15:30

неразбирам безумието и ината на Дянков, но ако случайно се образува проверка по случая и дай боже наказателно производство, колеги МОЛЯ ВИ, не прилагайте чл.66 от НК!!
gladiato_r
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Авг 2009, 15:35

Re: Няма ли да имаме реакция!?

Мнениеот Гост. » 23 Дек 2009, 15:34

:roll:
колеги МОЛЯ ВИ, не прилагайте чл.66 от НК!!

Благодаря! Разсмяхте ме... :lol:

По темата- нямам против да ви се изплатят и 15 заплати( дано намерят пари)- съдейки по обема- заслужили сте си ги.
Весели празници.

казват по Коледа се случвали чудеса...
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Няма ли да имаме реакция!?

Мнениеот karlson » 23 Дек 2009, 15:42

изтрито
Последна промяна karlson на 27 Дек 2009, 09:46, променена общо 1 път
karlson
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 29 Юни 2007, 11:38

Re: Няма ли да имаме реакция!?

Мнениеот portokal » 23 Дек 2009, 16:06

Поли, не е толкова до парите.
Аз лично не бих възразила по принцип да не получа 13-та заплата - ОК, криза, пари няма, и не само за нас няма. Магистратските заплати не са ниски за България и мен самата понякога ме дразнят мрънканиците на колеги колко, видите ли, ужасно зле сме заплатени (ма който си е мрънкалник, винаги си мрънка - всички имаме недостатъци).
Няма да коментирам и това, че беше леееко гадно да ти преведат 12-тата заплата в началото на декември и до последно да ти дават увереност, че ще има 13-та - ранното плащане да ни е проблемът винаги.

За притеснение според мен е друго - тази история прилича на демонстрация кой командва и кой определя правилата. Дано преувеличавам.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Няма ли да имаме реакция!?

Мнениеот voltron » 23 Дек 2009, 16:16

колеги МОЛЯ ВИ, не прилагайте чл.66 от НК!!


Чл 13a. по скоро :lol:
If you are good at something, never do it for free.
voltron
Потребител
 
Мнения: 566
Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:47

Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот bluebarovka » 23 Дек 2009, 16:34

Весела Коледа, колеги!
Изображение
Ковчежникът на финансите в Държавата, по - нагъл от "НАГЛИТЕ" днес ясно е заявил пред ВСС, че пари за допълнителни заплати за магистратите НЯМА! За съжаление, мотивите за "изчезналите" 24 мил. лв, които бяха предвидени за коледни премии за магистратите, едва ли ще видят бял свят! Този мил, на пръв поглед чичко, с изражение на невинен Хари Потър, просто е заявил, че пари НЯМА! Къде са? Това питаме ние, редовите магистрати?! И как така изведнъж изчезнаха???
http://www.legalworld.bg/show.php?storyid=18624
Много ми е чудно обаче, дали при това ОЧЕВАДНО потъпкване на Конституцията и законите в Република България и намеса в бюджета на независимата съдебна система, ще се потърси отговорност от посоченото по - горе лице и дали Прокуратурата ще се самосезира във връзка с ОЧЕВАДНИ данни за извършено престъпление по служба! Аз лично, бих провела с най - голямо внимание и желания разследването, в случай че никой друг не се навие :D :D :D
Изображение
Обичам да съм силна, обичам да побеждавам и никога за нищо на света да не се предавам!
Аватар
bluebarovka
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 09 Авг 2002, 10:17

Re: Няма ли да имаме реакция!?

Мнениеот vidovden » 23 Дек 2009, 17:25

Ne mislya, che 560 BGN sa zaplata. Kolegite s ednakvi ekspertni vazmojnosti i kachestvo na rabotata v EU poluchavat mejdu 3500 i 5000 evro.Tova ne e mrunkane, sladur. Tova e robsko povedenie. Hubavo kaza nyakoy drug: "Vreme e nie da im spretnem i na segashnite, i na predishnite edna akciya "Naglite 3"".
Navremeto imperatorite sa predlagali hlyab i zrelishta - sega - samo zrelishta. A shte vi pitam ot utre, kogato suvsem oficialno i veche zakonno zapochnat da vi citirat elektronnata po6ta i da vi spretvat pieski.

Hayde da ni sa chestiti zavishenite zdravni osigurovki, zavishenite godini za pensionairane, ogranichena bolnichna pomosht, zanijeni zaplati i pensii, ogranichenoto obrazovanie i kakvoto oshte ne sa se setili! Svalyaite ga6tite, za da im e po-lesno da ni izchu.....
vidovden
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Дек 2009, 14:34

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот bluebarovka » 23 Дек 2009, 17:31

Имам информация от ВСС, че днес същият този министър - бивш прокурор, заедно с очиларкото от фотосчето, е бил изпратен лично от министър - председателя, да обясни пред ВСС къде са парите и защо не са преведени по сметките на магистратите! Обяснение не е имало, а само заявление! Давам си сметка, че разследване няма да има! Ако сега си замълчим, какво ли ни очаква през следващите години! Аз не искам някой да ми казва как да разследвам, не искам някой да ме манипулира финансово, чрез това което ми се следва! Искам да работя качествено, с качествени закони, по ясни правила, които да важат за всички, а не на принципа, "Някои са по - равни от други"! Дано Чичко Паричко да си дава сметка за всички тези неща... Защото ударът му върху съдебната система сега, ще даде отражение за в бъдеще!!!
Изображение
Обичам да съм силна, обичам да побеждавам и никога за нищо на света да не се предавам!
Аватар
bluebarovka
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 09 Авг 2002, 10:17

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот REVOLUTION » 23 Дек 2009, 19:18

Преди минути по БНТ , позицията на ВСС-само маркирам основното:
1.Мин. Дянков ни информира , че пари няма.
2.Съжаляваме , че гласувахме 13-заплати.Не знаехме , че няма пари.
3.Солидаризираме се с държавата , поради тежката финансова криза и разбираме , че в тези тежки временна трябва да се затяга колана.
4.Мненията изразени по електронни медии , че ще има война между институциите са несериозни , съдебната власт служи на народа и след като последния е в криза......
Кой е по-виновен за случилото се ВСС или Правителството?

П.П.
Председателя на ВКС изрази разочарованието си , тъй като заслужили професионалисти , ще останат без заслужените си пари.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот karlson » 23 Дек 2009, 19:27

изтрито
Последна промяна karlson на 27 Дек 2009, 09:47, променена общо 1 път
karlson
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 29 Юни 2007, 11:38

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот sunshine_75 » 23 Дек 2009, 19:43

Не сте сама, Karlson... Такава подигравка не съм предполагала, че мога да изтърпя и преглътна... Все едно с вълшебна пръчица ми пръснаха представите за разделение на властите, за независимост, и какво ли още не. Бла-бла-бла... Закони ...бла... Конституция...бла, бла... Решения на КС... бла, бла, бла.... Те министрите ни не са ги чели, не ги спазват, как да очаквам от Мунчо да го направи?!?!
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот REVOLUTION » 23 Дек 2009, 19:47

sunshine_75 написа:Не сте сама, Karlson... Такава подигравка не съм предполагала, че мога да изтърпя и преглътна... Все едно с вълшебна пръчица ми пръснаха представите за разделение на властите, за независимост, и какво ли още не. Бла-бла-бла... Закони ...бла... Конституция...бла, бла... Решения на КС... бла, бла, бла.... Те министрите ни не са ги чели, не ги спазват, как да очаквам от Мунчо да го направи?!?!


Е май обаче не министрите са виновни , излиза че ВСС не са се разбрали , че никакви икономии няма , че да гласуват 13 заплата.Аз затова питам , кой е виновен в случая , щото според мен са виновни ВСС.Първо гласували са заплати , без да знаят че пари няма.А ако всъщност пари има , ВСС промени позицията без един сериозен аргумент.Какво е виновен мин.Дянков?За баницата поговорката нали я знаете?
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот system » 23 Дек 2009, 19:51

Не че съм привърженик на "конспиративни" теории, но нещата много странно се наместват, за да бъде случайно. Първо, на всеослушание се обявява, че магистратите ще взе. Защото м коледни "бонуси". Второ, журналистическата гилдия в един глас извряква, за да ни порицае. Трето, пак на всеослушание се обявява, че ВСС също си разпределили колко бяха там заплати. И четвърто, Дянков ни изненадва изотзад, с извинение. Като прибавим и някое и друго изказване на бат'Бойко, всичко си идва на мястото. Демек, вижте ни как се грижим за народната пара, лошата съдебна власт не стига че нищо не върши, но и само пари иска. Но стожерът на народните финанси Мончо Дянков бди !!!Поредният евтин пиар на мозъчно евтината ни изпълнителна власт. Карай да върви. И това ще изтърпим. А те ще си заминат по реда.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот donchev » 23 Дек 2009, 19:53

След Красьо Черния и рецесията всякакви приказки за коледни бонуси за магистрати са нелепи. Съжалявам, че покрай боклуците в съдебната система страдат и честните колеги, но c'est la vie.
donchev
Потребител
 
Мнения: 202
Регистриран на: 05 Окт 2001, 10:00

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот bluebarovka » 23 Дек 2009, 19:57

Къде беше министър Попова, когато ВСС обяви, че ще раздава коледни премии преди седмица - две? Защо тогава нямаше координация с колегите си от МС, и как така тогава не се знаеше, че няма пари??? Смешници!!! Колкото и да ми се извинява ВСС, няма кой да попълни липсите в личния бюджет, тъй като всеки един от нас е разчитал на тези средства! И защо ВСС не каже каква е истината, а се примирява с думите на очилатото плашило?
Защото ако тякой взима заплата от 2-3 хилади лева, голямата част от магистратите наистина разчитат на заплатата си от хиляда и няколко.

А има и хора, като редовия служител в съдебната система, които и 1000лв не получават, а са работили на равно с нас, че дори и повече! Възмутена съм от отношението към нас! До сега си вършех съвестно работата, разчитала съм да бъда овъзмездена адекватно! През следващата година ще споделя идеята за каквото повикало, такова се обадило!!! И вярвам, че няма да съм сама... :evil:
Изображение
Обичам да съм силна, обичам да побеждавам и никога за нищо на света да не се предавам!
Аватар
bluebarovka
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 09 Авг 2002, 10:17

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот sunshine_75 » 23 Дек 2009, 19:58

Тези, които имат по 200000 евра за Красьо, ще си ги наченат, те не чакат бонуси... На тях не им пука нито от ВСС, нито от Дянков - не ги грижете, колега Дончев.
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Re: Коледна гавра със съдебната система

Мнениеот system » 23 Дек 2009, 20:03

REVOLUTION написа: Е май обаче не министрите са виновни , излиза че ВСС не са се разбрали , че никакви икономии няма , че да гласуват 13 заплата.Аз затова питам , кой е виновен в случая , щото според мен са виновни ВСС.Първо гласували са заплати , без да знаят че пари няма.А ако всъщност пари има , ВСС промени позицията без един сериозен аргумент.Какво е виновен мин.Дянков?За баницата поговорката нали я знаете?

Напротив, доколкото разбрах, реализирани са икономии над 50 млн лева. Поне това прочетох тук:
http://www.focus-news.net/?id=n1320690
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Следваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron