начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ЗСВ

Дискусии на тема съдебната власт в България


ЗСВ

Мнениеот (ne) otlichnik » 14 Апр 2004, 16:34

Колеги,
преди време обсъждахме изискването за успех а от дипломата като условие за допускане до изпит за съдия, следовател,
с последните изменения в ЗСВ виждам, че е залегнало изискване за минимум 4.50 от писмения изпит за допускане до устния след това.
смятате ли, че при тази формулировка ВСС може при обявяване на конкурса да включи и изискване за успех от дипломата?
(ne) otlichnik
 

Re: ЗСВ

Мнениеот 111 » 18 Апр 2004, 10:56

То е въведено - В наредбата за провеждане на конкурсите, но не си спомням колко беше - 4 или 4.50.
111
 

Re: ЗСВ

Мнениеот l;l;; » 18 Май 2004, 09:02

Съгласно последните изменения съдия прокурор и съдия може да станеш и без конкурс стига да имаш стаж като юрист и без да е този стаж в съдебната власт....илил не е нужно конкурс......последното важи само за младши съдии прокурори и т.н!!!!!!!!!!1
l;l;;
 

Re: ЗСВ

Мнениеот куна » 19 Май 2004, 17:25

за пръв път чувам такова нещо
куна
 

Re: ЗСВ

Мнениеот 0-- » 01 Юни 2004, 17:34

V instrukcia N 1 na VSS ot 03.12.2003 g. za dopuskane za konkurs za magistrati se iziskva uspex nai - malko 4.00 ot darjavnite izpiti. Spored men se narushavat osnovni prava. Lipsva ravnopravieto pri nazna4avane na rabota. ta nali ima nazna4en konkurs?
Tova, 4e imam po nisak uspex ot 4.00 na darjavni izpiti pravi li me po- glupava ot ostanalite? mislia, 4e vsi4ki zasegnati ot tozi absurd na VSS triabva da se obedinim i da si tarsim pravata. Vie znaete li za niakoia druga specialnost da se iska opredelen uspex za da te dopusnat do konkurs? Az li4no ne znam.
0--
 

Re: ЗСВ

Мнениеот 0-- » 01 Юни 2004, 17:35

V instrukcia N 1 na VSS ot 03.12.2003 g. za dopuskane za konkurs za magistrati se iziskva uspex nai - malko 4.00 ot darjavnite izpiti. Spored men se narushavat osnovni prava. Lipsva ravnopravieto pri nazna4avane na rabota. ta nali ima nazna4en konkurs?
Tova, 4e imam po nisak uspex ot 4.00 na darjavni izpiti pravi li me po- glupava ot ostanalite? mislia, 4e vsi4ki zasegnati ot tozi absurd na VSS triabva da se obedinim i da si tarsim pravata. Vie znaete li za niakoia druga specialnost da se iska opredelen uspex za da te dopusnat do konkurs? Az li4no ne znam.
0--
 


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron