начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

семейно и наследствено право

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


семейно и наследствено право

Мнениеот madamina83 » 08 Май 2010, 19:14

Помогнете! Трябват ми лекции ( теми ) по новия семеен кодекс!
madamina83
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Юли 2009, 22:21

Re: семейно и наследствено право

Мнениеот advokat__nikolov » 13 Май 2010, 18:49

Изображение
advokat__nikolov
 

Re: семейно и наследствено право

Мнениеот sarbijanac » 13 Май 2010, 19:10

madamina83 написа:Помогнете! Трябват ми лекции ( теми ) по новия семеен кодекс!


Също и учебника на проф.Екатерина Матеева е подходящ в тази насока.
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: семейно и наследствено право

Мнениеот advokat__nikolov » 14 Май 2010, 02:30

sarbijanac написа:
madamina83 написа:Помогнете! Трябват ми лекции ( теми ) по новия семеен кодекс!


Също и учебника на проф.Екатерина Матеева е подходящ в тази насока.



О, разбира се, колега. Супер допълнение :)
advokat__nikolov
 

Re: семейно и наследствено право

Мнениеот sarbijanac » 14 Май 2010, 02:34

Учебника-класика на проф.Лиляна Ненова също е преиздаден в нова редакция и този път е в два тома.
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: семейно и наследствено право

Мнениеот advokat__nikolov » 15 Май 2010, 14:34

Тамън на време, като стана 5 курс - е мой тоя учебник, заедно с коментара. Всъщност съм късметля, влязох да уча, ама точна в навечерието на влизането Европейския съюз - хванах АПК, директивите залегнали в ТЗ, новия ГПК, новия СК и други, та хубавото е, че има вече литература за всичко. Чакаме Корнезов да издава още :D
advokat__nikolov
 

Re: семейно и наследствено право

Мнениеот sarbijanac » 19 Май 2010, 01:10

advokat__nikolov написа:Тамън на време, като стана 5 курс - е мой тоя учебник, заедно с коментара. Всъщност съм късметля, влязох да уча, ама точна в навечерието на влизането Европейския съюз - хванах АПК, директивите залегнали в ТЗ, новия ГПК, новия СК и други, та хубавото е, че има вече литература за всичко. Чакаме Корнезов да издава още :D



Чети повече литература с практическа насока.Учебника е до изпита,хайде и до държавния.
Корнезов издаде два тома по ГПК,не са лоши,макар и информацията да е преобладаващо поднесена в справочен вид.
Не съм чувал за "директиви" в търговския закон,така,че не е зле "да ме просветиш" в тази насока.Имаше промени в ТЗ ,но те не касаят същноста на самата учебна дисциплина.
Хубаво е,че ще те изпитват по действуващите нормативи,но следва да знаеш,че наследената съдебна практика за съжаление е по отменените вече ГПК и СК.
Сегашната практика на ВКС е единствено в насока е ли да се допусне делото на касация или да не се допусне.Тази практика трудно би ти помогнала за дело,което още е на първата,или на въззивната инстанция.
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: семейно и наследствено право

Мнениеот advokat__nikolov » 19 Май 2010, 06:59

sarbijanac написа:
advokat__nikolov написа:Тамън на време, като стана 5 курс - е мой тоя учебник, заедно с коментара. Всъщност съм късметля, влязох да уча, ама точна в навечерието на влизането Европейския съюз - хванах АПК, директивите залегнали в ТЗ, новия ГПК, новия СК и други, та хубавото е, че има вече литература за всичко. Чакаме Корнезов да издава още :D



Чети повече литература с практическа насока.Учебника е до изпита,хайде и до държавния.
Корнезов издаде два тома по ГПК,не са лоши,макар и информацията да е преобладаващо поднесена в справочен вид.
Не съм чувал за "директиви" в търговския закон,така,че не е зле "да ме просветиш" в тази насока.Имаше промени в ТЗ ,но те не касаят същноста на самата учебна дисциплина.
Хубаво е,че ще те изпитват по действуващите нормативи,но следва да знаеш,че наследената съдебна практика за съжаление е по отменените вече ГПК и СК.
Сегашната практика на ВКС е единствено в насока е ли да се допусне делото на касация или да не се допусне.Тази практика трудно би ти помогнала за дело,което още е на първата,или на въззивната инстанция.




За литературата с практическа насока - си напълно прав. Такава литература чета само по Наказателно право, Административен процес и Облигационно право до момента :wink:

За директивите ще те светна : С тия директиви съм затапил не малко преподаватели :D Амо то директивите и регламентите са много, като тяхното въвеждане е започнало преди 10 години, и които обхващат не само ТЗ, но и ЗК и ЗТР, така че ще посоча някои от тях. Ще ти ги пратя на лични, щото за кво да ги давам публично, та утре пак някой да ме обижда че съм еди какъв си, че "като завърша живота ще ми види сметката" - фирмата се специализира към момента с много дейности :) :

Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение
advokat__nikolov
 


Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron