начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Има ли корупция в съдебната власт?

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Има ли корупция в съдебната власт?

Мнениеот sisi19 » 04 Авг 2010, 17:56

:D :D Ама ти какво си помисли, че съдиите не ходят там ли? Ами нали всичките на една маса сядат.
Аритметиката е проста
адвокат+ вещо лице + съдия = на решение, определение или присъда.
Нали това и казах първоначално.
Искаме ли тази корупция да си отиде, то трябва да се започне от корените на дървото, не от КОРОНАТА. Когато корените оздравечят, тогава и короната ще е здрава.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Има ли корупция в съдебната власт?

Мнениеот todorb2000 » 04 Авг 2010, 18:21

sisi19 написа::D :D Ама ти какво си помисли, че съдиите не ходят там ли? Ами нали всичките на една маса сядат.
Аритметиката е проста
адвокат+ вещо лице + съдия = на решение, определение или присъда.
Нали това и казах първоначално.
Искаме ли тази корупция да си отиде, то трябва да се започне от корените на дървото, не от КОРОНАТА. Когато корените оздравечят, тогава и короната ще е здрава.


Tака е sisi19
И мен се опитаха...., но аз се отдръпнах.
Корените са в правилата на играта.
Абе я дървото да махнем :D

Трябва да започнем от себе си.
Стъпка по стъпка... и така!
Защото войната е продължение на политиката....
А престъпността е продължение на правото.....
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Има ли корупция в съдебната власт?

Мнениеот sisi19 » 04 Авг 2010, 19:04

Ами нали това казвам.
Промяна в законите е необходима, а не прах в очите на хората че уж били променени, малко по драстични мерки - ще свършат добра работа.
Примерно:
Много често делата се отлагат заради адвокати.
1. Нередовно призоваване - съгласна, може. А ма да се докаже че е било такова, не само да се извиняват. А това трябва да е отговорност на съда пред който се разглежда делото. Да се порови, да изчисли и да види причините поради който адвоката е нередовно призован. И да се тръгне назад по веригата. Тогава като се санкционират няколко призовкара дето не са си свършили работата, или дето са се носили призовки в срок, а се се съгласявали адвоката да ги порпише че уж бил получил призовката след една седмица, да видиш колко бързо ще започнат да се явяват по дела и как бързо ще се разнасят призовките.
2. Бил имал друго на същата дата. Ами добре, лошо няма. Ама тогава що си приел датата насрочена за с.з във съдебно заседание. Би трябвало да не се признават тези молби.
3. Адвоката бил боле, добре - но докажи това и то го докажи със заболяване наистина необходимо оцъствието ти от съдебна зала .


Тааа, виждаш ли колко многа са МАЛКИТЕ неща които правят ГОЛЕМИТЕ такива.
И с останалите, така.
Я стегни малко закона за адвокатите, малко закона за съдебната влас, малко този ,и малко онзи закон, и корупцията многооо, ама многооо ще намалее.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Има ли корупция в съдебната власт?

Мнениеот todorb2000 » 04 Авг 2010, 19:34

sisi19 написа:Ами нали това казвам.
Промяна в законите е необходима, а не прах в очите на хората че уж били променени, малко по драстични мерки - ще свършат добра работа.
Примерно:
Много често делата се отлагат заради адвокати.
1. Нередовно призоваване - съгласна, може. А ма да се докаже че е било такова, не само да се извиняват. А това трябва да е отговорност на съда пред който се разглежда делото. Да се порови, да изчисли и да види причините поради който адвоката е нередовно призован. И да се тръгне назад по веригата. Тогава като се санкционират няколко призовкара дето не са си свършили работата, или дето са се носили призовки в срок, а се се съгласявали адвоката да ги порпише че уж бил получил призовката след една седмица, да видиш колко бързо ще започнат да се явяват по дела и как бързо ще се разнасят призовките.
2. Бил имал друго на същата дата. Ами добре, лошо няма. Ама тогава що си приел датата насрочена за с.з във съдебно заседание. Би трябвало да не се признават тези молби.
3. Адвоката бил боле, добре - но докажи това и то го докажи със заболяване наистина необходимо оцъствието ти от съдебна зала .


Тааа, виждаш ли колко многа са МАЛКИТЕ неща които правят ГОЛЕМИТЕ такива.
И с останалите, така.
Я стегни малко закона за адвокатите, малко закона за съдебната влас, малко този ,и малко онзи закон, и корупцията многооо, ама многооо ще намалее.


Tова вече е политика...
Аз не съм юрист по образование, но станах такъв по един или друг начин т.е. нямам тапия. Участвал съм в различни групи за изработване на нормативни актове.
Нужни са регулации по определен начин, но предпоставките трябва да се правят от други професии, а процедурите от юристи.
Преходният процес е важен, а и неговото качество. И да се изразя грубо, ако позволиш, да работим в линейните участъци на процеса, за да има що-годе предвидливо поведение, и да избягваме нелинейните, защото това се използва от обществени групи от сивия сектор.
Та посредством такива модели може и да се получи, но пак трябват хора-човеци, а магарета.
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Има ли корупция в съдебната власт?

Мнениеот blind_guardian » 04 Авг 2010, 19:43

Ей тази корупция все ви е на устите бе....
В правото има релевантни факти - конкретни обстоятелства, които се твърдят, а след това трябва и да се доказват.
Хайде, има отворена тема... Някой да напише - този магистрат, от този съд, прокуратура или следствие, взе пари по това и това дело и направи това и това...
Откога го чакам... И не само аз...
Ама много ви знаят балалайките иначе. Явно някога - като деца, са ви плашили с Торбалан и още избивате комплекси.
Лошото е, че някои хора, които явно имат проблеми от психиатричен характер, заеха ключови постове в Държавата и по такъв начин придобиха трибуна да се изявяват публично, включително и да дават израз на параноята си. Последната пък се оказа заразна за простолюдието... :twisted:
blind_guardian
Потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: 04 Май 2010, 18:38

Re: Има ли корупция в съдебната власт?

Мнениеот sisi19 » 04 Авг 2010, 19:47

Прав си, но пак казвам, ако тези всички "малки" вратички се затворят, то тогава нещата ще изглеждат по съвсем друг начин. Тогава много от авокатите, магистратите и други такива, доста ще се замислят дали да влязат в корупционна схема или не.Аз лично предполагам, че това ще ги доведе до мисълта "по добре да си изпълнявам задълженията и работата, от колкото да си рискувам хляба.
Разбира се изцяло никога не може да се заличи тази "голяма лоша сестра на правосъдието ", но е абсолютно възможно ТЯ да се ограничи в действията си до минимум.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Има ли корупция в съдебната власт?

Мнениеот sisi19 » 04 Авг 2010, 19:50

blind_guardian написа:Ей тази корупция все ви е на устите бе....
В правото има релевантни факти - конкретни обстоятелства, които се твърдят, а след това трябва и да се доказват.
Хайде, има отворена тема... Някой да напише - този магистрат, от този съд, прокуратура или следствие, взе пари по това и това дело и направи това и това...
Откога го чакам... И не само аз...
Ама много ви знаят балалайките иначе. Явно някога - като деца, са ви плашили с Торбалан и още избивате комплекси.
Лошото е, че някои хора, които явно имат проблеми от психиатричен характер, заеха ключови постове в Държавата и по такъв начин придобиха трибуна да се изявяват публично, включително и да дават израз на параноята си. Последната пък се оказа заразна за простолюдието... :twisted:

Ами да, мога да ти разкажа, макар че пряко ЕСТЕСТВЕНО не съм го видяла.
За това и става въпрос -защото не можеш да хванеш миризмата , а само я усещаш.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Има ли корупция в съдебната власт?

Мнениеот blind_guardian » 04 Авг 2010, 19:57

sisi19 написа:Ами , да мога да ти разкажа, макар че пряко ЕСТЕСТВЕНО не съм го виряла.
За това и става въпрос -защото не можеж да хванеш миризмата , а само я усещаш.


Аха, много е удобно... И аз съм го чувал това:
Адвокат към клиента: "Загубихме делото, защото съдията е корумпиран... Другите са му дали пари..."
Празни приказки с Б. Б. и Цв. Цв. Тук искаме конкретни факти. :wink:
blind_guardian
Потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: 04 Май 2010, 18:38

Re: Има ли корупция в съдебната власт?

Мнениеот sisi19 » 04 Авг 2010, 19:59

blind_guardian написа:
sisi19 написа:Ами , да мога да ти разкажа, макар че пряко ЕСТЕСТВЕНО не съм го виряла.
За това и става въпрос -защото не можеж да хванеш миризмата , а само я усещаш.


Аха, много е удобно това... И аз съм го чувал това:
Адвокат към клиента: "Загубихме делото, защото съдията е корумпиран... Другите са му дали пари..."
Празни приказки с Б. Б. и Цв. Цв. Тук искаме конкретни факти. :wink:

Конкретните факти, могат само да се придубият по сигнал от органите които имат правомощията да направят това.
Ние, казваме и разказваме, не сме длъжни да ДОКАЗВАМЕ.
Въпроса е че като дадеш сигнала, не му обръщат внимание, или вече е ясно какво ще стане. И нещата са до тук.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Има ли корупция в съдебната власт?

Мнениеот blind_guardian » 04 Авг 2010, 20:24

А каква е гаранцията, че сигналът няма да го даде недоволен от съдебния акт психично болен гражданин и така да омаскари магистрата?!?! След като твърдиш нещо, ти трябва да можеш и да го докажеш. Има си едни дела ЧХ-та им се вика, че като ти заведе такова магистратът, точно ти - дето си разпространил за него съответните обстоятелства - приписване на престъпление, ще трябва да ги доказваш... Иначе носиш наказателна отговорност...
И пак приканвам, хубава тема, хайде да си говорим с конкретни имена и факти...
Другото е просто виене срещу луната, а на мен ми писна да се опитвам да обяснявам едно и също нещо за Н-ти път и Сиси19 да не може да го разбере... :twisted:
Сиска, очаквам твоите сигнали... :wink:
blind_guardian
Потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: 04 Май 2010, 18:38

Re: Има ли корупция в съдебната власт?

Мнениеот todorb2000 » 04 Авг 2010, 20:56

Трябва ясна адмнистративна политика, ясна наказателна политика.
Да се премахне съдебен състав от един съдия и в наказателните дела и в административните дела. Смея да кажа,че административното правораздаване копае трапа на наказателното.
Да се протоколира на съвещанието на съдебния състав.
Да се смени института на болния адвокат.
Да се въведат фиксирани наказания за конкретни нарушения и да не могат отменят, като се въведат дисциплинарни мерки-пробация за "овластени граждани" - пиян съдия, пиян прокурор, пиян градоначалник и т.н., и да се изведе пробацията от наказанията според НК.
Да се въведе сумиране на наказанията в наказателния процес, а не както е сега.
Да се въведе отчет на административните нарушения, а оттам по-строг контрол в израстването по йерархията.
Адвокатите в наказателното производство също да полагат клетва пред съдията.
Окръжният прокурор да е избиряема длъжност пряко от населението и т.н.
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Има ли корупция в съдебната власт?

Мнениеот blind_guardian » 04 Авг 2010, 21:27

То много работи трябват, ама всеки, който пипа по тези закони, го прави с тайничката идея да си сложи свои хора на съответните постове, които после да му служат... Да - административното правосъдие е сериозен проблем. Като създадоха административните съдилища си направиха политическите назначения в тях. Сложиха за съдии пълни безхаберници, някои от които не са влизали и в съдебна зала даже. Та сега, същите тези хубостници, с*рат чудна практика... Ама си мисля, че малка част от тях са корумпирани - конкретни данни нямам, но предполагам. :wink: А голямата част са фрапиращо некадърни, да не кажа правно неграмотни... Но така е - от Общината или от някоя фирма - директно в Административен съд... Чудна Бг картинка... За съжаление вече нищо не може да се направи и ще минат поне 10-20 години, докато се подменят тези псевдомагистрати... За ВАС пък хич не ми се говори... Там е друга губерния... Ако има корупция в съдебната система, не е лошо да се потърси точно там...
blind_guardian
Потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: 04 Май 2010, 18:38

Re: Има ли корупция в съдебната власт?

Мнениеот todorb2000 » 04 Авг 2010, 21:43

blind_guardian написа:То много работи трябват, ама всеки, който пипа по тези закони, го прави с тайничката идея да си сложи свои хора на съответните постове, които после да му служат... Да - административното правосъдие е сериозен проблем. Като създадоха административните съдилища си направиха политическите назначения в тях. Сложиха за съдии пълни безхаберници, някои от които не са влизали и в съдебна зала даже. Та сега, същите тези хубостници, с*рат чудна практика... Ама си мисля, че малка част от тях са корумпирани - конкретни данни нямам, но предполагам. :wink: А голямата част са фрапиращо некадърни, да не кажа правно неграмотни... Но така е - от Общината или от някоя фирма - директно в Административен съд... Чудна Бг картинка... За съжаление вече нищо не може да се направи и ще минат поне 10-20 години, докато се подменят тези псевдомагистрати... За ВАС пък хич не ми се говори... Там е друга губерния... Ако има корупция в съдебната система, не е лошо да се потърси точно там...


Ето каква наглост, например!
Шефът на ВАС, заместниците му,шефът на Пето отделение, шефът на кабинета, всички имат електронни пощи, а никой не ми отговаря..
Та бум сигнал където трябва, и да се видят какви са висопоставените магистрати от ВАС.
Наглост до безхаберие.
Корупцията извира от неправилна административна политика и власт.
Уважавам правото на съдията, но искам да виждам справедливи и подчинени на закона решения.
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Има ли корупция в съдебната власт?

Мнениеот sisi19 » 06 Авг 2010, 09:28

blind_guardian написа:А каква е гаранцията, че сигналът няма да го даде недоволен от съдебния акт психично болен гражданин и така да омаскари магистрата?!?! След като твърдиш нещо, ти трябва да можеш и да го докажеш. Има си едни дела ЧХ-та им се вика, че като ти заведе такова магистратът, точно ти - дето си разпространил за него съответните обстоятелства - приписване на престъпление, ще трябва да ги доказваш... Иначе носиш наказателна отговорност...
И пак приканвам, хубава тема, хайде да си говорим с конкретни имена и факти...
Другото е просто виене срещу луната, а на мен ми писна да се опитвам да обяснявам едно и също нещо за Н-ти път и Сиси19 да не може да го разбере... :twisted:
Сиска, очаквам твоите сигнали... :wink:

Дай ми "личен" и ще ти разкажа много неща. Па ти сам си направи извода.
Някой от тях мога да подкрепя с доказателства които са в нета и са придубити от публични регистри, другите са придобити от делата към които са приложени като даказателствено средство.
Та като ги съединиш всичките, се получава една дълга поредица от обстоятелсва.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Има ли корупция в съдебната власт?

Мнениеот blind_guardian » 06 Авг 2010, 20:19

Видяхме ги ние... Трима председатели на отделения във ВАС - с безимотни роднини, както и дъщеричката на единия - "младши съдиийка"... Защо Цецо Пича не реве срещу тях?!?! Защо не ги арестува показно?!?! Защо не ги разследва прокуратурата?!?! Откъде пари за хотели, че и да продават на хора, на които гледат данъчни дела?!?! Все едни хубави въпроси... И оттук натам да започнем с отговорите... Ами те, за да са на такива позиции в съдебната ситема са служили и продължават да служат на мафията в държавата - всяко правителство служи на определени групировки. Та тези хора са в далаверата от много години, което и правителство да е на власт /групировки да доминират/ те са в тяхна услуга. Те са винаги в печелившия отбор - на властимеющите, т. нар. фурнаджийски лопати и нагаждачи, добре обслужват актуалните икономически и политечески интереси. А в една нормална държава те трябваше да си подадат оставките, а ако не го направят на часа - ВСС е длъжен да ги отстрани временно от длъжност, а дисциплинарният състав немедленно да ги уволни, така да се каже - да ги изхвърли като мръсни котета... Дали нещо се прави по въпроса?!?! Времето минава, всичко се забравя... И ако не бяха журналистите да го напишат по вестиците дали щеше да излезе наяве?!?! Дали Цецко Физическото не е имал информация?!?! Имал е, но нищо не е правил - по посочените по-горе причини и вместо да разрови мръсотията, където действително смърди и ще излезе корупцията, спретнаха партенка на Сантиров - нагласиха му капанче, понеже е Бай Х*й и трябваше да има уличен в корупция магистрат. Да, но престъплението му не е по-служба, на негово място можеше да бъде всеки друг човек. Та много може да се разсъждава в тази посока...
А аз още не съм видял конкретни факти... Така да си ги навързваме обстоятелствата и да си правим от тях изводи, каквито на нас са ни изгодни, не подхожда на юристи, а на тъпи ченгета - в съда видяхме какво стана с техните безспорни доказателства и цялостно разкрита престъпна групировка, наречена "Килърите". :D
2001г. карах стаж в СРП и тогава уволниха две - деловодителки ли бяха, секретарки ли, които пишели т. нар. "спирачки" - за откраднатите автомобили. Носят на прокурора, той подписва и се кефи, че са му свършили работа, а те са си прибирали по 20-30 лв. от хората за тази ускорена услуга, без разбира се прокурорите да знаят. И после магистратите били корумпирани...
С приказки, като аз чух от този, а аз от онзи, той пък от дядото на чинканайка му и т. н. /оперативна информация/ :D освен лов на вещици да настане друго не може да се очаква...
blind_guardian
Потребител
 
Мнения: 137
Регистриран на: 04 Май 2010, 18:38

Re: Има ли корупция в съдебната власт?

Мнениеот todorb2000 » 06 Авг 2010, 21:07

blind_guardian написа:Видяхме ги ние... Трима председатели на отделения във ВАС - с безимотни роднини, както и дъщеричката на единия - "младши съдиийка"... Защо Цецо Пича не реве срещу тях?!?! Защо не ги арестува показно?!?! Защо не ги разследва прокуратурата?!?! Откъде пари за хотели, че и да продават на хора, на които гледат данъчни дела?!?! Все едни хубави въпроси... И оттук натам да започнем с отговорите... Ами те, за да са на такива позиции в съдебната ситема са служили и продължават да служат на мафията в държавата - всяко правителство служи на определени групировки. Та тези хора са в далаверата от много години, което и правителство да е на власт /групировки да доминират/ те са в тяхна услуга. Те са винаги в печелившия отбор - на властимеющите, т. нар. фурнаджийски лопати и нагаждачи, добре обслужват актуалните икономически и политечески интереси. А в една нормална държава те трябваше да си подадат оставките, а ако не го направят на часа - ВСС е длъжен да ги отстрани временно от длъжност, а дисциплинарният състав немедленно да ги уволни, така да се каже - да ги изхвърли като мръсни котета... Дали нещо се прави по въпроса?!?! Времето минава, всичко се забравя... И ако не бяха журналистите да го напишат по вестиците дали щеше да излезе наяве?!?! Дали Цецко Физическото не е имал информация?!?! Имал е, но нищо не е правил - по посочените по-горе причини и вместо да разрови мръсотията, където действително смърди и ще излезе корупцията, спретнаха партенка на Сантиров - нагласиха му капанче, понеже е Бай Х*й и трябваше да има уличен в корупция магистрат. Да, но престъплението му не е по-служба, на негово място можеше да бъде всеки друг човек. Та много може да се разсъждава в тази посока...
А аз още не съм видял конкретни факти... Така да си ги навързваме обстоятелствата и да си правим от тях изводи, каквито на нас са ни изгодни, не подхожда на юристи, а на тъпи ченгета - в съда видяхме какво стана с техните безспорни доказателства и цялостно разкрита престъпна групировка, наречена "Килърите". :D
2001г. карах стаж в СРП и тогава уволниха две - деловодителки ли бяха, секретарки ли, които пишели т. нар. "спирачки" - за откраднатите автомобили. Носят на прокурора, той подписва и се кефи, че са му свършили работа, а те са си прибирали по 20-30 лв. от хората за тази ускорена услуга, без разбира се прокурорите да знаят. И после магистратите били корумпирани...
С приказки, като аз чух от този, а аз от онзи, той пък от дядото на чинканайка му и т. н. /оперативна информация/ :D освен лов на вещици да настане друго не може да се очаква...


Да, така е.
За да е калпава съдебната власт, са виновни другите две власти, защото си живуркат. И това е.
Виновни са Президента, Председателя на Народното събрание и Премиера.
Това е така, защото горепосочените лица, не са предприели ефективни ходове.
А как да стане???
Като няма белези на държавност. Работи се на парче, за това и съдебната власт е такава.
Ние нямаме профил на престъпника от гражданско-правна гледна точка, а не от професионална.
Ние нямаме профил на административния орган, защото се "правораздава" и се "коли и беси".
Та "архиктектите" на НК, НПК, ГПК и АПК преди да пишат алинеи "на коляно", трябва всичко да го обвързват в система за управление на държавата.
Останалото го виждаме всеки ден.
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Има ли корупция в съдебната власт?

Мнениеот ztlex » 15 Авг 2010, 17:23

Искам да коментирам нещо по този повод:
1. Корупция със сигурност има.
2. Има обаче впечатляваща некомпетентност, която в много случаи е толкова голяма, че човек просто си мисли, че става въпрос за корупция.
3. Много често става въпрос пък просто за липса на всякаква отговорност, комбинирана с безхаберие - отново си мислим, че е корупция, ама не е съвсем.
Един стар виц от соц. време:
Раззузнавач( от НРБ) бил хванат в чужбина и разбира се вече е негоден да върши велики дела. Та тук му намерили работа- да ходи на събирания на чавдарчета и пионерчета и да разказва геройски истории. На една такава среща децата го питали- Др. Петров(измислено име), как издържахте на този тормоз-мъчения, разпити, побои и т.н. Той казал - УЧЕТЕ ДЕЦА, УЧЕТЕ. МНОГО БОЙ ИЗЯДОХ, АМА КАКВО ДА КАЖА, КАТО НИЩО НЕ ЗНАМ.
От своя опит знам, че голяма част от съдебната система е сега в положението на др.Петров- няма какво да кажат, защото не знаят, не са учили, не могат.
Не пренебрегвайте тази група. Иначе другата е ясна- те винаги знаят какво правят и защо и срещу какво го правят.
Кажете ми сега - кой е по-опасен, знаещите или неможещите?
Има и продължение, ако някой прояви интерес. То е на тема един термин, въведен в средата на 80 год. от ЦК на БКП - "воинстваща некомпетентност". Даже имаше някаква борба с нея, ама вижте как днес изглеждат резултатите от тази борба.
ztlex
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 15 Авг 2010, 09:19

Re: Има ли корупция в съдебната власт?

Мнениеот todorb2000 » 15 Авг 2010, 18:51

ztlex написа:Искам да коментирам нещо по този повод:
1. Корупция със сигурност има.
2. Има обаче впечатляваща некомпетентност, която в много случаи е толкова голяма, че човек просто си мисли, че става въпрос за корупция.
3. Много често става въпрос пък просто за липса на всякаква отговорност, комбинирана с безхаберие - отново си мислим, че е корупция, ама не е съвсем.
Един стар виц от соц. време:
Раззузнавач( от НРБ) бил хванат в чужбина и разбира се вече е негоден да върши велики дела. Та тук му намерили работа- да ходи на събирания на чавдарчета и пионерчета и да разказва геройски истории. На една такава среща децата го питали- Др. Петров(измислено име), как издържахте на този тормоз-мъчения, разпити, побои и т.н. Той казал - УЧЕТЕ ДЕЦА, УЧЕТЕ. МНОГО БОЙ ИЗЯДОХ, АМА КАКВО ДА КАЖА, КАТО НИЩО НЕ ЗНАМ.
От своя опит знам, че голяма част от съдебната система е сега в положението на др.Петров- няма какво да кажат, защото не знаят, не са учили, не могат.
Не пренебрегвайте тази група. Иначе другата е ясна- те винаги знаят какво правят и защо и срещу какво го правят.
Кажете ми сега - кой е по-опасен, знаещите или неможещите?
Има и продължение, ако някой прояви интерес. То е на тема един термин, въведен в средата на 80 год. от ЦК на БКП - "воинстваща некомпетентност". Даже имаше някаква борба с нея, ама вижте как днес изглеждат резултатите от тази борба.


Така е!
Войнстванща некомпетентност, да!
Проблемът е в незнаещия съдия, неможещия прокурор, че няма регулация към такива прокурори и съдии или следователи.
Законът не се прилага според точния му смисъл/чл.5 от ГПК/.
Бих повторил отнова, че големия проблем е административното правораздаване. Ние имаме феодална административна система/психологията на наказващия е феодална/, няма обратна връзка между наказание и израстване в ранг, например. Системата не възпитава гражданско-правно отношение към закона и в дисплинарен и наказателен смисъл.
И това е навсякъде.
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

Re: Има ли корупция в съдебната власт?

Мнениеот hidden » 15 Авг 2010, 19:11

Системата е порочна, защото такъв й е фундаментът.
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: Има ли корупция в съдебната власт?

Мнениеот todorb2000 » 15 Авг 2010, 19:28

hidden написа:Има ли корупция в съдебната власт? Или е само мираж на неудовлетворени от правораздаването хора? Винаги ли хората са виновни заради крайния резултат от своите съдебни дела, за своите грешки, опущения и слаба защита, или има вмешателство и на "други сили" - връзки, познанства, шуробаджанащина, приятелства, познанства, влияние...пари!??
Защо при всяко директно изразено недоволство срещу съдебната власт винаги следва рязка контрареакция и "обида" от страна на магистратите, а никога, ама никога не излезе някой да излезе и да си признае: Да, има. Не, не можем нищо да направим. Да, безсилни сме. Не, няма да напусна с достойнство тази най-прогнила част от държавния апарат! Защото си пазя хляба и той е по-важен от достойнството!
Защо винаги всичко се потулва и част ли е това от преднамерен план за манипулиране на общественото мнение или просто това си е в реда на нещата?
Безгрешни ли са съдиите или стават и грешки? А ако стават твърде често и то очевидно не от разсеяност?
Кой е най-корумпираният и некадърен съд?
За мен лично това определено е ВЪРХОВНИЯТ АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД!!! Няма друг съд с толкова нагли и явно безхаберни или направо некадърни съдии!
Уважаеми "дами" и "господа" съдии, знам че четете този форум. Знам, че сте недосегаеми и самодоволни. Но знайте, че дори и да не ви застигне наказанието на този свят, то няма да го избегнете-на другия!


Да, най-корумпираният съд е ВЪРХОВНИЯТ АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД.
Четете им решенията и ще видите, че е така.
Тяхната пословична неспособност да издават незаконосъобразни актове се вижда в публикуваните съдебни решения.
Съдиите не си мотивират решенията, а като "директори" отсъждат. Повечето им решения са безсмислени.
Гражданите са длъжни да спазват и изпълняват Конституцията и законите. Те са длъжни да зачитат правата и законните интереси на другите/чл.58 от Конституцията/
http://www.youtube.com/watch?v=BP7WGKWPZKg
Емил Димитров-Ако си дал…не си живял на празно!
todorb2000
Потребител
 
Мнения: 636
Регистриран на: 09 Яну 2009, 13:46
Местоположение: гр.Хасково

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron