начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

"licenziran ocenitel na nedvijimi imoti"

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


"licenziran ocenitel na nedvijimi imoti"

Мнениеот gery » 07 Окт 2001, 20:27

Kade moga da procheta povechko za taka narecheniat "licenziran ocenitel na nedvijimi imoti" Prekarah niakolko dena zarovena v Apis i kup literatura i nishto ne otkrih. Molia za pomosht! Blagodaria Vi predvaritelno!
gery
Потребител
 
Мнения: 602
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26
Местоположение: Варна

RE:

Мнениеот Георги » 12 Окт 2001, 23:00

Гери, Виж Наредба за оценка на обектите, подлежащи на приватизация: Чл. 7. (1) Оценките се извършват от български или чуждестранни физически или юридически лица, получили разрешение (лиценз) от Агенцията за приватизация. (2) Лиценз се издава за извършване на оценки за: 1. недвижими имоти; ..... 4. (доп. - ДВ, бр. 26 от 1997 г.) други активи (произведения на изкуствата, антиквариат, благородни метали и скъпоценни камъни, недвижими имоти - паметници на културата); ...... (3) Кандидатите за получаване на лиценз подават молба до Агенцията за приватизация, в която посочват за какъв вид оценки желаят да бъдат лицензирани. (4) (Изм. - ДВ, бр. 39 от 1999 г.) Лиценз на физически лица се издава за конкретни сфери на стопанската дейност (отрасли, подотрасли и дейности), а по т. 1, 2 и 5 на ал. 2 - без оглед на конкретната сфера на дейност на основата на: 1. свидетелство за придобита специалност; 2. данни за стаж по специалността и документи за извършени оценки; 3. свидетелство за съдимост; 4. (Изм. - ДВ, бр. 61 от 1998 г.) диплома за завършено висше образование; 5. (Нова - ДВ, бр. 39 от 1999 г.) доказателства за закупена документация за лицензиране. (5) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 1998 г., бр. 39 от 1999 г.) Условията по т. 1, 2, 3, 4 и 5 на ал. 4 са задължителни за издаването на лиценза. (6) Юридически лица се лицензират на основата на: 1. (Изм. - ДВ, бр. 61 от 1998 г.) удостоверение за актуална съдебна регистрация; 2. състав на специализирания персонал; 3. предмет и област на дейност; 4. опит в областта на оценяването; 5. (Нова - ДВ, бр. 39 от 1999 г.) доказателства за закупена документация за лицензиране. (7) (Нова - ДВ, бр. 96 от 1994 г., зал., бр. 32 от 1996 г.)
Георги
 

RE: RE:

Мнениеот gery » 13 Окт 2001, 22:28

Blagodaria za izcherpatelniat Vi otgovor, naistina mi pomognahte mnogo, no vednaga vaznikna vaprosa ako FL iska da bade ocenitl, to zadaljitelno triabva da e vishist, i dori i da ima sredno specialno obrazovanie izliza, che niama pravo da izvarshva takava dejnost i vtoriat vapros koito zanima izmorenoto mi saznanie e, kak stava tova dokazvane na opit pri JL, v ocenitelskata deinost? Za opit zachita li se naprimer na otgovoren post v darjavno predpriatie - sashtestvuvalo do 89-90 god., zanimavashto se sas stroitelna ili remontna deinost... neznam dali misalta mi beshe podredena i posledovatelna, molia da me izvinite ako e malko haotichno sam podredila vaprosite si.
gery
Потребител
 
Мнения: 602
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26
Местоположение: Варна

RE: RE: RE:

Мнениеот Георги » 16 Окт 2001, 14:18

Гери, за ф.л. - отговорът е "да, трябва да е с висше образование". За опита - ами доказва се с всички документи, с които разполагаш. Но дори и да нямаш доказателства, пак ми се струва, че въз основа на данните, които изпратиш да те лицензират. В тази връзка работата ти в държавната фирма ще се оцени като опит. А за ю.л. според мен трябва да се занимават с дейност, свързана с недвижими имоти. Пак даваш като доказателства каквото имаш и се молиш да те одобрят (е, освен ако не си с връзки, тогава не чакаш :)))
Георги
 

RE: RE: RE: RE:

Мнениеот gery » 18 Окт 2001, 23:22

Naistina blagodaria :) spasihte me ot "strogo mamrene" na asistentkata. 10x a lot i uspehi
gery
Потребител
 
Мнения: 602
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26
Местоположение: Варна


Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron