начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Къде сте сега leonardos и kostadin_yordanov?

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Къде сте сега leonardos и kostadin_yordanov?

Мнениеот antonio_di_pietro » 08 Ное 2010, 20:15

Привет колега инспектор :D Съвсем случайно влязох да чета и искрено се радвам на вашето дръзновение и начетеност. Определено мисля, че опонентите ви са в доста неравностойно положение, защото вие не им давате да си поемат дъх :D
antonio_di_pietro
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 09 Сеп 2010, 19:22

Re: Къде сте сега leonardos и kostadin_yordanov?

Мнениеот antonio_di_pietro » 08 Ное 2010, 20:48

Колега Йорданов, инспектора е напълно прав,че вие изразявате много тези без да сочите никакви аргументи. За това ще ви помоля ясно и точно да кажете кои текстове от основния закон са ви проблемни и как точно предлагате да бъдат променени. Мисля, че така трябва да се изразяваме. Освен това не съм съгласен с много от нещата които твърдите. Категорично не е вярно, че формулировката относно източника на държавната власт е комунистически постулат. Не мога също така да приема, че има колизия между идеята за разделение на властите и водещата роля на парламента в държавата с парламентарно управление. Дори леко започвам да се дразня от непрекъснатите атаки срещу основния ни закон, който мисля че съвсем не е лош. Колегата инспектор е прав и за друго- ние нямаме все още мисленето и манталитета, за да живеем живеем в такова общество към което се стремим. И когато нямаме манталитет правим традиционното- обвиняваме лошата конституция, която ни пречи и сме твърдо убедени че ако я променим изведнъж и животът ни ще се промени като с магическа пръчка. Само помислете, че преди нищо време приехме изцяло нов НПК. Тогава проглушихме света каква невероятна стъпка правим в борбата срещу престъпността( колко неправилен термин) и сега след нищо време ще приемаме нов НПК. Защо? Законът ли е виновен за това, че не можем да овладеем криминалната обстановка? Че нали само преди нищо и никакво време се дуехме пред цял свят каква огромна стъпка сме направили! А има държави, които не променят важните си закони в продължение на столетия и се справят. За това нека настроим мисленето си на правилната вълна, да създаваме, да си плащаме данъците, да бъдем отговорни и нещата ще се подредят. Не може да не се подредят. Но стига вече с КРБ! Ще живеем в такова общество каквото си направим а не каквато К си напишем. А тези, които сега ще кажат: "Да , но какъв ще бъде обликът на държавата и обществото зависи именно от КРБ" пак ще помоля да бъдат конкретни. А именно- кой точно текст, защо, как да се промени и какво положително очакваме от предлаганата промяна.
antonio_di_pietro
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 09 Сеп 2010, 19:22

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron