начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Каква е дейността на прокурорските помощници?

Дискусии на тема съдебната власт в България


Каква е дейността на прокурорските помощници?

Мнениеот sisi_78910 » 05 Фев 2011, 11:24

Здравейте, интересувам се каква точно в практическо отражение е работата на прокурорските помощници? Ако има юристи работещи като такива и прочетат това, моля да ми напишат с какво точно се занимават на практика.
sisi_78910
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 11 Авг 2010, 12:11

Re: Каква е дейността на прокурорските помощници?

Мнениеот 1968 » 05 Фев 2011, 13:07

Да върши работата на мързеливите администртивни рководители.
1968
Потребител
 
Мнения: 571
Регистриран на: 21 Окт 2005, 15:02

Re: Каква е дейността на прокурорските помощници?

Мнениеот sisi_78910 » 05 Фев 2011, 22:36

Ако може малко по-подробен отговор. Този ми се струва малко общ. :lol:
sisi_78910
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 11 Авг 2010, 12:11

Re: Каква е дейността на прокурорските помощници?

Мнениеот svettoslav » 23 Мар 2011, 23:13

sisi_78910 написа:Ако може малко по-подробен отговор. Този ми се струва малко общ. :lol:


Може да е общ,но пък е обоснован,правилен и законосъобразен(както се казва из некои документи). :lol:
Иначе по въпроса - А,бе,"помагач",с две думи(чл.20,ал.4).
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Каква е дейността на прокурорските помощници?

Мнениеот donna » 23 Мар 2011, 23:32

Не е ли по добре да има конкурси за младши съдии и поркурори вместо да се назначават помощници , някога бях писала по въпроса след като бях прочела правилника мисля беше на ВАС , че тия и проекти на решения пишеха и още 20 неща ,абе направо като специалисти по всичко ...
Питам се как някога всеки съдия и поркурор си следеше сроковете и си пишеше решенията ,а сега в районите съдилища и прокуратури пак сами си пишат нещата и проблеми няма ,а по нагоре има поомщници ...зная ли ,чини ми се ,че и делата намаляват поне гражданските и административните , за другите видове демек наказателните не споря...
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Каква е дейността на прокурорските помощници?

Мнениеот 1968 » 24 Мар 2011, 09:49

Това животно помощник го измислиха първо за върховните съдилища и прокуратури и там настаниха доста отрочета.После явно ги досрамя и мисълта продължи и надолу.Никаква практическа полза от хората/не оспорвам качествата им/, освен, че ги тормозят да вършат работата на началника.Единственото предимство е, че има възможност за контакти, да се подготви за някой конкурс и да научи нещо полезно от практиката, ако се завърти извън кръга на началника, защото началник рядко се захваща да работи по същество.
1968
Потребител
 
Мнения: 571
Регистриран на: 21 Окт 2005, 15:02

Re: Каква е дейността на прокурорските помощници?

Мнениеот govedo » 31 Мар 2011, 08:30

Колеги, не съм се явявал на такъв конкурс. Разкажете как минават нещата? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
govedo
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 31 Мар 2011, 08:26

Re: Каква е дейността на прокурорските помощници?

Мнениеот sava » 02 Апр 2011, 17:15

От както намалиха срока за стажа на някой прокурори и съдии им дойде нанагорно сами да си пишат делата .По рано фраскат един зад врата на стажанта, мятат му делото ,дето дедо Пройчо се напил и като ударил чашата в земята и изцапал панталона на местния стражар "Е осъществил състава на чл.325 от НК" и му казват ей ти интифа действай "копи -пейст" и айде . Е да , ама не и понеже сега стажантите ги няма , някой трябва да ги отметне в четенето и подреждането на делата и ако може в резюме да им разкаже за кво всъщност става дума, но поне тоя дето ще го върши , ще взима някакви пари , щото по рано си беше чиста ангария.
sava
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26

Re: Каква е дейността на прокурорските помощници?

Мнениеот donna » 02 Апр 2011, 17:29

sava написа:От както намалиха срока за стажа на някой прокурори и съдии им дойде нанагорно сами да си пишат делата .По рано фраскат един зад врата на стажанта, мятат му делото ,дето дедо Пройчо се напил и като ударил чашата в земята и изцапал панталона на местния стражар "Е осъществил състава на чл.325 от НК" и му казват ей ти интифа действай "копи -пейст" и айде . Е да , ама не и понеже сега стажантите ги няма , някой трябва да ги отметне в четенето и подреждането на делата и ако може в резюме да им разкаже за кво всъщност става дума, но поне тоя дето ще го върши , ще взима някакви пари , щото по рано си беше чиста ангария.



E не е така . Стажа беше едногодишен , що дела прочетох едно на ръка , но никой не ми възложи да му свърша работата.
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Каква е дейността на прокурорските помощници?

Мнениеот 1968 » 02 Апр 2011, 21:10

Едно време със стажа беше друго, и аз много прочетох и доста написах за 1 година.Помощника при нас вършеше рботатата на началника, друг при нас не му даваше работа, то и как ли да стане, дори и да можеше, беше му нещо като личен роб.Но разбра къде е истината, научи много от нас за година и половина.Човека спечели конкурс и по Великден младши съдия ще става.
1968
Потребител
 
Мнения: 571
Регистриран на: 21 Окт 2005, 15:02

Re: Каква е дейността на прокурорските помощници?

Мнениеот sava » 03 Апр 2011, 21:20

donna написа:
sava написа:От както намалиха срока за стажа на някой прокурори и съдии им дойде нанагорно сами да си пишат делата .По рано фраскат един зад врата на стажанта, мятат му делото ,дето дедо Пройчо се напил и като ударил чашата в земята и изцапал панталона на местния стражар "Е осъществил състава на чл.325 от НК" и му казват ей ти интифа действай "копи -пейст" и айде . Е да , ама не и понеже сега стажантите ги няма , някой трябва да ги отметне в четенето и подреждането на делата и ако може в резюме да им разкаже за кво всъщност става дума, но поне тоя дето ще го върши , ще взима някакви пари , щото по рано си беше чиста ангария.



E не е така . Стажа беше едногодишен , що дела прочетох едно на ръка , но никой не ми възложи да му свърша работата.

Е аз за тва си карах стажа не в СГС , а в Окръжен съд ,щото там бяха 100 души стажанти и никой не им обръщаше внимание , докато с нас работеха много ,макар че в началото всячески искаха да ни разкарат, както и да е тва не променя факта на робията .
sava
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron