начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

"ЛЕЖАХ"В ЗАТВОРА 2год.И БЯХ ОПРАВДАН.Какво да правя?

Дискусии на тема съдебната власт в България


"ЛЕЖАХ"В ЗАТВОРА 2год.И БЯХ ОПРАВДАН.Какво да правя?

Мнениеот frauddobcho » 23 Фев 2011, 19:40

Здравейте !!! "Лежах в софийския централен затвор два пъти по 10 месеца.След което бях оправдан.Какво да правя ? Нямам пари за адвокати... В"Европейската конвенция за защита на правата на човека и основните свободи"="ЕКЗПЧОС" пише
,че по никакъв начин не би трябвало да ми създават проблеми, трудности, препиатствия и т.н.а напротив.......... Ходих до СГС,СРС,министерството на правосъдието,националният ни омбуцман и къде ли не и навсякъде ми създават неимоверни затруднения и никакво опътване какво да правя... Навсякъде ме "отрязват" и ми казват наеми си адвокат,въпреки разяснението преди това от моя страна,че нямам възможност за адвокат.....
- Какво става в нашата държавица??? Значи всеки един човек може да бъде задържан в затвора,оправдан-НЕВИНЕН. След това ако няма пари за адвокат да си потърси правата и някакво обезщетение - НЯМА КАКВО ДА НАПРАВИ - така ли ???
Моля ви помогнете ми ???
Или ще трябва да сезирам медиите,"господари на ефира" и тем.под. ???
ПОМОГНЕТЕ ???
frauddobcho
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 21 Фев 2011, 21:21

Re: "ЛЕЖАХ"В ЗАТВОРА 2год.И БЯХ ОПРАВДАН.Какво да правя?

Мнениеот REVOLUTION » 23 Фев 2011, 19:46

Здравейте посетете адвокатската колегия в града , в който живеете.Обяснете им , че нямате възможност да си ангажирате адвокат , но желаете такъв , защото искате да предявите иск срещу държавата за причинените Ви вреди.Там ще Ви обяснят какви документи трябва да представите и ще Ви бъде определен адвокат по Закона за правната помощ.След това ще си предявите иска.Сам няма да може да се справите.Иначе това е лин към закона , който Ви дава право на обезщетение-

http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2131785730

Това към закона за правната помощ.
http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135511185
Успех!
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: "ЛЕЖАХ"В ЗАТВОРА 2год.И БЯХ ОПРАВДАН.Какво да правя?

Мнениеот Гост. » 23 Фев 2011, 19:54

:roll: Давайте! Господарите ще ви помогнат в осъждането. Кофти, че от това пари няма да видите.

Стига сте хленцал :!: - за да търпите такава МНО не сте особено кристален. 8)
Важното е, че ще може да изкарате кинти от това "болезнено и неприятно изживяване"- погледнете чл. 23-25 от ЗПП е ли сте в хипотезита за допускане на правна помощ, и ако да- знаете, или поне ще разберете, къде да се обърнете за назначаване на служебен защитник, който след запознаване с материалите да инициира гражданско дело за "репариране" на вредите ви.

И още нещо- на кривата ракета Космосът и вечно пречи. Сетете се и за народната мъдрост- помогни си сам, за да ти помогне и Господ.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: "ЛЕЖАХ"В ЗАТВОРА 2год.И БЯХ ОПРАВДАН.Какво да правя?

Мнениеот krasos » 24 Фев 2011, 21:09

Човека е оправдан, какво по кристално от това искаш? Стига сте търсили под вола теле,а помогнете на човека !!!
krasos
Младши потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: 05 Сеп 2010, 09:50

Re: "ЛЕЖАХ"В ЗАТВОРА 2год.И БЯХ ОПРАВДАН.Какво да правя?

Мнениеот Гост. » 24 Фев 2011, 21:29

krasos написа:Човека е оправдан, какво по кристално от това искаш? Стига сте търсили под вола теле,а помогнете на човека !!!


:) Помогни му ти.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: "ЛЕЖАХ"В ЗАТВОРА 2год.И БЯХ ОПРАВДАН.Какво да правя?

Мнениеот krasos » 25 Фев 2011, 19:34

Да бих му помогнал, за разлика от тебе , който се подиграваш на хорското нещастие!!! Внимавай, че всичко се връща на този свят, да не се окажеш на негово място( не ти го пожелавам) ! Аз мога да помогна финансово да се плати на някой адвокат,защото не съм правист ,а и не обичам да ръся акъл! :!: :!: :!:
krasos
Младши потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: 05 Сеп 2010, 09:50

Re: "ЛЕЖАХ"В ЗАТВОРА 2год.И БЯХ ОПРАВДАН.Какво да правя?

Мнениеот Гост. » 25 Фев 2011, 19:39

krasos написа:Да бих му помогнал, за разлика от тебе , който се подиграваш на хорското нещастие!!! Внимавай, че всичко се връща на този свят, да не се окажеш на негово място( не ти го пожелавам) ! Аз мога да помогна финансово да се плати на някой адвокат,защото не съм правист ,а и не обичам да ръся акъл! :!: :!: :!:



Ми, с това трябваше да започнеш ( че ще платиш), не да ми ръсиш акъл ( непоискан) насреща.
Пускайте офертата и все някой ще поеме ангажимента ( може про боно и твоя проблем да уреди там... с движимите и СИ).


Ако е така, както излага фактите, от това дело ще се изкарат пари. Но както вече написах- помогни си сам, за да ти се помогне- що не си активирате и двамата личните, че никой от столичните колеги няма да се осмели публично да си напише името.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: "ЛЕЖАХ"В ЗАТВОРА 2год.И БЯХ ОПРАВДАН.Какво да правя?

Мнениеот avramov.d » 25 Фев 2011, 19:45

Задължително ти трябва адвокат за предявяване на иск против Държавата! Консултирай се с адвокат! Има възможност да ти води делото срещу процент от обезщетението, след като бъде изплатено, без предваричелно плащане. Това е обичайна практика.
avramov.d
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Апр 2007, 19:09

Re: "ЛЕЖАХ"В ЗАТВОРА 2год.И БЯХ ОПРАВДАН.Какво да правя?

Мнениеот svettoslav » 27 Фев 2011, 21:55

Малко е встрани от темата,но като стажант през 2007г. в районния съд,четох такова дело.Ищеца сам си го водеше.Три-четири пъти му се указваше да уточнява какво точно иска,за какво точно го иска и от кого точно го иска.И не знам съдията що му обръщаше толкова внимание,изисваше толкова уточнения и все му даваше "последна възможност да уточни..." И като уточни всичко на шестия път,стана ясно,че нашата "жаба" чула,че коня се кове..и тя надига крак...
Ищецът -осъждан 5-6 пъти,лежал в затвора 2-3 години,излиза и твърди че бил оправдан от съда по намси кое дело и иска да осъди държавата....и заради това,че му я нямала колата пред сградата на следствието,където я бил паркирал...малко преди за влезе в затвора..В С.з. оттегля иска,тъй като си знае на*рания ..з,но прокурорът го засече-"Съдът да се произнесе с решение".Та тука и адвокат да има-все същата...
Но в определени моменти,когато е основателен иска,можеш да пропилееш всичко ако си водиш делото сам.А някой знаят че може да те порежат дори и само заради това нещо,дори да ти е основателен 100%.
Или викаш-вземаш два листа хартия и газ...
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: "ЛЕЖАХ"В ЗАТВОРА 2год.И БЯХ ОПРАВДАН.Какво да правя?

Мнениеот frauddobcho » 10 Мар 2011, 14:59

Два пъти бях задържан(2003г.и2005г.)по две различни,но единтични дела и двата пъти бях оправдаван от двете инстанции(СРС присъжда:"НЕВИНОВЕН",СГС:потвърждава)! Разполагам със всички документи:
- Решения от съд,служебни бележки от арест,както и от затвор,портоколи,
актове,експертизи,епикризи и т.н.и т.н.и т.н. - ВСИЧКО ИМАМ !!!
Какво по-ясно от това :
- Аз бях заподозрян,впоследствие обвинен по чл.194 и 195/кражба/. Задържан съм с мярка за неотклонение-"задържане под стража"... "Лежах"следствен в ареста и затвора. След повече от 10 месеца,на първо редовно съдебно заседание на Софийски Районен Съд/СРС/- съм признат за"НЕВИНОВЕН".... Мярката за неотклонение бе изменена в "подписка" и следваше да бъда"ОСВОБОДЕН НЕЗАБАВНО",което не стана !?! След това последва прокурорски протест на по-горна инстанция-Софийски Градски Съд/СГС/....
На по-горната инстанция-във СГС,прокурорския протест бе определен за неоснователен и решението на СРС е "ПОТВЪРДЕНО"... Освободиха ме със закъснение от 21 дни ...
След по-малко от година,пак по единтичен начин/почти един и същ/,по същият член,за еднакво деяние,от същите служители на МВР/някои от които,в последствие бяха уволнени заради корупция и побой/,бях задържан-отново след разбиване на вратата и нахлуване в домът ми,отново след жестоко пребиване... :arrow: :arrow: :arrow:
Последна промяна frauddobcho на 10 Мар 2011, 15:13, променена общо 1 път
ЖИВОТА Е ТРЪРДЕ КРАТЪК,КАКТО И КРАСИВИТЕ МОМЕНТИ В НЕГО !!! ИЗЖИВЕЙТЕ ГО ДОСТОЙНО И СЕ НАСЛАЖДАВАЙТЕ НА ВСЕКИ КРАТЪК МИГ ЩАСТИЕ !!!
frauddobcho
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 21 Фев 2011, 21:21

Re: "ЛЕЖАХ"В ЗАТВОРА 2год.И БЯХ ОПРАВДАН.Какво да правя?

Мнениеот frauddobcho » 10 Мар 2011, 15:13

:arrow: :arrow: :arrow: И пак по същият начин бях оправдан единодушно и от двете инстанции :idea:
Докога БЪЛГАРСКИЯТ ДАНАКОПЛАТЕЦ ще плаща суми,огромни суми пари на граждани осъдили собствената си държава в СТРАСБУРГ,докога ???
Някой си полицай/о.р./решил да ти вземе здравето и съсипе живота/не само на теб,а и на твоите роднини-близки/=Възможно ли безпроблемно да успее и да прави това повече от един или два пъти ??? :?: :?: :?: ???
Мисля,че и прокуратурата носи значителна вина да се случва това :idea:
Но пък прокурорите какво ли ги интересува,след като те няма да извадят лично от джоба си пари-да ти заплатят обещетението присъдено от Страсбург,както и така наречените "полицаи"...
ЖИВОТА Е ТРЪРДЕ КРАТЪК,КАКТО И КРАСИВИТЕ МОМЕНТИ В НЕГО !!! ИЗЖИВЕЙТЕ ГО ДОСТОЙНО И СЕ НАСЛАЖДАВАЙТЕ НА ВСЕКИ КРАТЪК МИГ ЩАСТИЕ !!!
frauddobcho
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 21 Фев 2011, 21:21

Re: "ЛЕЖАХ"В ЗАТВОРА 2год.И БЯХ ОПРАВДАН.Какво да правя?

Мнениеот basstardo » 24 Апр 2011, 20:06

Аз не знам вие тука какви сте?
Срам нямате ли?
Да ви псувам ли трябва?
Горкия човечец има нужда от помощ, а вие вашта м**** м***** ви е през на м******
ви п****те?!?!?!

poli_g засрами се! Заради г***и като теб сме в тази тиня! :evil:
basstardo
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Апр 2011, 19:27

Re: "ЛЕЖАХ"В ЗАТВОРА 2год.И БЯХ ОПРАВДАН.Какво да правя?

Мнениеот namakak » 28 Апр 2011, 01:02

Има неискам,няма немога!Винаги можеш и от вторични суровини да платиш на адвокат,кво се правиш на жалък,паразит такъв!Ти какво очакваш,безплатен обяд ли?Запомни завинаги,има неискам,има мога.Ти какво искаш точно?Справедливост или обратното?За да постигнеш справедливост ,трлябва и да се постараеш,за да помогнеш и на такива ,които наистина нямат и тази възможност,било сакати или мъртви дори.Ти можеш да си първия,със свои средства ,със свой адвокат,да докаже истината и какво може да се пообърка в едно законодателство на една държава.Ти търсиш помощ,но даде ли нещо ,за да ти се даде и на теб такава възможност?Възможно е теб да търси господ,чрез твоите средства,за да може справедливо да напомни къде се греши и за в бъдеще и то за твоите сънародници.
Съпричастен съм твоята поличба и твоята болка,но се изразих по-горе,и то като чонек и брат.Питаш какво да правиш..Ами направи най-доброто,докажи справедливостта,дори и със свои средства.Всички те подкрепяме,защото никой не е застрахован от набеждаване или несъобръжение,или..
Аватар
namakak
Потребител
 
Мнения: 960
Регистриран на: 10 Юни 2008, 16:21

Re: "ЛЕЖАХ"В ЗАТВОРА 2год.И БЯХ ОПРАВДАН.Какво да правя?

Мнениеот frauddobcho » 09 Май 2011, 18:22

- OK !!!
ЖИВОТА Е ТРЪРДЕ КРАТЪК,КАКТО И КРАСИВИТЕ МОМЕНТИ В НЕГО !!! ИЗЖИВЕЙТЕ ГО ДОСТОЙНО И СЕ НАСЛАЖДАВАЙТЕ НА ВСЕКИ КРАТЪК МИГ ЩАСТИЕ !!!
frauddobcho
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 21 Фев 2011, 21:21


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron