начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Слух : Огнян Стамболиев пише учебник по ГПК

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


Re: Слух : Огнян Стамболиев пише учебник по ГПК

Мнениеот hidden » 20 Май 2011, 19:51

advokat__nikolov написа:Аз не мога да правя неща свързани с : навеждане, вдигане на тежки предмети, носене, държане, стоене на крак, камо ли градинар да бъда.

Едва ли някой тук се интересува от това какво можете да правите и какво не можете.
advokat__nikolov написа:Казвате, че не сте залягали над учебниците. Ами, вижте, то не може да маате гъ.зове по Азисовските заведения всеки ден и да искате да залягате над учебниците 8) Следователно залягате над Азис ! :-D

Какво общо Азис с учебника на Стамболиев и с доматите? Нещо жегата май не Ви се отразява добре.
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: Слух : Огнян Стамболиев пише учебник по ГПК

Мнениеот Гост. » 21 Май 2011, 13:25

advokat__nikolov написа:...Към Поли (относно доматите)

Какво ще прави някой си в доматите, когато го чака на етажерката Венедиков :-D Физическият труд, и особенно градинарския, е неприсъщ за величието на Гражданския съдия, но тук навлизаме в същността на юридическата етика. Гражданският съдия трябва да си почива, а когато не желае да си почива - требе да се образова юридически, защото оспорените граждански правоотношения го чакат в съда !

Вместо да посети кака ти Пена семинара в хотел "Родина" с участието на Храпсиме Мъгърдичян (СРС), Борислав Белазелков (ВКС), Кристиан Таков (СУ), тя ще ми кисне в доматите :-D Ама ха !...


От края към началото- млад си още, и по тази причина зелен :mrgreen: . Магистратите ходят на семинари ( ако имаш възможност да отидеш на организиран за тях семинар- не пропускай насладата, защото там ще чуеш много смислени въпроси( за които дори не си и помислил) от практическа гл.т.( теоретичните локуми настрана) и различни добре мотивирани тези), ама от де да имаш тези знания. :wink: И не е нужно да ходят на всички- посоченият от теб е за друг кръг заинтересовани.
Дори не знам що ти обяснявам, ала е последен опит да те приземя.

По въпроса с почивката, доматите и величието на магистрата- последния Е човек, като теб, мен и останалите. Соц. му статус не е пречка да има същите битовизми , както повечето от нас, защото не живее в изолирана стерилна среда ( изолацията е на друга плоскост- страдат соц. им контакти, заради сл. положение, но това е цената, която (явно у нас) се налага да плащат, за да работят това, което обичат). А как и по какъв начин ще си почива магистрата- изборът е само и лично негов, така както той не взима отношение как да си почиваш ти( там където свършват твоите, започват неговите права :wink: ).
Това зяпане в чуждия личен живот е неоснователно и дразни.

п.п. Да не забравя, за какво отново пиша в темата- как пък за миг не допусна, че всички магистрати са чели по няколко пъти посочените трудове, `начи! Или защото ти не си ги чел, то и всеки останал не е?! :lol:
Логика.... някаква, твоя. :lol: Дълбоко погрешна!

Залягай над учебниците и стига си ръсил публично мъдрости.
Дали пък Стамболиев пишел още един или пет труда ми е все тази- напоследък сериозно отсявам закупуване на публикуваната правна литература, така щото много талаш излиза.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Слух : Огнян Стамболиев пише учебник по ГПК

Мнениеот sarbijanac » 23 Май 2011, 00:52

Надявам се да е стойностен.Макар,че съм приключил отдавна със студентската скамейка ще го взема.Впечатлен съм от изданието му "Доказването в гражданския процес".С практическа насоченост-синтезирано и ясно.
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: Слух : Огнян Стамболиев пише учебник по ГПК

Мнениеот Pause » 23 Май 2011, 12:20

+
По неофициална информация няма да е еднолично д-р Стамболиев,и Проф. Анелия Мингова ,а може и други да се включат като съавтори към средата на годината да излезе. :D
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14

Re: Слух : Огнян Стамболиев пише учебник по ГПК

Мнениеот advokat__nikolov » 23 Май 2011, 19:33

Pause написа:+
По неофициална информация няма да е еднолично д-р Стамболиев,и Проф. Анелия Мингова ,а може и други да се включат като съавтори към средата на годината да излезе. :D


Урааа !

Е, това е, мерси за инфото.

Ще има ли официална премиера на книгата. Там съм, на първия ред :-D О, Стамболиев, герой наш :-D


Към Поли

Напълно възприемам и разбирам забележката. За това бъди спокойна.

Но все пак не мога да асимилирам човека от пипера да правораздава в тога :-D

Бих асимилирал Гражданския съдия през свободното му време примерно с две мацки под ръка - едната руса, другата черна - или как се забавляват посочените субекти на бутилка Совиньон Блан и морски дарове в някое заведение :-D Нищо повече, нищо по-малко (за навън) 8)

Ако ищецът, който е виждал човека от пипера, установи, че разглежда исковата му молба, ще се му стане лекоо забавно :-D

Еее шегувам се де, шегувам се :-D
advokat__nikolov
 

Re: Слух : Огнян Стамболиев пише учебник по ГПК

Мнениеот adabsurdum » 23 Май 2011, 23:07

@ адв. Николов.
И аз честно казано не си представям в един идеален, справедлив и смислен свят, човек способен да изръси толкова авто-компромати, симптоми на краен стадий на юридико-байганьовско биполярно разстройство, като теб само за 2 страници форумна тема, да се грижи за правната сигурност на гражданите, но това е мое чисто субективно мнение, което инак бих запазил за себе си, ако не беше провокиращата ти с фарсовизми дразнеща реторика.
I'll tell you a great big secret, mon cher. Don't wait for the last judgement. It takes place every day.
adabsurdum
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 09 Яну 2011, 18:15

Re: Слух : Огнян Стамболиев пише учебник по ГПК

Мнениеот advokat__nikolov » 24 Май 2011, 00:58

adabsurdum написа:@ адв. Николов.
И аз честно казано не си представям в един идеален, справедлив и смислен свят, човек способен да изръси толкова авто-компромати, симптоми на краен стадий на юридико-байганьовско биполярно разстройство, като теб само за 2 страници форумна тема, да се грижи за правната сигурност на гражданите, но това е мое чисто субективно мнение, което инак бих запазил за себе си, ако не беше провокиращата ти с фарсовизми дразнеща реторика.



Вижте, зачитам мнението Ви. С какви думи да го изрека...просто се забавлявам - нито го мисля сериозно, нито искам да поучавам, нито искам да обидя някого.

Пък и си лафим, докато чакаме книгата на Бате Стамболиев :-D


Освен това пиша в този форум от септември 2006 г., като advokat_nikolov, а от 2008 г. насам - като advokat__nikolov.

Следователно мога да се забавлявам не 2 страници, а на орли да падат изписани от мен страници :-D

Капиш ?

ПС към всички : Дайте активен мейл на Стамболиев, за да научим повече за книгата :-D Даже мисля интервю да му взема :-D

Сърцат граждански процесуалист 8)

Изображение

Благодаря на Бог, че мой идол може да бъде само човек, като Огнян Стамболиев, а не като Васил Боянов-Азис и Азисовците 8)
advokat__nikolov
 

Re: Слух : Огнян Стамболиев пише учебник по ГПК

Мнениеот impressed » 24 Май 2011, 17:14

Николов, и преди съм те питала, но ти не благоволи да отговориш: какво пушиш, ве човек!? И аз искам от същото! :mrgreen:
Завърти си очите и си погледни между ушите!
Аватар
impressed
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 06 Фев 2009, 19:50
Местоположение: нека го запазим в тайна...

Re: Слух : Огнян Стамболиев пише учебник по ГПК

Мнениеот Pause » 24 Май 2011, 17:51

До advokat__nikolov и всички заинтересувани.Кратко уточнение може и към края на годината да излезе ,като всеки слух подлежи на доказване все пак не сме длъжни да вярваме на всичко. :D
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14

Re: Слух : Огнян Стамболиев пише учебник по ГПК

Мнениеот janette » 24 Май 2011, 20:13

Pause написа:+
По неофициална информация няма да е еднолично д-р Стамболиев,и Проф. Анелия Мингова ,а може и други да се включат като съавтори към средата на годината да излезе. :D


като например доц. В. Попова, която рече, че учебникът щял да бъде готов към лятната редовна сесия в СУ; след това - за сесията на държавните... Дано по Коледа да стане :)
janette
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Юли 2008, 21:24

Re: Слух : Огнян Стамболиев пише учебник по ГПК

Мнениеот Pink_Floyd » 24 Май 2011, 21:20

hidden написа:Какво общо Азис с учебника на Стамболиев и с доматите?


Въпросът, който поставяте, е най-важният в темата. Върху него може да се развият доста ползотворни дискусии. Аз бих поставил следния въпрос - Има ли "почва" чалгата в обективното ни право, което се създава от "квази законодатели", творци на учебници?!
За щастие всеки може да издава учебници и пр. книжнина, дори и тя да не отговаря на високите изисквания на правоприложителя. Днес е 24 май и след 7-часов РАБОТЕН ден ми се ще да бъда на мястото на въздигнатия учен - творец на учебна книжнина, но само за миг. Считам, че живеем в свободна държава, поради което и аз имам право на мнение - не ще си купя новия труд на лелейния учен, защото, зная, няма да разшири моите правни знания. Шастливи сме, че живеем във време на плурализъм, поради което можем да оценяваме стойностното от преходното, дори и то да носи мимолетни признания от "адвокати" и да има някакво материално изражение.

Но да се завърнем към истинското - блуса, който ни разказва поетично за реалността!
http://www.vbox7.com/play:632e7eda&al=1&vid=211556

И да не забряваме за самородния творец Жоро Минчев - светла му памет. Блусарите ще го оценят http://www.vbox7.com/play:8c9e7c67
С един приятел си го тананикахме "зад океана" преди около месец!
Pink_Floyd
Потребител
 
Мнения: 238
Регистриран на: 09 Яну 2008, 09:58

Re: Слух : Огнян Стамболиев пише учебник по ГПК

Мнениеот donna » 24 Май 2011, 21:55

Спокойно като излезе ще го купиме , що ли имам чувството ,че и най-големия гений да пише ГПК нов е просто неописуем и ненаписуем.
Така спод зависи от случая "вадя" практика по този шедьовър ГПК супер разнородна и която ми е угодна по делата , а и не само практика и теория/и на мен ми правят същия номер от среща и виновен е нали знаете кой ...ами съда , винаги мога да се оправдая с него предвид тоя закон цвете/ ...и всеки си го тълкува това различно. Боже дали ще дойде време да имаме един ...добре де стария ГПК .
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Слух : Огнян Стамболиев пише учебник по ГПК

Мнениеот Pink_Floyd » 24 Май 2011, 22:11

donna написа:Боже, дали ще дойде време да имаме един ...добре, де, стария ГПК .

Скъпа donna, ще Бъде! :D Както би казал Пенчо Славейков "Ще дойде ден, и той не е далеч,/Вселената когато ще да знай/
една богиня само — Хубостта! "
Или ако използваме перефраза - "Вселената, когато ще да знай една богина само - ХубавияТ ГПК!", "преразказан" ни от "квази законодателите".
Всъщност, който желае да си припомни Пенчо Славейков - песента за "Фрина", да не забравяме, днес е 24 май.
http://chitanka.info/text/14656-frina
Pink_Floyd
Потребител
 
Мнения: 238
Регистриран на: 09 Яну 2008, 09:58

Re: Слух : Огнян Стамболиев пише учебник по ГПК

Мнениеот donna » 24 Май 2011, 22:31

Pink_Floyd написа:
donna написа:Боже, дали ще дойде време да имаме един ...добре, де, стария ГПК .

Скъпа donna, ще Бъде! :D Както би казал Пенчо Славейков "Ще дойде ден, и той не е далеч,/Вселената когато ще да знай/
една богиня само — Хубостта! "
Или ако използваме перефраза - "Вселената, когато ще да знай една богина само - ХубавияТ ГПК!", "преразказан" ни от "квази законодателите".
Всъщност, който желае да си припомни Пенчо Славейков - песента за "Фрина", да не забравяме, днес е 24 май.
http://chitanka.info/text/14656-frina


Брей стигнахме и до ВСЕЛЕНАТА , лошо няма , сега ако ми запееш и ОММММММ , и ми заговориш за кармата и връзката и с ГПК нов направо ще те призная за месия !
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: Слух : Огнян Стамболиев пише учебник по ГПК

Мнениеот Pink_Floyd » 24 Май 2011, 22:50

Скъпа, donna... По тази тема аз съм до тук. Който разбрал, разбрал...
Но би било добре да се слуша повече рок и блус, отколкото чалга... (примерен линк съм задал под поста си). Говаря и в преносния и в прекия смисъл - за това "идеше реч"! Думите ми не са насочени към Вас, donna (не се сърдете). И преди да "изригнат" някои хора, чиито мисли трудно се разбират от лошия езиков изказ и познания - все пак е 24 май, днес поне трябва да сме взискателни, този апел не е насочен към тях! Лека нощ... и умната с Новия ГПК :D
Pink_Floyd
Потребител
 
Мнения: 238
Регистриран на: 09 Яну 2008, 09:58

Re: Слух : Огнян Стамболиев пише учебник по ГПК

Мнениеот donna » 24 Май 2011, 23:09

:D Споко не си падам по апелите , не си падам и по ПУНКУАЦИИТИИИИИ, не се сърдя :D :D :D , всичко добро и тая нощ да сънувате ГПК нов, този сън предвещава :D :D :D :D :D
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Предишна

Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron