начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот Jakov » 21 Дек 2003, 02:53

Намразете мен и не се караите. И давамата сте прави все пак и в системата са нужни "бушони". Един го разбира по-рано, а друг е...................
Jakov
Младши потребител
 
Мнения: 42
Регистриран на: 26 Май 2002, 05:20

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот *** » 21 Дек 2003, 14:44

И защо да не стане магистрат в друг град, различен от този в който е живял до момента. Все пак всеки си посочва желанията и се класира в съответствие с тях. Никой няма да го принуди да работи на място, за което не е заявил че кандидатства. Да не би да искате хората да си останат закрепостени за града в който живеят в момента???
***
 

?!?!?!?!?!

Мнениеот Dark Knight » 21 Дек 2003, 22:12

Light Knight?!?! - K'uv si ti, be, i za kakvo se bori6?!?! Moje bi ti se 6te da go ......, a?!?!
Kum kolegata, izpolzval nick-a mi, o6te vednuj, nai-u4tivo, molq da ne go izpolzva!!!

Dark Knight in the dark of the night.........
Dark Knight
 

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот mishony1 » 22 Дек 2003, 10:13

Защото в правораздаването колега се работи предимно с хора, а не с неодушевени предмети и е хубаво да познаваш манталитета и мисленето на тия хора, техните проблеми. Предполагам се досещате, че в всяко населено място те са различни... От друга страна и бъдещите колегие хубаво да познават съответния кандидат, а и той да ги знае.. В този смисъл е уредбата за стажа, кара се там , където е постояното местожителство на съдебния кандидат и само по изключение може да е различно от това
mishony1
 

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот Az-1 » 23 Дек 2003, 19:37

И как реши, колега, че нямам собствено мнение. То е ясно: цялата система е корумпирана безмерно!, а по отношение обаче на хонорарите, които ние директно вземаме от клиента, сме упреквани от всички. Такива са " тия адвокати"!!!! Искат да защитават правата на клиента си без това да ги кара да носят нак. отговорност по НК за даване на подкуп на магистрати. Нима Вие знаете други начини за " разрешаване проблемите на хората", освен този?
Az-1
 

Re: СВОИ ХОРА В СИСТЕМАТА

Мнениеот Az-1 » 23 Дек 2003, 19:50

Чудесно е,че има все още и такива! За да са по-малко парадоксалните решения, при които се чудиш дали да се смееш или да плачеш!
Само обещайте,моля,че ще си останете такъв /или такава/ и веднага ще дойда да работя във вашия район:). Всъщнаст и тук има един съдия, който предполагам е некорумпиран / по наблюдения от работата му и постановените решения и определенията му/. Уви, натиска го председателят на съда:(
Az-1
 

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron