начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Има ли етика в съдебното производство

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот rashko » 11 Авг 2011, 18:14

В началото на 2009г цените на адвокатските услуги скочиха двойно. Свързаните с този факт обществени дискусии по националните медии оставиха в мен заблуждението за правителствена намеса. Коментираше се някакъв данък и аз просто съм насложил нещата. Извинявам се на правителството. Разгеле, най-на края да има за нещо да не са виновни.
rashko
Потребител
 
Мнения: 108
Регистриран на: 31 Яну 2011, 00:28

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот Гост. » 11 Авг 2011, 19:02

Скочили двойно, казвате... ми да видим как скача минималната работна заплата за периода?

2001 1 януари 2001 - 31 март 2001 79 0.47
1 април 2001 - 31 септември 2001 85 0.50 ПМС № 64/16.03.2001 г.
1 октомври 2001 - 31 декември 2002 100 0.59 ПМС № 209/21.09.2001 г.
2003 1 януари 2003 - 31 декември 2003 110 0.65 ПМС № 1/3.01.2003 г.
2004 1 януари 2004 - 31 декември 2004 120 0.71 ПМС № 7/16.01.2004 г.
2005 1 януари 2005 - 31 декември 2005 150 0.89 ПМС № 12/21.01.2005 г.
2006 1 януари 2006 - 31 декември 2006 160 0.95 ПМС № 8/20.01.2006 г.
2007 1 януари 2007 - 31 декември 2007 180 1.07 ПМС № 324/06.12.2006 г.
2008 1 януари 2008 - 31 декември 2008 220 1.30 ПМС № 1/11.01.2008 г.
2009 1 януари 2009 - 31 декември 2009 240 1.42 ПМС № 1/10.01.2009 г.
2010 1 януари 2010 - 240 1.42 ПМС № 326/30.12.2009 г.


:roll: Или, по някаква странна презумпция, всички колеги, преживяваме с 1/2 по-малко от останалия целокупен народ ? :)

Наредба 1 е издадена 2004, а изменението с този "лъвски" скок е от 2009.

Ще продължите с извиненията( мисля основателно). А по-късно ще продължа с лекцията, като обясня на колко лева( получавам или не, взима ми се база от 2009 деклариран доход за осигурителното бреме) и какви са ни налозите- ДДФЛ и ДДС.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот rashko » 11 Авг 2011, 19:48

Вашите насоки много ми помогнаха за което съм Ви много благодарен. Възможно е да съм оставил във Вас впечатление, че имам отгношение към основателността на доходите които получават работещите в съдебната система. Уверявам Ви, че това не отговаря на истината. Винаги съм готов да потърся извинение за допусната грешка и Ви моля и Вас ако волно или неволно съм засегнал. :oops:
rashko
Потребител
 
Мнения: 108
Регистриран на: 31 Яну 2011, 00:28

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот rashko » 12 Авг 2011, 09:49

Определено съществува проблем с комуникацията между работещите в сферата на правосъдната система и обикновенните граждани влезли по един или друг повод в досег със същата. Обществена тайна е че огромна час от българите са безработни или реално осигурени на минималната работна заплата. Каква част от услугите от списъка могат да си позволят, без да се налага да се лишат от нещо жизнено важно като храна, отопление, облекло и други. Въпроса ми е риторичен. Това не е причина за социална конфронтация м/у адвокати и социално слаби. Наложи се да положа огромни усилия, за да се ориентирам в специфичната форма на изразяване и значението на термините в юридическия език. Съставителя на темата потърси нестандартен начин да се ориентира, за да може адекватно да потърси решение като в дълбочина вникне в проблематиката. Идея си нямаше, че неговия непринуден стил на изразяване ще звучи на вашия език обидно осъдително. Ако проследите опитите му да произведе дискусия, от която да научи нещо, не се случи. До настоящият момент имаме две страни, ищец и отвевници. Отговорите са в стил /възразявам, оспорвам, и последното е нерелевантно/. Твърди, че за да открие конкретната законодателна уредба на конкретния си проблем се е наложило да положи усилия. Предложи за улеснение да се помисли за съставяне на по савършенна търсачка която да спестява време и нерви. Дори един обикновен Юридически-Български разговорник ще свърши работа. Разсъжденията които споделих не желая да приемате като някаква критика а като опит да споделя реално съществуващ проблем. Изпълнен съм изцяло с положително отношение към Вас и желая на всички участници в дикусията здраве и късмет.
rashko
Потребител
 
Мнения: 108
Регистриран на: 31 Яну 2011, 00:28

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 13 Авг 2011, 08:13

Правото в тази държава да изкажеш мнение е потъпквано с години. То продължава и до днес.
В момента сте свидетели на един от вариантите, да ти затрият изказването с безмислени постове.
А тези хора, който го правят раздават правосъдие в съдебните зали.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 13 Авг 2011, 09:11

Вижте клиповете по долу. Това са реални резултати на перка с уникални възможности.Тръгваща да работи добре
при 1.5 м/с в тестов вариант.
Имаща две системи, които света на познава автоматично регулиране на мощността и преодоляване на пиковете.
Създадена от неизвестен български изобретател с технологията, която показах в предишни постове.
В момента тази пекра е в централните дискусии на Европейската Асоциация за Вятърни Технологи и в Вестас ( огромен производител на вятърни генератори.) в саита linkedin.com.
И докато Германия сега приема ГЕНЕРАЛНА политика за пълна подкрепа на такива разработки.
В БЪЛГАРИЯ ТОЗИ НЕИЗВЕСТЕН ИЗОБРЕТАТЕЛ ТВОРИ В СРЕДА НА СИТЕМЕН ТОРМОЗ ЗАРАДИ ИЗКАЗАНИ МНЕНИЯ.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот rashko » 13 Авг 2011, 09:34

Това ли е окончателната формулировка на обвинението. Тук важи строго правило. Какъвто въпроса такъв и отговора. Аз зная как да осъществя комуникация с теб. Но ние не знаем колко информация трябва да обемем за да осъществим контакт с тях. Не смятам, че ницшеянския подход ще даде резултат. Ние сме облагодетелствани защото наблюдаваме проблема от страни и виждаме същността му. Те са част от проблема и не са в състояние да го забележат. Не е възможно асоциалното поведение да повиши качеството на социалните услуги. :D Убедих се, че те наистина са много емоционални и добронамерени хора и заслужават уважение.
Последна промяна rashko на 13 Авг 2011, 12:22, променена общо 1 път
rashko
Потребител
 
Мнения: 108
Регистриран на: 31 Яну 2011, 00:28

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 13 Авг 2011, 11:40

:) Пич ти наистина ме развесели със сложните формулировки и логическо мислене водещо до безмислен пост.
Пропочитам да комуникирам с такива като теб. Поне създаваш положителни емоЦИЦИ в мен, а и го правиш по доста приятен и оригинален начин.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот rashko » 13 Авг 2011, 12:39

Предполагам имаш предвид /безсмислен/. Ще се съглася с теб, със забележката, че тази цялата дискусия е безсмислена. Просто опитах да преместя акцента върху проблема на нашия век а именно липсата на комуникация в ерата на информационните технологии. Ако ще си търсим косури!?! Кажи на каква стойност оценяваш нелицензирания софтуер който ползваш лично в свободното си време и колко още притежаваш на различни носители!
П.П
Не го прави. Не ме интересува. Само илюстрирам поговорката за камбанарияна от която всеки си се моли.
rashko
Потребител
 
Мнения: 108
Регистриран на: 31 Яну 2011, 00:28

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 13 Авг 2011, 13:07

Пич дигнах ти самоувствието , за да мога с кеф да те смачкам с аргументи.
Поли не искам да я мачкам с аргументи , може би с малко секс, но тя да избере стандартен или не.
Пич интереса към тоя саит се дължи на хора като мен, ако напълниш още няколко теми с оригиналните си постове никой няма да влезе повече тука.
Има 3 неща които говорят ясно за теб, че има още 1 нещо и то е ,че е неясна функцията ти в този саит. Останалите 3 неща не говорят нищо за теб а за този саит ,
който претендира да помага на хората с правосъдие и позволява по толкова елементарен начин да се покрие мнение за важна институция, каквато е полицията.
Това е ясен знак за всекикойто дръзне да изкаже мнение, че ще бъде наказан.
Това е ясен знак че нищо добро не ни очаква щом неможеме да приемаме чуждо мнение.


Пич аз създавам продукт с интелектуалната си собственост, който може да донесе милиарди на тази страна дори само тази пекра е достатъчна , но той ще отиде фор фрее точно заради хора, като теб и още много такива които съсипват труда и потенциала на нацията.
Пич ако нещо не те интересува просто не го четеш както правя аз с твоите постове.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот rashko » 13 Авг 2011, 15:18

Голямо мачкане, секс, даже изведнъж и рязко забогатя цялата нация. Вероятно не в този сайт е решението на проблема Ви. Не ми отговаряй. Затварям окончателно тази тема.
rashko
Потребител
 
Мнения: 108
Регистриран на: 31 Яну 2011, 00:28

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 13 Авг 2011, 17:40

Съжалявам Пич , дадох ти възможност да си тръгнеш от темата с чест и достойнство.
Ти закъсня с 2 поста. Секс обаче не съм ти обещавал :) не се и надявай.
Ако ще сме Пичове нека се държиме като такива и не си пречиме и даваме акъли. Особено Ти.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот nk7702n » 13 Авг 2011, 19:23

Преди да се отварят теми за етика в съдебното производство, всеки трябва да се замисли доколко той самият е етичен, толерантен, добре възпитан, и доколко има права да обижда и квалифицира другите във форума. А също и доколко ни е наред цялостно държавата във всяка една сфера, защото правото е отражение, регламентация именно на обществените отношения в държавата.
П.П. Някои хора в този форум наистина показват лоши обноски е липса на елементарно възпитание.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 13 Авг 2011, 20:30

Хубаво е, когато говориш в тази тема да имаш аргументи. След като 13600 са чели тази тема си е струвало да я повдигна. Дори и един да обидя ще ме изхвърлят веднага.
Чети в началото на темата за да видиш, с какви мръсотиики ме наричаха.
Сега обаче не ми е до морал. Много от хората ме подкрепят мълчеливо за това и четът тази тема.
Те не смеят да изразят мнение, но ги интересува какво се случва на непослушните.
Проблема е, че тези които си позволят право на мнение обикновенно са най-кадърните хора на нацията. А като им пречупвате мнението обикновеноо съсипвате и плода на техния труд.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот nk7702n » 13 Авг 2011, 21:04

Никой не е изразил позицията, че не трябва да се изразява свободно мнение, само че може така да се представят и аргументират нещата, че да има смисъл и полезна дискусия, а не обидни квалификации и просташки отклонения. Аз съм против това. Ако искаш положителен ефект от дискусията, избери правилния подход към аудиторията, все пак се намираме в юридически форум, не сме сбирщина от някакви индивиди от улицата, нали така!?
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 16 Авг 2011, 13:55

Определено тука си прав. НЕ Бива така. Тряба да се уважаваме първо и после да се опитваме да си помагаме.
Много лоши неща ми се случиха напоследък и търпимоста ми отиде по дяволите.ВИе също неми прощавате.
Изпозвах саита ВИ за да премахна слеващото звено от съмнения. Дали този тормоз идва централно или местно ниво.
Живота ни е гаден не защото съдбата ни е отредила така , а защото НИЕ САМИ СИ ГО ПРАВИМЕ ТАКЪВ
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 16 Авг 2011, 14:48

Хубав повод ми даде да се върнеме към основната тема на дискусията.
В линкедин дикусиите за тази перка са на първо място в Европейската асоциация и Вестас и Wind energy professionals . Там аз не се държа по-добре и почти само аз си пиша в дискусиите. Това за миг не им даде повод да ми се смеят на лошият англииски или на подмятанията и критиките, които им ударих. Чест им прави на Вестас, които са частна компания и аз говоря против техния продукт. Тези хора могат да различът шарлатанина от професионалиста. Тези хора знаят как да вземат доброто от теб и да те накарат да бъдеш добър. Техните деиствия са много етични но далеч по коварни. Трудно е да ви го обясня. Дразни ме в Б-я че взаимно се изяждаме без от това да печели никой. Разбирам това да ставаше за да се преразпредели някакъв продукт , а то за нищо само за тръпката.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 16 Авг 2011, 15:38

По повод за тормоза ми от съседи.Логиката ми е следната. Трудно е да се докаже такова нещо. За това все има право на ответен удар в рамките на закона. Дори и леко да се тропа ако продължава всекидневно по много часове това вече е тормоз. Тормоз от рода чук чук през няколко минути не е за подценяване. Просто почнете да работите нещо и накарайте някой да прави това след първите 5 минути това ще почне да отнема съзнанието ви. Продължи ли по дълго ще започне да ви ядосва. Ако почне да ви ядосва по дълго ще ви побърка.
Закона за количествените натрупвания и качествени изменения е в пълна сила.
И аз това и правя сега съседите почнаха да го правят тихо и постоянно и аз пуснах музиката още по-тихо. В един момент те ще разберът, че жилището е свещенно място особено ако живееш с други и трябва да се съобразяваш. И нещата ще улегнат. Всичко беше улегнало обаче пак се намеси полицията и пак всичко отначало.
Надявам се да чуя и вашето мнение. Рашко чувствай се поканен :) явно малко прекалих но факта, че веднага се отдръпна говори, че си ПИЧ.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот rozablue » 16 Авг 2011, 17:39

Единствената етика в съдебната система, а и навсякъде другаде, е истината, истината и само истината и нищо друго, освен това.
Само ,че ситуацията напомня известния анекдот за слон в тъмна стая: влиза един човек и когато излиза,обяснява какво е слона /истината/ - нещо дълго и цилиндрично; друг казва - нещо грапаво и много закръглено и т.н.
Това, което прави правото, е да даде някакви правила ,които общо взето насочват всички към по-ясна идея за това,какво е слонът. Но понеже описанието отново става с думи - те често могат да се тълкуват по различен начин и поради това, а и поради различните гледни точки /включително и ниво на компетентност и познание/, за мнозина от участниците - както от едната /съдии, адвокати и пр./, така и от другата / потърпевши, жертви, извършители/ страна нещата изглеждат по различен начин.
Всъщност ,слонът си е винаги там - той си присъства винаги. Правото благородно се опитва да систематизира
разумните гледни точки, така,че всички да получим идея за това, какво е слонът.
Но всъщност и неговата способност да опише цялостно слона /а и не само по външни характеристики/ не е абсолютна.
rozablue
Потребител
 
Мнения: 254
Регистриран на: 05 Фев 2011, 11:42

Re: Има ли етика в съдебното производство

Мнениеот mladomo » 16 Авг 2011, 18:15

Защо винаги някое друго животно ни е виновно. Защо един слон да обере парсата пак.
Опитай се конкретно да кажеш как могат да се оправят нещата. Моя случай не е единствен в града хиляди се оплакват от съседи. Проблема е че тая фръзцла отгоре счита, че щом те тропат и някой отдолу им чука това е тормоз и трябва да се вика полицията. За това ме викаха първия път. Втрория път музиката свири доста дни преди това , обаче тя подбира точно момента кога да викне полицията едва ли не умира за тия два часа.
И пак ме викаха в полицията.Същата фръзцла ме вардеше да се върна от нощна смяна изморен за да почне да блъска отгоре. КОгато нещата се обърнаха сега аз мога да контролирам нещата почна да вика полииция. На тъщата и обраха къщата на село откак бабичката си потроши крака , тя няма на кого да се оплаче препращат я като диверсант от полиция към кмет.С обирджиите няма кой да се занимават , а за такива като мен имат време. Просто не ми се говори.
mladomo
Потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: 09 Апр 2010, 16:12

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron