начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Zapoved za otmeniane na zadgranichen pasport i lichni dokume

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Zapoved za otmeniane na zadgranichen pasport i lichni dokume

Мнениеот Radka Mitkova » 06 Юни 2004, 22:02

Zdraveite, buhteli mi obiasnili koga i za kakvi narushenia se otnemat lichni dokumenti i zadgranichen passport! Sluchaiat e ot 2000 god, obvinena sum v izmama za suma pod 700 lv . Sobstvenik sum na ET, koeto se predstavliava ot bashta mi , poneje az ot 1998g jiveia v Anglia. Po-obvinenieto sa praveni proverki i ot MVR i ot Raionna i Okrujna Prokuraturata i sluchaiat beshe prikluchen! Posle imashe proverka i ot Apelativna Prokuratura i sushto go prikluchiha!

Sled koeto prez Noemvri 2003 g beshe otnovo podnoven i biah povikana da se iavia otnovo v Raionna Prokuratura, no az ne sum se iavila poneje sum v chujbina! Vmesto mene se e iavil bashta mi i e dal obesnenia, pri koeto Fevruari 2004 se poluchava druga prizovka i Zapoved da si predam zadgranichniat passport i lichnata karta na koeto i da e MVR v stranata! Otnovo se iaviava bashta mi! Beshe s pravo na objalane i nie vednaga zapochnahme da objalvame, naela sum i advokat i vse oshte ni motaiat i az nemoga da putuvam do BG!
V momenta sum bremenna 8-mi mesets imam uslojneiai i tr da se prbiram kum 06 JUL v BG za da mi napraviat operatzia! Sushto tova neshto reflektira i na businesa mi v BG! Molia vi posuvetvaite me kakvo da praia i koga se otmenia tazi zapoved!
Do kolkoto sum razbrala Prokurorkata - g-ja Neli Popova koiato e izdala tazi zappoved e korumpirana i se slavi s tova v tseliat grad!

Blagodaria vi predvaritelno, molia da mi otgovorite skoro! Ako moje i da mi preporuchate niakoi dobur advokat!

S uvajene,

Radka Mitkova
Radka Mitkova
 

Re: Zapoved za otmeniane na zadgranichen pasport i lichni do

Мнениеот ахил » 07 Юни 2004, 13:23

Предвид това, което сте посочили мога да Ви отговоря следното:
Не смятам, че се касае за подкупен прокурор. Предполагам, че в конкретния случай и предвид разпоредбите на чл.75 ал.3 от Закона за българските документи за самоличност, отнемането на паспорта следва от наложена забрана по чл.153а от НПК. Предполагам, че забраната е наложена на основание повдигнато обвинение за тежко умишлено престъпление от общ характер, за което се предвижда лишаване от свобода до три години / това може да стане и по реда на задочното производство- със служебен защитник без ваше присъствие/
Адвоката Ви не може да направи кой знае какво.
Обжалването на заповедта за отнемане, не спира изпълнението.
Ако се върнете, до отмяна на забраната няма да можете да напускате страната.
Най правилното, което смятам, че трябва да направите в конкретния случай е да да се върнете в Р България и да приключите с висящото наказателно производство. След тези прекратявания които посочвате и ако наистина не сте виновна, не би следвало да се притеснявате. Добре е да си приготвите документи във връзка с бременноста, а именно че към датата на призоваване не сте можели да пътувате/, което ще даде възможност на адвоката Ви да иска отмяна на забраната, предвид физическата Ви невъзможност да се явите при призоваването, ако основанието за забраната е само неявяването Ви/. Докато наказателното производство не е приключило, нищо не можете да направите повече срещу отнемането на паспорта Ви. Принципно с разрешение на наблюдаващия прокурор, можете да напускате страната и по време на разследването, стига да посочите постоянен адрес за призоваване съпътствуван с всички необходими документи за регистрация в съответното населено място.
Личното ми мнение- срещу отнемането на паспорта нищо не можете да направите, колкото и да плащате на адвоката си и колкото да мислите, че магистрата е подкупен. Необходимо е да се явите и приключите с предявените ви обвинения/ ако има, а следва да има такива/ Баща ви по никакъв начин не може да Ви замести в наказателното производство.А, може да се касае и за нещо друго, не за това за което предполагате.
ахил
 

Re: Zapoved za otmeniane na zadgranichen pasport i lichni do

Мнениеот nekoj » 10 Юни 2004, 17:17

a vazmojno li e da sa videli zlatnata kokoshka v nejno lice, i sega celata taa postanovka e za da se varne v bulgaristan i da ja izdojat ???

vsi4ki znaem kak magistratite sa nepodkupni, kak istinskite prestypnici sa v zatvora, i kak civilizovania svet kazva - nema korupcia u bulgaristan, sadebnata sistema cafti, nema nujda ot preustrojstvo, nali?

Ako imash 4ujdo podanstvo mojat syvet e da se izpikaesh na bulgaristanskia pasport i da im go vyrnesh 4rez kurierska firma

bulgaristan 4e ti e samo edna tejest - vervaj mi
nekoj
 


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron