начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Осъдени в чужбина

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Осъдени в чужбина

Мнениеот Sudba » 17 Фев 2004, 21:46

Уважаеми Юристи,
възможноли е в нашата малка страна да се намери поне един Българин на, когото да му пука за осъдените българи в чужбина на доживотен затвор без да е доказана и капка вина! Става дума за осъдения полицай в Солун. По голям фарс на дело , съд , следствие и присъда едвали съществува на тази земя.

Моля Ви дайте ми някакъв отговор - имали правосъдие изобщо?

Пишете ми ако ви интересува въобще!
Sudba
 

Re: Осъдени в чужбина

Мнениеот ВенИ » 18 Фев 2004, 10:52

Ами какво да ти кажа? Кофти работа. Много малко информация е дадена. Къде се изтърпява наказанието ? По принцип според чл. 4 от Наказателния кодекс влязлата в сила присъда на съд на друга държава не подлежи на изпълнение от органите на Република българия, освен ако с другата държава не е сключен договор за правна помощ, в който е уговорено друго. Вероятно между Гърция и България има такъв договор и това е неприятното. Нямам информация за този договор, нито за съдържанието му. Всичко зависи от това, което пише в него.
ВенИ
 

Re: Осъдени в чужбина

Мнениеот berrista » 19 Фев 2004, 11:42

Razbira se ,4e ima prawosudie-rolqta na suda e da prilaga zakona, nezawisimo kakuw e samiqt zakon t.e.problemut e ne w prawosudieto, a w zakonodatelstwoto.Sudqta moje da naprawi gre6ka edinstweno pri tulkuwaneto.
berrista
 

Re: Осъдени в чужбина

Мнениеот elena kostadinova » 19 Фев 2004, 12:19

Привет !!! Интересно ми е , че тук намирам коментар на тази тема, която може би следва да засяга само пряко свързаните хора с така осъдените двама българи!!! Тук можем да направим дискусия , а още повече - би било добре , ако кто юристи обединим усилия , и помогнем с нещо реално - идеи, савети и т.н. !!! Защото наистина процесът е бил един фарс , повярвайте ми !!!
elena kostadinova
 

Re: Осъдени в чужбина

Мнениеот valeri » 24 Фев 2004, 17:43

ОПИТАЙТЕ ДА СЪДИТЕ ГЪРЦИЯ ПРЕД ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪД.ТЯ Е РАТИФИЦИРАЛА КОНВЕНЦИЯТА ОЩЕ ПРЕЗ 1974 ГОД.
ГЛЕДАЙТЕ ДА ИЗЧЕРПИТЕ ВЪТРЕШНИТЕ СРЕДСТВО И ДА НЕ ПРОПУСНЕТЕ ШЕСТМЕСЕЧНИЯ СРОК!
ЗА КОНТАКТИ:advokati@mail.bg ИЛИ valerii@top.bgSudba написа:
>
> Уважаеми Юристи,
> възможноли е в нашата малка страна да се намери поне един
> Българин на, когото да му пука за осъдените българи в чужбина
> на доживотен затвор без да е доказана и капка вина! Става
> дума за осъдения полицай в Солун. По голям фарс на дело , съд
> , следствие и присъда едвали съществува на тази земя.
>
> Моля Ви дайте ми някакъв отговор - имали правосъдие изобщо?
>
> Пишете ми ако ви интересува въобще!
valeri
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 15 Яну 2004, 14:06


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron