начало

Ваксините може да се одобряват или от ЕС, или от всяка държава. Защо ЕС изостава? Ваксините може да се одобряват или от ЕС, или от всяка държава. Защо ЕС изостава?

Осъдени в чужбина

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.

Осъдени в чужбина

Мнениеот Sudba » 17 Фев 2004, 21:46

Уважаеми Юристи,
възможноли е в нашата малка страна да се намери поне един Българин на, когото да му пука за осъдените българи в чужбина на доживотен затвор без да е доказана и капка вина! Става дума за осъдения полицай в Солун. По голям фарс на дело , съд , следствие и присъда едвали съществува на тази земя.

Моля Ви дайте ми някакъв отговор - имали правосъдие изобщо?

Пишете ми ако ви интересува въобще!
Sudba

Re: Осъдени в чужбина

Мнениеот ВенИ » 18 Фев 2004, 10:52

Ами какво да ти кажа? Кофти работа. Много малко информация е дадена. Къде се изтърпява наказанието ? По принцип според чл. 4 от Наказателния кодекс влязлата в сила присъда на съд на друга държава не подлежи на изпълнение от органите на Република българия, освен ако с другата държава не е сключен договор за правна помощ, в който е уговорено друго. Вероятно между Гърция и България има такъв договор и това е неприятното. Нямам информация за този договор, нито за съдържанието му. Всичко зависи от това, което пише в него.
ВенИ

Мнениеот berrista » 19 Фев 2004, 11:42

Razbira se ,4e ima prawosudie-rolqta na suda e da prilaga zakona, nezawisimo kakuw e samiqt zakon t.e.problemut e ne w prawosudieto, a w zakonodatelstwoto.Sudqta moje da naprawi gre6ka edinstweno pri tulkuwaneto.
berrista

Мнениеот elena kostadinova » 19 Фев 2004, 12:19

Привет !!! Интересно ми е , че тук намирам коментар на тази тема, която може би следва да засяга само пряко свързаните хора с така осъдените двама българи!!! Тук можем да направим дискусия , а още повече - би било добре , ако кто юристи обединим усилия , и помогнем с нещо реално - идеи, савети и т.н. !!! Защото наистина процесът е бил един фарс , повярвайте ми !!!
elena kostadinova

Мнениеот valeri » 24 Фев 2004, 17:43

ОПИТАЙТЕ ДА СЪДИТЕ ГЪРЦИЯ ПРЕД ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪД.ТЯ Е РАТИФИЦИРАЛА КОНВЕНЦИЯТА ОЩЕ ПРЕЗ 1974 ГОД.
ГЛЕДАЙТЕ ДА ИЗЧЕРПИТЕ ВЪТРЕШНИТЕ СРЕДСТВО И ДА НЕ ПРОПУСНЕТЕ ШЕСТМЕСЕЧНИЯ СРОК!
ЗА КОНТАКТИ:advokati@mail.bg ИЛИ valerii@top.bgSudba написа:
>
> Уважаеми Юристи,
> възможноли е в нашата малка страна да се намери поне един
> Българин на, когото да му пука за осъдените българи в чужбина
> на доживотен затвор без да е доказана и капка вина! Става
> дума за осъдения полицай в Солун. По голям фарс на дело , съд
> , следствие и присъда едвали съществува на тази земя.
>
> Моля Ви дайте ми някакъв отговор - имали правосъдие изобщо?
>
> Пишете ми ако ви интересува въобще!
valeri
Младши потребител

Назад към Наказателно право