начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Neplateni sdravnoosiguritelni vnoski

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Neplateni sdravnoosiguritelni vnoski

Мнениеот Anonimen » 18 Фев 2004, 17:42

Imam sledniat problem- neplateni zdrvnoosiguritelni vnoski ot predishnata mi firmakoiato veche ne syshtestvuva.Sushto taka lipsi i ot kazarmata.Kajete mi kak moga da si resha problema,kato ot NOI mi zaiavaiavat da tyrsia niakakvi arhivi na veche nesyshtestvuvashtata firma,kakto i da hodia v podelenieto....koeto mi se struva e absyrdno,tyi kato vinata v sluchaiane e moia za neplatenite vnoski?!?
Anonimen
 

Re: Neplateni sdravnoosiguritelni vnoski

Мнениеот badu » 18 Фев 2004, 18:02

мисля че може да се представят просто документи доказващи, че през въпросния период не вие сте бил длъжен да плащате здравните осигуровки, а въпросния работодател.Например представете трудова книжка и военна книжка.Това ще им е достатъчно за да се уверят че не ги дължите вие тези вноски и въпреки че НОИ не си ги е събрало ще трябва да ви зчита здравноосигурено лице за съответния период.Така поне мисля аз
badu
 

Re: Neplateni sdravnoosiguritelni vnoski

Мнениеот BGDORA » 11 Мар 2004, 19:05

ZA KOI PERIOD SE OTNASIAT VNOSKITE? I ZA6TO VI KARAT DA TARSITE ARHIVI?
VSEKI MESETC VSIAKA FIRMA PODAVA DEKLARATCIA OBRAZATC 1 ZA NA4ISLENITE VNOSKI, TAKA 4E TAM BI SLEDVALO DA VI KAJAT KAKVO IMA NA VA6ETO IME. INFORMATCIATA KOIATO SE PODAVA E ZA VA6ETO IME, EGN, ADRES,
BULSTAT NA RABOTODATELIA. AKO NIAMA TAKAVA INFORMATCIA, TOGAVA BI SLEDVALO DA SE TARSIAT DANNI NA DRUGO MIASTO.
BGDORA
 

Re: Neplateni sdravnoosiguritelni vnoski

Мнениеот donna2 » 11 Мар 2004, 23:33

ДА така е не е нужно да се ровите из съдебните архиви -трудовата книжка и военната книжка , явно от НОИ нещо не са били в час
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Neplateni sdravnoosiguritelni vnoski

Мнениеот случайно минаваща » 12 Мар 2004, 02:43

Направете писмено запитване до НОИ на e-maila им:
noi@nssi.bg
На мен досега ми се е налагало няколко пъти да го правя и винаги са ми отговаряли най-късно на следващия ден. Обикновено на запитванията отговаря гл. експерт И. Карабашев.
случайно минаваща
 


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron