начало
Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние

Специализирани наказателни съдилища - за и против.

Дискусии на тема съдебната власт в България


Специализирани наказателни съдилища - за и против

ЗА
14
22%
Против
49
78%
 
Общо гласове : 63

Re: Специализирани наказателни съдилища - за и против.

Мнениеот svettoslav » 16 Фев 2012, 16:15

Аз имам някакви обаче притеснения относно наименованието на съдиите,конкретно-в обръщението към тях, как следва да се отнесем? :?

Значи,доколкото знам в Соф.градси сУд им казУват : "У/ми ГРАДСКИ съдии,........."

Не знам ако специализирания беше в някое селце около СофИя как следва да се обрАтиме към тЕх?

Perhaps "Уважаеми специализирани селски съдии.... " :? или само "спец. съдии" ?
Или пък " и Вие,не по-малко специален ,уважаеми г-н/г-жо спец(иализиран- го спестявам, че много дълго и странно се получава) прокурор...."

П.П. А вие извинете,специализиран свидетел ли бяхте или специализиран секретар на състава на Пецилизирания съд със специлизираните кодекси и други разни ..по-специфични и особени,нетрадиционни и необикновени, специализирани мурафети и всичките му там ..алъш-вериш-шукарии :P ...???
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Специализирани наказателни съдилища - за и против.

Мнениеот iliander » 23 Апр 2012, 10:41

Излглежда ,по-горе написаното е реваншизъм за неработещата правораздавателна система в страната през последните 20 години на "Преход".
iliander
Младши потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: 10 Май 2011, 11:40

Re: Специализирани наказателни съдилища - за и против.

Мнениеот 1968 » 24 Апр 2012, 12:29

Надали.С кандърми и молби накараха няколко човека да си плюят на авторитета /ако изобщо са го имали/ и да "правораздават" там.В момента актовете на "специализираните" се пишат от "редовите", та отгоре на всичко им влизат и в залата, да не би "специализираните" да се преработят.По-голяма пародия никога не е имало.А общи и витиевати фрази за "неработещата система" могат да са аргументи за разговор на друго място и в друга компания."Неработещата система" трябва има лице и конкретика, която обаче не се извлича от гледане на телевизия и четене на вестници.
1968
Потребител
 
Мнения: 571
Регистриран на: 21 Окт 2005, 15:02

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 3 госта


cron