начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

хелп.....

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


хелп.....

Мнениеот smurfi » 16 Мар 2004, 15:15

Моля, помогнете.. Как да разбера дължимия данък при продажба на недвижим имот, придобит чрез покупка, преди по-малко от три години...
smurfi
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Мар 2004, 15:07

Re: хелп.....

Мнениеот маги » 16 Мар 2004, 17:17

Ами в зависимост от стойността на имота - местния данък е 2% върху тази стойност
маги
 

Re: хелп.....

Мнениеот гений 75 » 16 Мар 2004, 17:36

Данъка се пресмята върху по-високата стойност между данъчната и пазарната оценка. За да провериш данъка на твоята продажба станала преди три години, първо отиди при нотариуса осъществил прехвърлителната сделка и провери нот.дело. Към него се прилагат всички квитанции за платени такси. Съдията по вписванията няма да впише нот.акт, ако не са платени всички данъци и такси. Особено този по чл.49 от ЗМДТ. Успех!!!!!
гений 75
 

Re: хелп.....

Мнениеот boba » 16 Мар 2004, 17:41

Мисля, че въпросът ти е за дължимия данък общ доход. Той се определя в сложно съотношение между двете данъчни оценки /при придобиване и при продажба/ или между двете цени в двата нот.акта /на каквато си го купил и на каквато го продаваш/. Също - водещ критерий е дали ти е основно жилище, дали ти е първи собствен имот и т.н. Погледни в ЗОДФЛ и в ЗМДТ. Най-добре ще ти помогне счетоводител.
boba
 

Re: хелп.....

Мнениеот smurfi » 16 Мар 2004, 17:58

мерси ти, и аз тъй мисля:)
smurfi
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Мар 2004, 15:07


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron