начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

СПОДЕЛЕНО

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


СПОДЕЛЕНО

Мнениеот bgjurist » 24 Мар 2004, 05:09

Колеги, просто споделям - в 7 РПУ не ме допуснаха до подзащтиния ми, не ми представиха документ и, въпреки, че се позовах дори и на чл.30, ал.4 и 5 -КРБ, ме пратиха в "Девета глуха". Които от Вас ме познават, знаят, че ще следва продължение! Между другото, бях заплашен ЛИЧНО от началника на 7 РПУ - м-р Нейков, че щял да се оплаче в адвокатската ми колегия от държанието ми. Държанието ми беше насочено да осъществя връзка с клиента си, но такъв така и не ми бе даден! Ако скучаете, следете информацията, ще Ви уведомявам за хода на казуса... Имам като че ли няккъв усет, че и тоз казус ще завърши в Страсбург. Може би е време да изкарам няько курс по чужд език...
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: СПОДЕЛЕНО

Мнениеот radi » 24 Мар 2004, 10:46

Желая Ви успех !
Стига с тая полицейщина !
radi
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Апр 2003, 15:42

Re: СПОДЕЛЕНО

Мнениеот amika » 24 Мар 2004, 11:27

Правилно! Писнало ми е вече от разни нискоинтелигентни полицаи, избиващи комплексите си на работното си място!
amika
 

Re: СПОДЕЛЕНО

Мнениеот bgjurist » 24 Мар 2004, 12:59

Клиентът ми вече е навън и нищо не е образувано срещу него. В момента подготвям нов материал за пред СВОП по случая. Не знам споменах ли, но сме пуснали жалба и до г-л Б.Борисов. Продължението следва...
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: СПОДЕЛЕНО

Мнениеот clavdius » 24 Мар 2004, 13:01

а той по чл.70 ЗМВР ли беше задържан?
clavdius
 

6te te 4ERPJA, ako pone ti se izsvinjat !

Мнениеот nekoj » 24 Мар 2004, 13:02

ustno izsvinenie ne priemam !
nekoj
 

Re: СПОДЕЛЕНО

Мнениеот Rostova » 24 Мар 2004, 14:22

КОЛЕГА, ЗАЩО СЕ УЧУДВАТЕ ? За пръв път ли ви се случва. В цялата страна е така. Жалко е но нищо не може да се направи. Сигналите и писмата са глас в пустиня. В 100% от случаите се налага да се правим на маймуни пред полицаите за да се доберем до клиента и то след като сме направили и невъзможното ,за да установим къде точно се намира той .
Rostova
 

Re: СПОДЕЛЕНО

Мнениеот bgjurist » 24 Мар 2004, 17:15

Колеги, клиентът ми НЕ БЕШЕ задържан по чл.70-ЗМВР. Въобще и досега не са представени никакви документи по задържането му. Бил задържан по "подозрение в опит за кражба", а впоследствие го пуснаха. В момента пък подготвям жалба до ВАдвС срещу н-ка на 7 РПУ.
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: СПОДЕЛЕНО

Мнениеот Rostova » 24 Мар 2004, 17:20

Никога не пускат заповед за задържане в момента. Това им е номера!
Викат ги за справка или за това ги отвеждат от улицата. Заповедта пускат чак след като са минали 23 часа и искат да го държат още. Така си осигуряват 42 часа от които половината със сигурност без защитник !!!
Rostova
 

Samo taka!

Мнениеот ogi » 25 Мар 2004, 12:57

Ako tezi policeyski deystwiya ostanat bez posledstwiya - towa oznachawa, che i nie ne prawim nishto s/u prestupnostta - igrata se vodi po pravila i policaite tryabwa nay-posle da go razberat, inache Bate Boyko:" Mi nie gi fashtame, a TE gi puskat"... Koi znae zashto?
ogi
Младши потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: 16 Мар 2004, 11:03
Местоположение: Sofia

Re: СПОДЕЛЕНО

Мнениеот bgjurist » 26 Мар 2004, 12:44

Да, знам. Но могат да се позоват на превантивни действия по ЗМВР. Въпросът тука е, не дали клиентът ми е виновен, а защо органите на МВР ми пречат да си върша дейността. Най-малкото, ми прекулдират правомощията по чл.10, ал.1-ЗАдв. При получаване на някакъв резултат ще ви уведомявам, стига да ви е интересно.
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: СПОДЕЛЕНО

Мнениеот Иван » 26 Мар 2004, 13:19

Колега, срещаме се отново в Лекса. Случи ми се същото преди година и половина. По принцип отказват да те свържат с клиента, защото първо няма писмена заповед за задържане, т.е липсва доказателство, а на свидетелски показания на самите полицаи не можеш да разчиташ. Второ, и да има такава, задържаният е такъв по реда на чл.70 ЗМВР.Чл.122 ал.1 КРБ осигурява право на защита не от момента на задържането, а във всички стадии на процеса. Следователно МВР не е длъжно да осигури адвокатска защита на задържания по този ред. Знам че не е справедливо, но така или иначе е факт.
В посочения от мен случай все пак успях да издействам писмена заповед за задържане, която обжалвах и тя бе отменена от ОС. Те обжалваха пред ВАС, който потвърди решението на ОС. Сега искам да навия клиента да ги съдим за пари, защото го държаха цяла нощ в мазето на полицията, без храна, тоалетна, легло и т.н, на студено през зимата. Него го е страх. Страх ги е всички, затова беззаконието и полицейщината ще виреят в РБ.
Иван
 

Re: СПОДЕЛЕНО

Мнениеот bgjurist » 27 Мар 2004, 13:00

Освен в КРБ, в ЗМВР също е визирано правото на адв.защита. Ще уточня - клиентът ми НЕ Е задържан по чл.70-ЗМВР, няма и заповед за задържането му. В случая най-малкото се касае за (извинявам се за израза) разчистване на лични сметки между него и дознателя - те са доста стари познайници.
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: СПОДЕЛЕНО

Мнениеот nsv » 27 Мар 2004, 13:12

Imah podoben kazus v RDVR gr.Shumen , ne be6e to signali , jalbi i pro4ie nakraq otgovarqt v pismen vid ,4e sled izvar6ena obstoina proverka po jalbata ne sa konstatirali naru6enie . Tova ve4e kakvo se kazva spored vas ........ ":)))
nsv
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 24 Мар 2004, 02:42

Re: СПОДЕЛЕНО

Мнениеот maria01 » 29 Мар 2004, 17:53

Знам за един колега, който отишъл в РПУ с нотариус, който евентуално да удостовери отказа да бъде допуснат до клиента си и в резултат клиента му са го пуснали без да го разпитват.
maria01
Потребител
 
Мнения: 208
Регистриран на: 16 Яну 2004, 11:52
Местоположение: София

Re: СПОДЕЛЕНО

Мнениеот bgjurist » 29 Мар 2004, 19:02

Това е хубав ход.
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: СПОДЕЛЕНО

Мнениеот Иван » 30 Мар 2004, 08:41

Абсолютно вярно-чл.70 ал.4 ЗМВР. Моя също не беше задържан по този чл.70. Аз обаче процедирах така: след като клиента ми се обади, отидох в полицията. Казаха, че е задържан. На какво основание, питам аз-ей така, отговарят, задържан е. Отивам в кантората, и мигновено пиша жалба против УСТНА ЗАПОВЕД за задържане. Имах пълномощно от преди това за защита пред всички държавни органи. След половин час пуснах жалбата в полицията, с уточнение в началото-"копие до Окръжен съд-Пловдив". Тя беше веднага докладвана на началника. Петнадесет минути по-късно имах писмена заповед за задържане по чл.70, която обжалвах, и за чиято съдба вече писах. Желая Ви успех, колега!
Иван
 

Re: СПОДЕЛЕНО

Мнениеот 7 » 30 Мар 2004, 11:45

НЕ СИ ДАВАЙ ТОЛКОВА ЗОР - ЧАК ПЪК СТРАСБУРГ.ПРОСТО НАПИШИ ЕДИН СИГНАЛ ДО НАБЛЮДАВАЩИЯ ДЕЛОТО ПРОКУРОР/ АКО ВЕЧЕ ИМА ОПРЕДЕЛЕН ТАКЪВ/ И ДО НАЧАНИКА НА СЪОТВЕТНАТА ДИРЕКЦИЯ НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ КЪМ КОЯТО Е ТОВА РПУ
7
 

Re: СПОДЕЛЕНО

Мнениеот bgjurist » 30 Мар 2004, 12:29

Колеги, мисля че уточних - клиентът ми бе пуснат същата вечер, без никакви поселдствия. Но въпросът е, че не е редно органите да ни преклудират правата по чл.10, ал.1-ЗАдв.
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: СПОДЕЛЕНО

Мнениеот bgjurist » 02 Апр 2004, 15:42

Клиентът ми е подпитан дали не можело да се разбере със служителя от 07 РПУ.
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Следваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron