начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

ОСИГУРЯВАНЕТО

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ОСИГУРЯВАНЕТО

Мнениеот anetaИванова » 05 Апр 2004, 10:09

Здравейте !!!
Много моля да ми отговорите на един важен за мен въпрос: имам неплатени здравноосигурителни вноски за няколко месеца. Пропуснах срока за разсрочването им (31. 03. 2004г. ) Какво мога да направя оттук нататък? Има ли други срокове за разсрочване, защото много съм се паникьосала.
Моля Ви , помогнете ми! Предварително благодаря на всички Ви.
anetaИванова
 

Re: ОСИГУРЯВАНЕТО

Мнениеот IVK » 05 Апр 2004, 13:42

Мисля, че удължиха срока до края на април, но трябва да се провери-моята информация е от пресата.
IVK
 

Re: ОСИГУРЯВАНЕТО

Мнениеот Бай Ганьо » 05 Апр 2004, 15:02

Можеш да си ги внесеш и сега, но от 1.04 се плаща лихва в размер на ОЛП +20
Бай Ганьо
 

Не си пропуснала срока

Мнениеот tany_ivanova » 05 Апр 2004, 20:46

Удължен е до 30 април.... Скоро имаше предложение от директора на НОИ да се удължи го края на октомври- засега е само предложение...
tany_ivanova
Потребител
 
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Апр 2004, 23:48

Re: ОСИГУРЯВАНЕТО

Мнениеот и » 06 Апр 2004, 02:16

Тези срокове не са уредени в никакъв нормативен акт. Не знам как си ги определят, но това е направо безобразие!
И какво ако не ги внесеш - умираш или да?
Никога няма да съберат парите на няколко стотин хиляди души, които все още не са си ги внесли и няма изгледи да го направят до края на април. Само всяват смут и .....
и
 

Re: ОСИГУРЯВАНЕТО

Мнениеот IVK » 06 Апр 2004, 11:08

Как да си платят хората осигуровките като са безработни и нямат доходи.Касата свърши парите и сега се чуди как да събере за нови коли и офиси. Типично по български една система, която можеше да работи добре се опорочи от хора търсещи лична облага и това на гърба на гражданите. И каква е тая глупост хора, които са били в чужбина даплащат 3 години назад без да са ползвали здравни "услуги".
IVK
 

Re: ОСИГУРЯВАНЕТО

Мнениеот donna2 » 06 Апр 2004, 12:38

прав сте и аз търсих някакви срокове в ЗЗО но не откривам ,явно пак са уредили въпроса с някое незнайно тяхно вътрешно писмо ,но и такова не откривам ако някой знае да каже
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron