начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

как да накараме една следователка да си свърши работата?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


как да накараме една следователка да си свърши работата?

Мнениеот лина » 08 Апр 2004, 23:29

вече четвърта година откакто по моят клиент беше стреляно.Извършителят е бил задържан за 24 часа, иззето е оръжието, разпитани са очевидци.Следствието се води в следствена служба към 4РПУ.Всъшност не се води, защото за тези 4 години изтекоха всички срокове, а все още няма повдигнати обвинения срещу извършителя, след две мои жалби до всички възможни инстанзии единственото последствие е смяна на следователката предиигодина и половина.Помогнете как да накарам следователката да приклучи следствието, и да повдигне обвинения срещу извършителя.При последният ми разговор с нея, каза че делото е на експертиза, не може да открие скспертите и дори и след месез няма да има нищо ново по делото.Търпението ми се изчерпа, анямам идея какво да правя.Моля някои колеги с по голям опит в наказателните дела да ме посъветват.Предварите
лно ви благодаря.
лина
 

Re: как да накараме една следователка да си свърши работата?

Мнениеот Гери » 09 Апр 2004, 01:04

Колега какво да ви кажа според СРП произведен изстрел с боен пистолет (за щастие деецът не улучил) е заплаха за убийство не опит... ми тъй де засякъл му пистолета :)
Гери
 

Re: как да накараме една следователка да си свърши работата?

Мнениеот bgjurist » 09 Апр 2004, 08:49

Пробвахте ли с жалба до ВСС? А ако производтвото се разиве неблагоприятно, обърнете се към ЕСПЧ.
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: как да накараме една следователка да си свърши работата?

Мнениеот лина » 12 Апр 2004, 17:52

Жалбата до ВСС на какво основание да се подаде.Не ми е много ясно как става сезирането на ЕСПЧ при положение че следствието не е прикл=чило и всъшност не разполагам с никиакви доказателства, а само с голо факти.
лина
 

Re: как да накараме една следователка да си свърши работата?

Мнениеот Гери » 12 Апр 2004, 17:59

Аз го чакам само да влезе в съда, тогава ще е купон! :)))
А иначе сте прав колега, в най-лошият случай (по нашият казус) ще се "пише" до Страсбург :)
Гери
 

Re: как да накараме една следователка да си свърши работата?

Мнениеот zvezdanov » 12 Апр 2004, 19:34

kolega lo6oto v slu4aja e, 4e vsi4ki srokove sa oti6li na kino i sledovatela prosto ne iska da si svar6i rabotata
Moja savet e da dejstvate po dva na4ina:
1. Ako mojete da izrovite ne6to, s koeto da nakarate sledovatela da si dade otvod( ili vie da poiskate takav) - spored men prosro4vaneto na delototo v takav srok e dostata4no osnovanie( vi6te i praktikata po tozi vapros)
2. Da predizvikate proverka ot inspektorata, koeto sam siguren, 4e 6te go prinudi da dejstva po-barzo.
zvezdanov
 

ne razbirate li 4e ne e samo sledovatelkata problema ???

Мнениеот nekoj » 13 Апр 2004, 11:47

nali e bila smenena ve4e ...

zapo4nete da rabotite sys Strasburg be! - ne razbirate li 4e tova e EDINSTVENIA NA4IN bulgaristan da zapo4ne da spazva zakonite !!!!!!!

ne moga da razbera zashto se ostavjate na razni tapaci-nomenklatur4ici da vi igrajat kakto si poiskat
nekoj
 

Re: как да накараме една следователка да си свърши работата?

Мнениеот Toshko » 13 Апр 2004, 12:00

По принцип съм забелязал, че при следователите добър ефект има даването на рушвет (за каквото и да е).
Toshko
 

a takaaa 6tom i yuristite do rushvet stignahte...

Мнениеот nekoj » 13 Апр 2004, 13:47

turi mu pepel
nekoj
 

Re: ne razbirate li 4e ne e samo sledovatelkata problema ???

Мнениеот лина » 15 Апр 2004, 19:20

как, се задействат нещата в Страсбург и можели това да стане при неприключило сл. дело, а за каква сума говорим?
лина
 

Re: как да накараме една следователка да си свърши работата?

Мнениеот tany_ivanova » 15 Апр 2004, 19:27

В Страсбург се ходи само след решение на последната съдебна българска инстанция.....
tany_ivanova
Потребител
 
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Апр 2004, 23:48

До Тошко....

Мнениеот tany_ivanova » 15 Апр 2004, 19:28

и ако ми обясниш как да докажа после че е даден рушвета...цена няма да имаш...
tany_ivanova
Потребител
 
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Апр 2004, 23:48

Re: как да накараме една следователка да си свърши работата?

Мнениеот лина » 15 Апр 2004, 19:33

а, ако са ни изпреварили?
лина
 

Re: как да накараме една следователка да си свърши работата?

Мнениеот etsotov » 15 Апр 2004, 20:44

Уважаема Госпожо,

няма за какво да се молите на следователката, а внесете една жалба срещу нея до наблюдаващия прокурор и поискайте нейното отстраняване от следственото дело и назначаването на друг следовател по него. Задължително в жалбата изложете конкретно и точно фактите. Ако наблюдаващият прокурор не я отстрани, то обжалвайте неговото постановрение до по-горния прокурор. В жалбата си можете и да поискате предлагането на следователя за дисциплинарно наказание през ВСС, съгласно ЗСВ.
etsotov
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 03 Мар 2004, 14:10
Местоположение: Varna, Bulgaria

kakvo zna4i

Мнениеот nekoj » 16 Апр 2004, 16:06

...след решение на последната съдебна българска инстанция.....

Ya ne budalkajte horata! Ako syshtestvuva red za objalvania - da

ako mi se narushi konstitucionno pravo - kvo 6e kajesh?
nekoj
 

Re: как да накараме една следователка да си свърши работата?

Мнениеот Благородна » 20 Апр 2004, 17:03

Уважаема госпожо,
Както Ви е посъветвал Етсотов, най-правилният начин на действие да се обърнете към наблюдаващия следственото дело прокурор. Водила съм предварителни производства и това е най-правилния подход, според мен. Освен това преди да се жалите от работата на следователя, добре би било да се запознаете с материалите по делото, за да видите какво е свършено и какви други процесуално-следствени действия и назначаването на какви експертизи бихте могли да искате. Така в жалбата, ще можете да посочите какво е трябвало да бъде и свършено, а още не е. Успех!
Благородна
 


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron