начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

как да накараме една следователка да си свърши работата?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


как да накараме една следователка да си свърши работата?

Мнениеот лина » 08 Апр 2004, 23:29

вече четвърта година откакто по моят клиент беше стреляно.Извършителят е бил задържан за 24 часа, иззето е оръжието, разпитани са очевидци.Следствието се води в следствена служба към 4РПУ.Всъшност не се води, защото за тези 4 години изтекоха всички срокове, а все още няма повдигнати обвинения срещу извършителя, след две мои жалби до всички възможни инстанзии единственото последствие е смяна на следователката предиигодина и половина.Помогнете как да накарам следователката да приклучи следствието, и да повдигне обвинения срещу извършителя.При последният ми разговор с нея, каза че делото е на експертиза, не може да открие скспертите и дори и след месез няма да има нищо ново по делото.Търпението ми се изчерпа, анямам идея какво да правя.Моля някои колеги с по голям опит в наказателните дела да ме посъветват.Предварите
лно ви благодаря.
лина
 

Re: как да накараме една следователка да си свърши работата?

Мнениеот Гери » 09 Апр 2004, 01:04

Колега какво да ви кажа според СРП произведен изстрел с боен пистолет (за щастие деецът не улучил) е заплаха за убийство не опит... ми тъй де засякъл му пистолета :)
Гери
 

Re: как да накараме една следователка да си свърши работата?

Мнениеот bgjurist » 09 Апр 2004, 08:49

Пробвахте ли с жалба до ВСС? А ако производтвото се разиве неблагоприятно, обърнете се към ЕСПЧ.
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: как да накараме една следователка да си свърши работата?

Мнениеот лина » 12 Апр 2004, 17:52

Жалбата до ВСС на какво основание да се подаде.Не ми е много ясно как става сезирането на ЕСПЧ при положение че следствието не е прикл=чило и всъшност не разполагам с никиакви доказателства, а само с голо факти.
лина
 

Re: как да накараме една следователка да си свърши работата?

Мнениеот Гери » 12 Апр 2004, 17:59

Аз го чакам само да влезе в съда, тогава ще е купон! :)))
А иначе сте прав колега, в най-лошият случай (по нашият казус) ще се "пише" до Страсбург :)
Гери
 

Re: как да накараме една следователка да си свърши работата?

Мнениеот zvezdanov » 12 Апр 2004, 19:34

kolega lo6oto v slu4aja e, 4e vsi4ki srokove sa oti6li na kino i sledovatela prosto ne iska da si svar6i rabotata
Moja savet e da dejstvate po dva na4ina:
1. Ako mojete da izrovite ne6to, s koeto da nakarate sledovatela da si dade otvod( ili vie da poiskate takav) - spored men prosro4vaneto na delototo v takav srok e dostata4no osnovanie( vi6te i praktikata po tozi vapros)
2. Da predizvikate proverka ot inspektorata, koeto sam siguren, 4e 6te go prinudi da dejstva po-barzo.
zvezdanov
 

ne razbirate li 4e ne e samo sledovatelkata problema ???

Мнениеот nekoj » 13 Апр 2004, 11:47

nali e bila smenena ve4e ...

zapo4nete da rabotite sys Strasburg be! - ne razbirate li 4e tova e EDINSTVENIA NA4IN bulgaristan da zapo4ne da spazva zakonite !!!!!!!

ne moga da razbera zashto se ostavjate na razni tapaci-nomenklatur4ici da vi igrajat kakto si poiskat
nekoj
 

Re: как да накараме една следователка да си свърши работата?

Мнениеот Toshko » 13 Апр 2004, 12:00

По принцип съм забелязал, че при следователите добър ефект има даването на рушвет (за каквото и да е).
Toshko
 

a takaaa 6tom i yuristite do rushvet stignahte...

Мнениеот nekoj » 13 Апр 2004, 13:47

turi mu pepel
nekoj
 

Re: ne razbirate li 4e ne e samo sledovatelkata problema ???

Мнениеот лина » 15 Апр 2004, 19:20

как, се задействат нещата в Страсбург и можели това да стане при неприключило сл. дело, а за каква сума говорим?
лина
 

Re: как да накараме една следователка да си свърши работата?

Мнениеот tany_ivanova » 15 Апр 2004, 19:27

В Страсбург се ходи само след решение на последната съдебна българска инстанция.....
tany_ivanova
Потребител
 
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Апр 2004, 23:48

До Тошко....

Мнениеот tany_ivanova » 15 Апр 2004, 19:28

и ако ми обясниш как да докажа после че е даден рушвета...цена няма да имаш...
tany_ivanova
Потребител
 
Мнения: 168
Регистриран на: 04 Апр 2004, 23:48

Re: как да накараме една следователка да си свърши работата?

Мнениеот лина » 15 Апр 2004, 19:33

а, ако са ни изпреварили?
лина
 

Re: как да накараме една следователка да си свърши работата?

Мнениеот etsotov » 15 Апр 2004, 20:44

Уважаема Госпожо,

няма за какво да се молите на следователката, а внесете една жалба срещу нея до наблюдаващия прокурор и поискайте нейното отстраняване от следственото дело и назначаването на друг следовател по него. Задължително в жалбата изложете конкретно и точно фактите. Ако наблюдаващият прокурор не я отстрани, то обжалвайте неговото постановрение до по-горния прокурор. В жалбата си можете и да поискате предлагането на следователя за дисциплинарно наказание през ВСС, съгласно ЗСВ.
etsotov
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 03 Мар 2004, 14:10
Местоположение: Varna, Bulgaria

kakvo zna4i

Мнениеот nekoj » 16 Апр 2004, 16:06

...след решение на последната съдебна българска инстанция.....

Ya ne budalkajte horata! Ako syshtestvuva red za objalvania - da

ako mi se narushi konstitucionno pravo - kvo 6e kajesh?
nekoj
 

Re: как да накараме една следователка да си свърши работата?

Мнениеот Благородна » 20 Апр 2004, 17:03

Уважаема госпожо,
Както Ви е посъветвал Етсотов, най-правилният начин на действие да се обърнете към наблюдаващия следственото дело прокурор. Водила съм предварителни производства и това е най-правилния подход, според мен. Освен това преди да се жалите от работата на следователя, добре би било да се запознаете с материалите по делото, за да видите какво е свършено и какви други процесуално-следствени действия и назначаването на какви експертизи бихте могли да искате. Така в жалбата, ще можете да посочите какво е трябвало да бъде и свършено, а още не е. Успех!
Благородна
 


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


cron