начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Ел. Стълб на частен имот.

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Ел. Стълб на частен имот.

Мнениеот esecont » 11 Сеп 2012, 08:38

Здравейте,

Преди няколко години връщахм места по провинцията, и на едно от тях има стълб 110kV типа на земята е нива, мисля, че по Параграф 4 от закона за енергетиката, мога да накарам ЧЕЗ, НЕК или електроразпредлителното дружество да ми го плати или даде под наем.

Някой запознат, ако даде мнение ще съм безкрайно благодарен, поздрави!

Поздрави
esecont
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 29 Яну 2010, 18:13

Re: Ел. Стълб на частен имот.

Мнениеот bebitor » 11 Сеп 2012, 11:16

Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Re: Ел. Стълб на частен имот.

Мнениеот esecont » 11 Сеп 2012, 11:44

Благодарско за линка, но преди да пусна тема вече google-нах, мисля, че травопоста е по сериозна работа от ел. стълба, и включва различни закони, но не съм сигурен.
esecont
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 29 Яну 2010, 18:13

Re: Ел. Стълб на частен имот.

Мнениеот esecont » 11 Фев 2013, 09:41

Вече мина около половин година и bump-вам темичката, случайно ако се намери някой запознат =)
esecont
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 29 Яну 2010, 18:13

Re: Ел. Стълб на частен имот.

Мнениеот emilgrigorov » 11 Фев 2013, 10:19

Стълбът и електропровода са в сервитут (ограничено вещно право) по Закон. Имотът Ви е обременен с това ограничение. Нямате правата да получавате наем за него, или да задължите изместването му за сметка на собственика му (на електропровода).
Обосновката е на 2 страници, но най-общо: Закона за енергетиката и НАРЕДБА № 16 ОТ 9 ЮНИ 2004 Г. ЗА СЕРВИТУТИТЕ НА ЕНЕРГИЙНИТЕ ОБЕКТИ.
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Ел. Стълб на частен имот.

Мнениеот nk7702n » 11 Фев 2013, 15:35

emilgrigorov написа:Стълбът и електропровода са в сервитут (ограничено вещно право) по Закон. Имотът Ви е обременен с това ограничение. Нямате правата да получавате наем за него, или да задължите изместването му за сметка на собственика му (на електропровода).
Обосновката е на 2 страници, но най-общо: Закона за енергетиката и НАРЕДБА № 16 ОТ 9 ЮНИ 2004 Г. ЗА СЕРВИТУТИТЕ НА ЕНЕРГИЙНИТЕ ОБЕКТИ.

Освен ако посочените разпоредби не са спазени и сервитутът току - виж възникнал от нищото... :roll:
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Ел. Стълб на частен имот.

Мнениеот Melly » 11 Фев 2013, 15:52

Григоров, и тук си с няколко гърди напред. :D
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Ел. Стълб на частен имот.

Мнениеот esecont » 04 Апр 2019, 06:21

Значи съм задължен да плащам данъци завинаги, върху имот с ограничени права, зареди частен бизнес на трето лице? :lol:
esecont
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 29 Яну 2010, 18:13


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта


cron