начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

jalba za bavnost

Дискусии на тема съдебната власт в България


jalba za bavnost

Мнениеот berta0563 » 30 Май 2004, 19:56

Imam delo po barzoto proizvodstvo za smiana na familnoto mi ime.
Reshenieto koeto triabvashe da izleze v 7 dneven srok se oteche poveche ot mesec.
V momenta ne moga da podam zaiavlenie za zadgranichen pasport i chakam nastroenieto na sadiata za da se proiznese s niakakvo reshenie.
Na men veche mi e vse edno kak shte se kazvam, dali s imeto na bivshia mi saprug ili s moeto bashtino. Reshila sam da podam jalba za bavnost sreshtu edin ot vsichki bezhaberni i nespazvashti srokove sadii.
Vseki savet shte mi bade dobre doshal. Blagodaria predvaritelno
berta0563
 

Re: jalba za bavnost

Мнениеот 14 » 30 Май 2004, 20:28

Подайте!Ще има ефект!
14
 

Re: jalba za bavnost

Мнениеот Mb}|{bT » 31 Май 2004, 10:22

Мдам...ще има...вероятно отрицателен...
Mb}|{bT
 

Re: jalba za bavnost

Мнениеот Imperator » 31 Май 2004, 12:57

Това, че сроковете не се спазват от страна на съда се знае. За тях не важат преклузивните срокове, а по отношение на гражданите, когато се позабавят и хоп- прекратяване на делото...Тази норма трябва да е по ЗСВ власт защото по същността си е устройствена за съдебната система. Нарушили се- чао на съдията.
Imperator
Потребител
 
Мнения: 739
Регистриран на: 19 Окт 2001, 13:12
Местоположение: Варна

Re: jalba za bavnost

Мнениеот hristo_panev » 31 Май 2004, 13:13

А ти случайно да си виждал бюро на съдия...за всичко друго може да се спори...но не и за това, че са претрупани с работа...когато им се осигурят нормални условия на работа, тогава и основателно ще можем да искаме правосъдие в разумни срокове.
hristo_panev
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 29 Авг 2001, 10:11
Местоположение: София

Re: jalba za bavnost

Мнениеот berta0563 » 31 Май 2004, 13:33

Zakonite i srokovete sa za tova da se spazvat. Ne moje da se pozovavate na lipsa na uslovia i tem podobni. V sluchaia reshenieto ne e ot osobena vajnost a za slojnost da ne govorim, no ima takiva koito reshavat choveshki sadbi.
Pomislete si samo...ako propusnete srok za objalvane, kolko maka shte vi kostva da ubedite edin podoben sadia che ste imali uvajitelni prichini i pak ne se znae dali na nego shte mu se storiat dostatachno uvajitelni.
berta0563
 

Re: jalba za bavnost

Мнениеот hristo_panev » 31 Май 2004, 14:02

А реалностите са си реалности...
Всъщност това, което се опитвам да Ви кажа, е че всъщност виновни има и те не могат да бъдат извинявани, но това просто не са съдиите...
hristo_panev
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 29 Авг 2001, 10:11
Местоположение: София

Re: jalba za bavnost

Мнениеот harmaiani » 31 Май 2004, 14:08

Лично аз мисля,че е глупаво да се депозира жалба за бавност.Струва ми се,че дори може да предизвика обратен ефект в най-лошия случай.Мисля, че чл.217а и сл. от ГПК са мъртви норми.Още по време на стажа ми, адвокатът, при които стажувах,като минавахме покрай стаята за тези жаби ми казваше"Виж,това е най-непосещаемата стая". А и лично от съдии съм чувала присмехулни слова за онзи,дръзнал да я подаде.
harmaiani
 

Re: jalba za bavnost

Мнениеот 00000 » 01 Юни 2004, 12:12

Zatui ne samo pravosadieto, a i cqlata ni darjava e na tova dereje, zaradi podobni murtvi normi......... Vseki znae, 4e zakonite vajat samo za obiknovenite horica!!! Koito tvardi drugo, zna4i e naivnik-utopist!
00000
 

Re: jalba za bavnost

Мнениеот Silven » 01 Юни 2004, 12:37

Господин ....,виновни има и всички средно интелегентни хора в тази държава виждат кои са те,а на вас явно ще е по-трудно да ви обясня,това естественно са тези полуграмотни,корумпирани съдебни служители!Не може винаги съдебните служители да прехвърлят вината върху някого си,а да не виждат,че големият,фундаментален проблем са именно самите "те"!!
Silven
 

Re: jalba za bavnost

Мнениеот младежа » 01 Юни 2004, 14:20

Подай жалба ......нищо ,че няма ефект..........но тогава очаквай да чакаш 1-2 години/ имах такъв случай/ НО който не си търси правата-ЗАКАКВО СА МУ ТОГАВА !!!??!!
младежа
 

Re: jalba za bavnost

Мнениеот berta0563 » 01 Юни 2004, 17:05

Apropo...sadiata se probudi!!!
Dori mi se struva tvarde rano. Kato slusham ot kolegi kakvi kuriozni sluchai ima se chudia zashto na barzoto proizvodstvo mu kazvat imenno taka.
berta0563
 

Re: jalba za bavnost

Мнениеот лунатик » 01 Юни 2004, 20:29

Пробвал съм на два пъти бързо производство. Имаше ефект поне до първото заседание (защото то май трябваше да се насрочи 7 дни след подаване на молбата). Това съвпадна с януарската "ваканция". Имаше дежурен съдия който проведе заседанието в този 7-дневен срок. След това обаче всичко си продължи по старата процедура.
Извод: процедурата е безмислена - печелиш само 1-2 месеца от 2-3 годишна одисея.
лунатик
 

Re: jalba za bavnost

Мнениеот kukla » 02 Юни 2004, 08:01

zdraveite, cheta temata i se iadosvam ..... zashtoto delia edna zemia s edin drug sasobstvenik, adski prosto delo ... sydiikata go obiavi za reshavane na 1 oktomvri minalata godina i ottogava ni vest, ni kost ...... i tyi kato obicham da posochvam imena i fakti, tova e sudia Alexandrova ot raionen sud Slivnitsa. Molia vi posavetvaite me kakvo da pravia, da podavam li jalba za bavnost? v sluchaia ne govorim za zabaviane ot 30 dni.
kukla
 

Re: jalba za bavnost

Мнениеот GD » 03 Юни 2004, 12:54

Мога да Ви посъветвам да пробвате с мила усмивка и добри думи и да помолите в деловодството или на друго подобно място да Ви помогнат. Те много обичат да им се молят, за да демонстрират силата си и това, че сме зависими от тях. Иначе ще Ви мотат още сума време. Желая успех!
GD
 

Re: jalba za bavnost

Мнениеот kukla » 07 Юни 2004, 22:20

Izviniavam se, pravilno li razbrah? Da pomolia delovoditelkite? Ma to sadiata triabva da napishe reshenieto, ne delovoditelkite ..... az niakolko pati govorih s tiah, po-tochno s delovoditelkata na tazi sydiika, tia e adski liubezna ( za razlika ot mnogo sofiiski takiva). Tia samata mi kaza, che mnogo hora se oplakvat ot tazi sudiika, che tia s godini ne si pishe resheniata.
Seshtam se moiata advokatka kakvo mi e kazvala vednaj za edin sofiiski sadia. Che po princip bil mnogo vyzpitan i mnogo umen, ama s godini ne si pishel resheniata, che se sluchvalo niakoia ot stranite da umre v goliamoto chakane i deloto tepurva da prodaljavat naslednicite ....
hmmm, ama az ne iskam da umiram, samo na 30 sum :))))
kukla
 


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron