начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Форум - мнения и предложения (загл. ред.)

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Форум - мнения и предложения (загл. ред.)

Мнениеот moderator » 02 Сеп 2013, 13:30

Уважаеми потребители,

Макар инициирана във връзка с конкретен казус (видно от мненията по-долу), настоящата тема ни дава възможност да обсъдим правилата за обособения само за юристи едноименен раздел от форума.

С оглед предстоящите, в средносрочен план, глобални промени по портала и свързаните с него услуги, търсим вашето мнение по следните въпроси (нашите виждания са непосредствено под всеки въпрос):

1. Необходимо ли е обособяването на раздел, достъпен само за юристи?

Да, необходимо е. Независимо, че в последните години аудиторията на портала бе разширена и все повече неюристи не само отправят въпроси по определени правни казуси, но и споделят мнение, често на база личен опит по даден въпрос, смятаме че обособяването на такъв раздел е не само препратка към "романтичния период" на форума, а има чисто практическа стойност за юристите - студенти, млади експерти.

2. Как да гарантираме, че този раздел ще бъде посещаван само от юристи?

Времето ни научи, че това не възможно, независимо от доброто желание. Механизмите за проверка на заявките за парола не могат да гарантират пълно съответствие между заявен и реален статус на определен потребител. Съзнаваме, че форумът, като повечето услуги на информационното общество, е анонимен, дори го отчитаме като предимство, доколкото така водещ става "сблъсъкът на идеи", а не междуличностните отношения (макар и това да е неизбежно).
С настоящата форумна платформа ограничаването на достъпа става чрез допълнителна парола. Във връзка с гореспоменатите промени, проучваме и други платформи и модули, които биха могли да усъвършенстват процеса на предоставяне на достъп, но все още нямаме окончателно решение, което да елиминира всички недостатъци на настоящата система.
Не на последно място следва да отчетем и "човешкият фактор" - не са единични случаите, в които потребители-юристи, с достъп до раздела, предоставят паролата на други лица-неюристи, с което нарушават както общите условия за ползване, така и конструктивния диалог в темите.

Възможни варинти към момента са:
1. въвеждане на рейтинг система на потребителите (различно от ранг - брой мнения) и достъп до раздела само на потребители с минималния за раздела рейтинг (недостатъци: формулите за изчисляване на рейтинг са доста субективни и не винаги адекватно отразяват приноса на определен потребител);
2. невъзможност новорегистрирани потребители (с до определен брой мнения и без нарушения на форумните правила) да достъпват раздела;
3. допълнителна авторизация, напр. с телефонен номер;


Ще се радваме да споделите вашата критична гледна точка по поставените въпроси (както и всеки друг въпрос свързан с темата) до края на м. октомври 2013 г.

P.S. Части от прехвърлените от тема чл. 53 ЗКИР мнения, които не засягат въпросите за раздела за юристи, ще бъдат сложени в спойлер, вкл. и тези изясняващи личните отношения между определени потребители.
Спазването на правилата за ползване на форума е обратнопропорционално на необходимостта от намеса на зъл модератор :)
moderator
Младши потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: 20 Юни 2005, 10:54

достъп до раздела за юристи - преместени мнения

Мнениеот Melly » 03 Сеп 2013, 14:39

Мнението е преместено от тема "За искът по чл. 53 от ЗКИР"

julyanvonemona написа:Нека 100% всичко в което chamandura ти виниш вярно да е!Какво пък млошо съм аз направил! Щом искаш правно издържано становище ето ти го кратко. Искът по чл 53 ЗКИР не е иск! И нека силата да бъде с мен!

БЕЗ КОМЕНТАР.

П.П. Разочарована съм, че ОУ на Lex.bg така лесно се нарушават от неюристи. :evil:
И този раздел стана като другите :arrow: врата У пОле....
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: За искът по чл. 53 от ЗКИР

Мнениеот julyanvonemona » 03 Сеп 2013, 14:44

Мнението е преместено от тема "За искът по чл. 53 от ЗКИР"

Melly написа:.... Разочарована съм....

Без коментар
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

Re: За искът по чл. 53 от ЗКИР

Мнениеот bird_of_paradise » 03 Сеп 2013, 20:18

Мнението е преместено от тема "За искът по чл. 53 от ЗКИР"

julyanvonemona написа:.............

Ако има нещо почтено у двама ви, би следвало да се чувствате недобре от това, което направихте.
Ако. Ама времето е доказало обратното.

Макар да помня онези години, когато се роди идеята за ограничен достъп и защо изобщо съществува подфорума за юристи, при установените обстоятелства смятам за справедливо да се оповести публично паролата на всички юзъри. Равенство и Демокрация.
Или пък, за да не се създава неудобство: администратор, модератор, направете раздела публичен.
Общо взето, каквото и да се направи, или не, няма да промени фактите.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: За искът по чл. 53 от ЗКИР

Мнениеот nk7702n » 03 Сеп 2013, 22:04

Мнението е преместено от тема "За искът по чл. 53 от ЗКИР"

bird_of_paradise написа:
julyanvonemona написа:.............

Ако има нещо почтено у двама ви, би следвало да се чувствате недобре от това, което направихте.
Ако. Ама времето е доказало обратното.


Макар да помня онези години, когато се роди идеята за ограничен достъп и защо изобнищо съществува подфорума за юристи, при установените обстоятелства смятам за справедливо да се оповести публично паролата на всички юзъри. Равенство и Демокрация.
Или пък, за да не се създава неудобство: администратор, модератор, направете раздела публичен.
Общо взето, каквото и да се направи, или не, няма да промени фактите.

Не разбрах кои са тия двама непочтени и кои са останалите почтени тук, защото от доста време не виждам нищо почтено да се случва тук.
Юлиане, не знам каква ти е идеята да се включиш в тоя раздел, доколкото си спомням, не си изявявал подобни амбиции до момента, но и не ме интересува кой ти е дал тая възможност.
Основният проблем в тоя форум не е в ограничения достъп, а в лицемерието, нападките и озлоблението, което цари. Взаимната непоносимост и заяждания на дребно пречат да се развива конструктивен диалог. Аз лично предпочитам да си изкарвам полезно времето, така че спирам с коментарите си за характера на дискусиите и оттук нататък ще си избирам теми, в които ми е приятно да присъствам. В останалите всеки може да си развива на воля негативните емоции!
Последна промяна nk7702n на 03 Сеп 2013, 23:35, променена общо 1 път
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: За искът по чл. 53 от ЗКИР

Мнениеот julyanvonemona » 03 Сеп 2013, 23:31

Мнението е преместено от тема "За искът по чл. 53 от ЗКИР"

nk7702n написа:
bird_of_paradise написа:
julyanvonemona написа:.............

Ако има нещо почтено у двама ви, би следвало да се чувствате недобре от това, което направихте.
Ако. Ама времето е доказало обратното.


Макар да помня онези години, когато се роди идеята за ограничен достъп и защо изобнищо съществува подфорума за юристи, при установените обстоятелства смятам за справедливо да се оповести публично паролата на всички юзъри. Равенство и Демокрация.
Или пък, за да не се създава неудобство: администратор, модератор, направете раздела публичен.
Общо взето, каквото и да се направи, или не, няма да промени фактите.

Не разбрах кои са тия двама почтени и кои са останалите почтени тук, защото от доста време не виждам нищо почтено да се случва тук.
Юлиане, не знам каква ти е идеята да се включиш в тоя раздел, доколкото си спомням, не си изявявал подобни амбиции до момента, но и не ме интересува кой ти е дал тая възможност.
Основният проблем в тоя форум не е в ограничения достъп, а в лицемерието, нападките и озлоблението, което цари. Взаимната непоносимост и заяждания на дребно пречат да се развива конструктивен диалог. Аз лично предпочитам да си изкарвам полезно времето, така че спирам с коментарите си за характера на дискусиите и оттук нататък ще си избирам теми, в които ми е приятно да присъствам. В останалите всеки може да си развива на воля негативните емоции!

Без коментар
Аз определям какво е моя работа!
Аватар
julyanvonemona
Старши потребител
 
Мнения: 5489
Регистриран на: 21 Яну 2010, 07:52

За

Мнениеот bird_of_paradise » 04 Сеп 2013, 10:00

Мнението е преместено от тема "За искът по чл. 53 от ЗКИР"

julyanvonemona написа:.............

Ако има нещо почтено у двама ви, би следвало да се чувствате недобре от това, което направихте.
Ако. Ама времето е доказало обратното.

Макар да помня онези години, когато се роди идеята за ограничен достъп и защо изобнищо ( бел. моя- в оригиналния пост думата е "изобщо", но поради поредна неправилна намеса придоби този глупав смисъл)съществува подфорума за юристи, при установените обстоятелства смятам за справедливо да се оповести публично паролата на всички юзъри. Равенство и Демокрация.
Или пък, за да не се създава неудобство: администратор, модератор, направете раздела публичен.
Общо взето, каквото и да се направи, или не, няма да промени фактите.

Възстановявам изтритото, защото изтривайки за пореден път манипулирате случилото се. Заличаване на част от мненията не променя факта, че сте безсилни да контролирате, каквото и да е тук, а правилото е ... без правила.
Ще възстановявам, колкото пъти е необходимо.

Разделът е достъпен само за юристи и студенти по право, чрез парола, получена след изпратено писмо на info@lex.bg.

т`ва, простете, е някаква шега.
Последна промяна bird_of_paradise на 04 Сеп 2013, 13:25, променена общо 1 път
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: За

Мнениеот nk7702n » 04 Сеп 2013, 10:36

Мнението е преместено от тема "За искът по чл. 53 от ЗКИР"

bird_of_paradise написа:
julyanvonemona написа:.............

Ако има нещо почтено у двама ви, би следвало да се чувствате недобре от това, което направихте.
Ако. Ама времето е доказало обратното.

Макар да помня онези години, когато се роди идеята за ограничен достъп и защо изобнищо съществува подфорума за юристи, при установените обстоятелства смятам за справедливо да се оповести публично паролата на всички юзъри. Равенство и Демокрация.
Или пък, за да не се създава неудобство: администратор, модератор, направете раздела публичен.
Общо взето, каквото и да се направи, или не, няма да промени фактите.

Възстановявам изтритото, защото изтривайки за пореден път манипулирате случилото се. Заличаване на част от мненията не променя факта, че сте безсилни да контролирате, каквото и да е тук, а правилото е ... без правила.
Ще възстановявам, колкото пъти е необходимо.
Та, понеже виждам, че някой е изтрил и моето мнение, да се повторя пак. Накратко, който е бил почтен във форума до момента, има право да търси почтеност у останалите. Нямам нищо общо с осигуряването на достъп, но не ме интересува кой и защо го е направил. Достатъчно непочтена и пошла беше темата за господин Якимов и темата за това кой за кого какво точно е казал и дали отговаря на критериите за приятел.
П.П. Когато човек желае помирение, трябва наистина да е осъзнал грешките си, а не да го прави заради публиката.
Разделът е достъпен само за юристи и студенти по право, чрез парола, получена след изпратено писмо на info@lex.bg.

т`ва, простете, е някаква шега.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: За

Мнениеот Melly » 04 Сеп 2013, 10:57

Мнението е преместено от тема "За искът по чл. 53 от ЗКИР"

nk7702n написа:
bird_of_paradise написа:
julyanvonemona написа:.............

Ако има нещо почтено у двама ви, би следвало да се чувствате недобре от това, което направихте.
Ако. Ама времето е доказало обратното.

Макар да помня онези години, когато се роди идеята за ограничен достъп и защо изобнищо съществува подфорума за юристи, при установените обстоятелства смятам за справедливо да се оповести публично паролата на всички юзъри. Равенство и Демокрация.
Или пък, за да не се създава неудобство: администратор, модератор, направете раздела публичен.
Общо взето, каквото и да се направи, или не, няма да промени фактите.

Възстановявам изтритото, защото изтривайки за пореден път манипулирате случилото се. Заличаване на част от мненията не променя факта, че сте безсилни да контролирате, каквото и да е тук, а правилото е ... без правила.
Ще възстановявам, колкото пъти е необходимо.
Та, понеже виждам, че някой е изтрил и моето мнение, да се повторя пак. Накратко, който е бил почтен във форума до момента, има право да търси почтеност у останалите. Нямам нищо общо с осигуряването на достъп, но не ме интересува кой и защо го е направил. Достатъчно непочтена и пошла беше темата за господин Якимов и темата за това кой за кого какво точно е казал и дали отговаря на критериите за приятел.
П.П. Когато човек желае помирение, трябва наистина да е осъзнал грешките си, а не да го прави заради публиката.
Разделът е достъпен само за юристи и студенти по право, чрез парола, получена след изпратено писмо на info@lex.bg.

т`ва, простете, е някаква шега.

Не видях да е направен някакъв коментар на казаното в цитирания постинг.
Както винаги - без мнение. Единственото телодвижение (тук пеналистите ще ме разберат) е "копи-пейст" на нечие друго мнение.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: достъп до раздела за юристи

Мнениеот Melly » 04 Сеп 2013, 12:10

Всъщност, дори не става ясно какъв е мотивът на Ръководството на Lex.bg да публикува нова тема със заглавие "достъп до раздела за юристи" премествайки част от мненията на юзърите публикувани в една друга тема.
Ако целта е била да се изследва общественото мнение по отношение на специалния раздел "форум за юристи" следва ли да бъде общодостъпен или не, то липсва формулиран въпрос в тази насока.
Ако целта е била да се подклаждат вече създадени междуличностни отношения, то
Моля, Модератори, бъдете максимално ясни.

И тъй като темата започва с мое мнение, то считам за правилно да поискам конкретно обяснение.

Поздрав,
Melly
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: За

Мнениеот nk7702n » 04 Сеп 2013, 12:55

Melly написа:
nk7702n написа:.............

Ако има нещо почтено у двама ви, би следвало да се чувствате недобре от това, което направихте.
Ако. Ама времето е доказало обратното.

Макар да помня онези години, когато се роди идеята за ограничен достъп и защо изобнищо съществува подфорума за юристи, при установените обстоятелства смятам за справедливо да се оповести публично паролата на всички юзъри. Равенство и Демокрация.
Или пък, за да не се създава неудобство: администратор, модератор, направете раздела публичен.
Общо взето, каквото и да се направи, или не, няма да промени фактите.

Възстановявам изтритото, защото изтривайки за пореден път манипулирате случилото се. Заличаване на част от мненията не променя факта, че сте безсилни да контролирате, каквото и да е тук, а правилото е ... без правила.
Ще възстановявам, колкото пъти е необходимо.
Та, понеже виждам, че някой е изтрил и моето мнение, да се повторя пак. Накратко, който е бил почтен във форума до момента, има право да търси почтеност у останалите. Нямам нищо общо с осигуряването на достъп, но не ме интересува кой и защо го е направил. Достатъчно непочтена и пошла беше темата за господин Якимов и темата за това кой за кого какво точно е казал и дали отговаря на критериите за приятел.
П.П. Когато човек желае помирение, трябва наистина да е осъзнал грешките си, а не да го прави заради публиката.
Разделът е достъпен само за юристи и студенти по право, чрез парола, получена след изпратено писмо на info@lex.bg.

т`ва, простете, е някаква шега.
[/quote]
Не видях да е направен някакъв коментар на казаното в цитирания постинг.
Както винаги - без мнение. Единственото телодвижение (тук пеналистите ще ме разберат) е "копи-пейст" на нечие друго мнение.[/quote]

Аз предлагам да попитаме колегите пеналисти относно обективната и субективната страна на деянията "обида" и клевета" в посочените от мен теми . Очевидно е, че много омаловажаваш участието си и последиците от действията си именно там. " Без мнение" не е равносилно на "изразяване на мнение", което не ти харесва. Оставям те да търсиш истината за това, което те вълнува.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: За

Мнениеот Melly » 04 Сеп 2013, 13:31

nk7702n написа:
bird_of_paradise написа:Ако има нещо почтено у двама ви, би следвало да се чувствате недобре от това, което направихте.
Ако. Ама времето е доказало обратното.

....................
П.П. Когато човек желае помирение, трябва наистина да е осъзнал грешките си, а не да го прави заради публиката. Разделът е достъпен само за юристи и студенти по право, чрез парола, получена след изпратено писмо на info@lex.bg.
т`ва, простете, е някаква шега.

Melly написа:Не видях да е направен някакъв коментар на казаното в цитирания постинг.
Както винаги - без мнение. Единственото телодвижение (тук пеналистите ще ме разберат) е "копи-пейст" на нечие друго мнение.


Аз предлагам да попитаме колегите пеналисти относно обективната и субективната страна на деянията "обида" и клевета" в посочените от мен теми . Очевидно е, че много омаловажаваш участието си и последиците от действията си именно там. " Без мнение" не е равносилно на "изразяване на мнение", което не ти харесва. Оставям те да търсиш истината за това, което те вълнува.

Айде сега, отново се отпочна. Темата е друга. За кой ли път фактите се възприемат погрешно.

П.П. За протокола:
Поправих манипулацията.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Да се предостави ли на всички достъп до раздела за юрист

Мнениеот bird_of_paradise » 04 Сеп 2013, 13:41

Да се предостави ли на всички достъп до раздела за юристи

Ако това е въпросът- не виждам причина да дам отрицателен отговор, след като се установява обратното на това, което е афиширано "само за юристи и студенти по право".
В този форум битува правилото "без правила", ерго всеки, който се е почувствал "сегрегиран" би могъл да влезе там с правилния ключ за достъп.
Но, ако темата е отворена, за да се забавлява някой модератор/администратор( за последния имам мнение, че е почтен човек), респективно да се словоплетничи: поздрав за мишлетата
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: достъп до раздела за юристи

Мнениеот bird_of_paradise » 04 Сеп 2013, 13:57

nk7702n написа:...Не разбрах....

На теб ти е простено- свикнала съм все да не разбираш.

nk7702n написа:Достатъчно непочтена и пошла беше темата за господин Якимов и темата за това кой за кого какво точно е казал и дали отговаря на критериите за приятел.

Опресни си паметта, докато не сте изтрили мислите си в онези теми. След като установиш от къде идва твърдяната "завера" срещу вас, какво си направила лично, помисли, преди да скачаш без да те настъпва някой. Ако ти стигнат сили ще се извиниш, ако не- добре.
nk7702n написа:Когато човек желае помирение, трябва наистина да е осъзнал грешките си, а не да го прави заради публиката.

Ти, очевидно, отново не си разбрала. Примирие и помирение са две различни понятия, а както вече оповестих- предложението ми бе оттеглено, защото никога не знаеш кога да спреш. Сама доказа, че при теб няма граници, които не могат да се нарушат, не очаквай да ти предложа и другата буза.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: достъп до раздела за юристи

Мнениеот votpuska » 04 Сеп 2013, 14:08

julyanvonemona написа:
Нека 100% всичко в което chamandura ти виниш вярно да е!Какво пък млошо съм аз направил! Щом искаш правно издържано становище ето ти го кратко. Искът по чл 53 ЗКИР не е иск! И нека силата да бъде с мен!


ХА-ХА-ХАА! Тва беше добро, сериозно, смях се с глас. Много луди лица тука бе ейй! Раздела за юристи трябва да го преименуват на раздел за хумор, май там най-големите смешки стават :lol: :lol: :lol:
Юризмът не е лъжица за всяка уста!
votpuska
Потребител
 
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Ное 2012, 16:06

Re: Да се предостави ли на всички достъп до раздела за юрист

Мнениеот consultant » 04 Сеп 2013, 14:16

bird_of_paradise написа:Но, ако темата е отворена, за да се забавлява някой модератор/администратор( за последния имам мнение, че е почтен човек), респективно да се словоплетничи: поздрав за мишлетата

moderator
Аватар
consultant
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 30 Ное 1999, 01:00

Re: достъп до раздела за юристи

Мнениеот moderator » 04 Сеп 2013, 14:57

Melly написа:Всъщност, дори не става ясно какъв е мотивът на Ръководството на Lex.bg да публикува нова тема със заглавие "достъп до раздела за юристи" премествайки част от мненията на юзърите публикувани в една друга тема.
Ако целта е била да се изследва общественото мнение по отношение на специалния раздел "форум за юристи" следва ли да бъде общодостъпен или не, то липсва формулиран въпрос в тази насока.
Ако целта е била да се подклаждат вече създадени междуличностни отношения, то
Моля, Модератори, бъдете максимално ясни.

И тъй като темата започва с мое мнение, то считам за правилно да поискам конкретно обяснение.

Поздрав,
Melly


Поднасяме извинения на засегнатите потребители за причиненото недоразумение.

Темата "достъп до раздела за юристи" не е нова, а част от разделената тема "чл. 53 ЗКИР" (опция на форума).

Вероятната причина модераторът да избере този подход - разделяне на темата/съединяване на мнения/преместване на неотносимата част в общ раздел, е че същият няма права (форумни) да забранява достъпа на потребители до определени раздели (в случая неюрист да достъпва раздел, обособен за юристи) и "изваждането" на мненията от този раздел е разглеждано като възможност енергията на конкретните потребители-неюристи да бъде насочена към раздели, които са с общ за всички достъп. Убедени сме, че пропускът да се отразят действията по модерация, не е умишлен.

По отношение на достъпа до раздела за юристи: предполагам част от вас ще се съгласят, че опазването на паролата е както задължение на администрацията, така и на потребителите.
Доколкото механизмите за проверка на статуса на определен потребител "юрист/неюрист" са несъвършени и не гарантират напълно реалния статус на същия, в определени случаи реакцията на модератор/администратор може да бъде само последваща за дадено нарушение.
За съжаление обаче, в повечето случаи на нарушение на правилата за достъп до раздела, паролата за същия не е била предоставена от нашия екип, а от друг потребител.

P.S. Предвид предстоящите по-глобални промени по портала и свързаните с него услуги, наличието на подобна тема (макар и неииницирана от нас) намираме за полезно, но не за забавление, поради което любезно призоваваме същата да не бъде ползвана за арена за лични нападки между потребителите.
moderator
Младши потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: 20 Юни 2005, 10:54

Re: достъп до раздела за юристи - преместени мнения

Мнениеот Melly » 04 Сеп 2013, 15:11

Модератор,
Благодаря за изчерпателния отговор.
И все пак, ако не възразявате, коригирайте заглавието на темата, като допълните въпрос, за да се даде възможност на участниците в този форум да изразят мнение, но не анонимно чрез опцията "анкета", а заставайки зад форумния си никнейм. Считам, че би било полезно да обсъдите конкретните мнения.

Поздрав,
Melly
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: достъп до раздела за юристи - преместени мнения

Мнениеот nk7702n » 04 Сеп 2013, 16:32

След като беше конкретизирано питането и бяха избистрени лиричните отклонения на тема" който разбрал - разбрал, който ли не, никога няма да разбере!", държа да подчертая, че нито аз ще се променя, нито държа да променям някого като му натрапвам моите виждания за живота, и понежа имам достатъчно разум, за да заобиколя тези неща, ще отговоря на конкретния въпрос по въпроса за раздела за юристи :
Не изхождам от егоизъм или желание да не се предоставя информация на неюристи. Съдейки по хаоса, който цари из другите теми, както и ограничената възможност за участие на юристи, чието участие тук е доста полезно, както и всеобщият стремеж на всеки юрист да обогатява знанията и опита си, смятам, че този отделен раздел с ограничен достъп само за юристи трябва да съществува. По този начин мненията тук ще бъдат селектирани, ще се включват повече колеги и темите ще бъдат интересни!
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Раздел за юристи - мнения и предложения

Мнениеот bird_of_paradise » 04 Сеп 2013, 19:53

За искът по чл. 53 от ЗКИР
Мнениеот julyanvonemona » 04 Сеп 2013, 19:12

Самият факт, че към 19.12ч. на днешна дата има пост на конкретен юзър, неюрист, в раздела за юристи означава само едно - решението е взето и всякакъв дебат е загуба на време.
Което, общо взето, доказали сте, е подход още от преди "романтичния период".
Пак, по правило - винаги се извинявате за "допуснати неумишлени недоразумения", но не правите необходимото, за да се избегнат в бъдеще.

Разбираемо е- търговско дружество, администратор с достъп до лични данни ( този факт убягва на всеки регистрирал се), печели от посещенията, а всяка тема, заслужила масовия интерес работи за вас.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Следваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


cron