начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Срок за отговор от Интерпол

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Срок за отговор от Интерпол

Мнениеот pavelpavlov » 30 Яну 2014, 12:42

Здравейте,имам малък проблем с регистрирането на закупеният от мен автомобил в КАТ-Варна.Причината е следната, номера на Италянският талон съвпада с обявен за издирва в Италия. Пратиха запитване да Италия но от там не отговориха нищо в 30 дневен период.След месец и десет дни чакане за отговор от прокурор той върна преписката за повторно запитване до Италия за срок от 10 дни, те пак нищо не отговориха и сега от 21.01.2014г. има запитване към Интерпол София.Интересното е че моят талон отпред преди номера има две букви а обявеният за издирване няма второто нещо е че талона е обявен за издирване 2004г. а колата има покупкопрдажба през 2006г. от първият собственик на втори в Италия и 2013г. е свалена от отчет и най интересното е че колата не се издирва а само талона . И питам защото незнам къде мога да проверя в какъв срок трябва да отговори Интерпол София , имали такъв и дали могат още да ме мотат с тази регистрация че вече от 05.10.2013г. чакам и незнам още много инстанции ли трябва да обиколи. Ако може някой да ми разясни този казус ще съм много БЛАГОДАРЕН. Благодаря предварително.
pavelpavlov
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 30 Яну 2014, 12:14

Re: Срок за отговор от Интерпол

Мнениеот 1968 » 30 Яну 2014, 15:24

Отдавна трябваше да са ти я върнали, не знам какво чакат варненци.
1968
Потребител
 
Мнения: 571
Регистриран на: 21 Окт 2005, 15:02

Re: Срок за отговор от Интерпол

Мнениеот pavelpavlov » 30 Яну 2014, 15:29

сега чакаме справка от Интерпол София. Толкова бавно ли става тази справка незнам още чакам
pavelpavlov
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 30 Яну 2014, 12:14

Re: Срок за отговор от Интерпол

Мнениеот votpuska » 09 Фев 2014, 22:07

А вие от кого и къде закупихте колата. Евентуално може да се мисли за разваляне на договора например.
Юризмът не е лъжица за всяка уста!
votpuska
Потребител
 
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Ное 2012, 16:06

Re: Срок за отговор от Интерпол

Мнениеот doc03 » 09 Фев 2014, 23:35

pavelpavlov написа:сега чакаме справка от Интерпол София. Толкова бавно ли става тази справка незнам още чакам

Не чакате справка от София. Софийската, след като я получат, пристига във Варна за 2 секунди - препратена по ел. поща.
Чакате справка от Рим :!:

viewtopic.php?f=3&t=57037&p=543711#p543582

Ха сега, пуснете още една тема, да станат три .... не за друго - три за щастие.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Срок за отговор от Интерпол

Мнениеот pavelpavlov » 09 Фев 2014, 23:59

В петък питах в прокуратурата в деловодсвото имат ли наидея до кога ще чакам отговор а те ми казаха че до края на месеца прокурора трябвало да се произнесе защото имали определен за това срок и се надявам да е така а несъм сигурен дали е от Рим отговора защото към тях имаше две запитвания и така си мисля защото ми обясниха че са пуснали запитването по факс за по-бързо
pavelpavlov
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 30 Яну 2014, 12:14

Re: Срок за отговор от Интерпол

Мнениеот doc03 » 10 Фев 2014, 00:24

Кой да отговори, след като от там са обявили документа ?!?!
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Срок за отговор от Интерпол

Мнениеот pavelpavlov » 10 Фев 2014, 00:51

А за срока дали е така ? Имат ли срок за отговор прокурорите?
pavelpavlov
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 30 Яну 2014, 12:14

Re: Срок за отговор от Интерпол

Мнениеот doc03 » 10 Фев 2014, 01:10

Автомобилът не е задържан. :arrow: Проверка по преписка - 2 месеца. :arrow: Удължен с още 4, при нужда, но не повече от 6.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Срок за отговор от Интерпол

Мнениеот pavelpavlov » 10 Фев 2014, 01:20

Не колата не е задържана. А и минаха 4 месеца от задържането на талона незнам оттогава ли се смята срока. И имали значение че има две запитвания до италия и те неса отговорили мойели и без техният отговор?
pavelpavlov
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 30 Яну 2014, 12:14

Re: Срок за отговор от Интерпол

Мнениеот doc03 » 10 Фев 2014, 01:34

Ако Вие управлявате автомобил, собственост на Пешо, дето бачка в Италия, и Пешо е забранил да се продава МПС-то, а аз искам да си го регистрирам автомобила на мое име, Вие ще ми дадете ли, без да питате Пешо ?

Ами ако Пешо 4 месеца не дава отговор, ще ми разрешите ли, да си прехвърля колата без неговия отговор ?
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Срок за отговор от Интерпол

Мнениеот pavelpavlov » 10 Фев 2014, 01:43

Ясно окей. И няма никакво значение че несе знае дали е този талон защото аз имам две букви отпред те неса ли от значение все едно Пешо да е обявил 1234 за издирване а дали е варна отпред дали шумен не е ли от голямо значение така всички коли на ноито талоните савпадат номерата ще са проблемни тези букви отпред трябва да са от голямо значение а италянците неса писали никакви и ако толкова го издирват защо 2006 колата е препродадена в италия а талона е обявен 2004 за издирване несе ли сменя талона при покупкопродажба и как самата кола е свалена нормално от отчет в италия с издирваният талон
pavelpavlov
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 30 Яну 2014, 12:14

Re: Срок за отговор от Интерпол

Мнениеот doc03 » 10 Фев 2014, 02:54

Или има нещо нередно (далаверка нЕк-ва) :) , или е грешка ...
При всички положения, това го знаят, евентуално!, само 'талЯнците :-) ... и те трябва да кажат.

П.П. Виждаш ли, че и "там" стават щуротии, не само у нас !? :)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Срок за отговор от Интерпол

Мнениеот pavelpavlov » 10 Фев 2014, 12:59

Ясно разбрах, следкато минат 6-те месеца и няма отговор от жабарчетата отговорът на прокуратурата дали ще е в моя полза или ще КАТ ще иска окончателно да се изясни ситуацията . И 6-те месеца от кога започват да се считат от задържането на талона или от въвеждането на преписката в прокуратурата?
pavelpavlov
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 30 Яну 2014, 12:14

Re: Срок за отговор от Интерпол

Мнениеот doc03 » 11 Фев 2014, 00:00

Със задържането на документа, служителят изготвя докладна записка, към която е прикрепено всичко, което касае обявяването му за издирване, като се оформя полицейската преписка. Датата на завеждане на преписката в РП-Варна не я знам коя е.

Казусът е особен, те нещата с колите всичките са "особени" ... :P

Как виждам аз нещата, а и ... специалистите :-)
- или има талон, със същия номер, друга серия, обявен за издирване;
- или някой сульо (сред жабарските ченгета също има такива), въвел-невъвел данните е цъкнал "ЕNTER", а системата не му позволява на него корекция ... и за да не се издъни е оставил нещата така (системата, а и хората, са еднакви, навсякъде в Европа :wink: )
- или просто някога, собственика е обявил талона за изгубен.

Това е картинката, от моята скромна полицейска гледна точка. Щото ... има няма към 40-50 обявени коли са ми "минали през ръцете" :-) ... рами, двигатели, грешни номера, грешни табели, бангии за по 500 лева, обявени като S-класи, ... обаче такава щуротия, си е просто щуротия. Разбираш ли - издирват талона, бланката, носителя, не колата ... но това ти "блокира" регистрирането .... Същото би било ако се случи обратното - никъде в Шенген няма да регистрират колата. Само дето при нас, ако се разчуе нещо такова, най-малко на един служител му пада тиквата, както и подрязват крилцата на прекия му началник :-) ... ама там не е така. Нашите грешки си им сърбаме попарата тук, защото се откриват тук - никой не се е скъсал да изкарва коли от БГ за Европа. Там обаче не е така, стотици се изнасят, затова и всичките им грешни регистрации за издирване лъсват, едва когато колата дойде тук.

При всички положения, нещата не са съвсем до "Интерпол". Това е обединяваща дума .... талонът е обявен за "издирван документ" в ШИС.
Така че - следва да се досажда на ДМОС, а те да досаждат на италианците, защото последните хич не бързат при писма и запитвания, това да си го знаеш !

В крайна сметка, защото си български гражданин, държавата следва да мисли на първо място за теб. Би трябвало, при липса на отговор от Италия до 6 месеца, това да се счете за "мълчалив отказ". Нашият прокурор би трябвало (според мен), да изпрати до КАТ едно постановление за отказ от образуване на НП, като изрично им укаже, да ти регистрират колата, а проклетия талон да го сложат в един плик, и да го изпратят по живо по здраво на Италианците .... Нали, в същност, те си търсят талона - ми, ето им го. Да си го завират ... където искат :-)

Пак повтарям - жабарите не ги брига, че не можеш да си караш колата. Кой знае при кой ... техен мицифайка ти се мотка писмото, а шефът му го натиска за други неща ... Същата работа е навсякъде.
Затова - писма до ДМОС ... та чак да им писне, през 30 дни :-) .... това и полицаят, и прокурорът го знаят, но ... :-) ... в твоя власт, да си го ускориш и в двете институции.

Що не драснеш една жалба до прокурора ? И да го помолиш да направи точно това, което ти предложих, поради липса на отговор от Италия? Няма да те изяде човекът ...
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Срок за отговор от Интерпол

Мнениеот pavelpavlov » 12 Фев 2014, 18:23

Извинявай че неписах досега прочетох го още вечерта но бях на път и през мобилният немога да пиша защото нямам кирилица :roll: . Ами да те помоля да ми кажеш кого да попитам кой ми е наблюдаващия прокурор и как или къде да го пусна това писмо,а и какво по точно да пиша. А както Ви бях споменал в петък ходих до ОП-Варна и от там ми казаха че към края на месеца трябвало уж да се произнесе прокурора защото имал срок.Да Ви напиша датите по преписката и ако може да ми кажете дали наистина трябва да се произнесе. На 07.10.2013г. задържаха талона и пуснаха 30 дневното запитване до Италия на 18.11.2013г. беше заведена преписката в прокуратурата на 06.01.2014г. прокурора върна обратно преписката в ОД на МВР-Варна за повторно запитване за 10 дневен срок те пак нищо не отговореха, на 20.01.2014г беше върната пак в прокуратурата и на 21.01.2014г е пратена в София за справка сега ще копирам с точност какво пише;


Очакват се материали от друг орган за решаване на преписката.
Последен изходящ документ: Иска справка
Адресат: МВР-НЦБ ИНТЕРПОЛ-София
Дата: 21.01.2014
pavelpavlov
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 30 Яну 2014, 12:14

Re: Срок за отговор от Интерпол

Мнениеот doc03 » 14 Фев 2014, 21:17

Значи - очаквате ... заедно :-) материалите. До края на месеца.
Хората не по-малко от теб искат да си приключат преписката.
Ако не стане до този срок - искаш прокурорския номер, и подаваш заявление не до прокурора поименно, а до този номер на прокурорска преписка.
Свободен текст - как ти се нарушават правата ... и поискай да разпореди да регистрират колата, а талонът - франко Италия, щом толкова го искат.
Че ще прекратят преписката е ясно, но може да забравят за регистрацията :-)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Срок за отговор от Интерпол

Мнениеот pavelpavlov » 15 Фев 2014, 11:49

Благодаря, аз пак ходих и се интересувах по моята преписка знам кой е номера. Само че прокурора е в болнични и на 24.02 се връща на работа затова по-рано от тази дата нищо неможе да се случи :D .До тази дата ще си починете от моят проблем :lol: След това наново с плаченето от моя страна :cry: А ако има някакво решение ще кажа :)
pavelpavlov
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 30 Яну 2014, 12:14

Re: Срок за отговор от Интерпол

Мнениеот pavelpavlov » 06 Апр 2014, 17:57

Здравейте, направих всичко написано написах молба до прокуратурата не лично до прокурора а по номера на преписката и нищо. Сега на 04.04.2014 ходих в ОП-Варна защото талона ми го задържаха на 04.10.2013 и изтичаха 6-те месеца но оттам ми казаха че при тях е заведено на 09.10.2013 на 09.04 пак ще отида да проверя но от прокуратурата ми казват че чакат отговор. Въпросът ми е дали могат и след изтичането на тези шест месеца да продължат да ме мотат с тази тъпа кола и какво да направя ако неми отговорят в определеният за тази цел срок от 6 месеца, могат ли да го удължат, и с колко че то ако чакаме задължително отговор от Италия те може никога да не отговорят никога.
pavelpavlov
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 30 Яну 2014, 12:14

Re: Срок за отговор от Интерпол

Мнениеот pavelpavlov » 23 Апр 2014, 19:06

Здравейте, имам постановление което отказват да ми върнат талона поради липса на справка от Италия с отговор дали се или несе издирва този талон има ли смисъл да пусна жалба до Апелативния съд или да се консултирам с адвокат и какъв адвокат трябва да търся
pavelpavlov
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 30 Яну 2014, 12:14

Следваща

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта


cron