начало
Живко Коцев вече е обвиняем по делото за корупция в митниците Живко Коцев вече е обвиняем по делото за корупция в митниците

Моля за помощ делба без мое присъствие

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Моля за помощ делба без мое присъствие

Мнениеот nely102 » 01 Дек 2013, 01:56

Бившия ми съпругът е завел делбено дело за жилище СИО.Не съм напускала постояния си адрес(30 години).Не съм получавала призовки уведомления нито на вратат нито в пощенска кутия никъде.Същия живее на 500 м от жилището ми.Делото е гледано без мое присъствие с назначен особен представител-вратичка която е използувана тенденциозно.Тези факти научих след като получих нотариална покана от бившия ми съпруг който е спечелил делото (касае се за 45000 лв) с която съм уведомена за всичко горенаписано и съм поканена да получа моя дял. Жилището е 120 кв.м и според вещото лице оценката е силно занижена според всички пазарни цени към момента на имоти.Чуствам се измамена.Не съм подписала и решението на съда влязло в сила на 04.07.2013г.Касае се за измама тъй като през целия период от време аз съм пребивавала на постояния си адрес и съм имала контакти с него и сина ми който живее с мен. Моля отговорете имам ли някакви права в случая и дали съм загубила всички шансове да се противопоставя на очевадната измама.
nely102
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 15 Юли 2008, 18:43

Re: Моля за помощ делба без мое присъствие

Мнениеот REVOLUTION » 01 Дек 2013, 09:13

Трябва да ангажирате адвокат , който да погледне реда на призоваване по делото.Ако има порок може да се иска отмяна на Решението на съда и възобновяване на делото.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Моля за помощ делба без мое присъствие

Мнениеот ivan_lawyer » 01 Дек 2013, 10:24

Сроковете са 3-месеца за отмяна, изработили са Ви, но винаги една лукавска дейност оставя слаби места.

ВКС ще се произнесе във всички случаи, просто зависи от траекторията на исканията Ви.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5235
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Моля за помощ делба без мое присъствие

Мнениеот nely102 » 01 Дек 2013, 11:55

Благодаря Ви за отговора, през интернет прочетох решението в което пише,че съм цитирам: ""отвеника редовно призована изпраща особен представител"".Нотариалната покана съм получила на 30.11.2013.Тази дата обвързва ли ме със срокове?Според пазарните цени в момена жилището има актуална цена 75000 евро(справката е от имоти БГ).Парите не съм теглила.Естествено че искането ми е да се изплати дела ми в реален размер.Отново благодаря, ако има заинересован юрист и адвокат по казуса предоставям ел. поща sma.10@mail.bg
nely102
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 15 Юли 2008, 18:43

Re: Моля за помощ делба без мое присъствие

Мнениеот REVOLUTION » 01 Дек 2013, 12:59

nely102 написа:Благодаря Ви за отговора, през интернет прочетох решението в което пише,че съм цитирам: ""отвеника редовно призована изпраща особен представител"".Нотариалната покана съм получила на 30.11.2013.Тази дата обвързва ли ме със срокове?Според пазарните цени в момена жилището има актуална цена 75000 евро(справката е от имоти БГ).Парите не съм теглила.Естествено че искането ми е да се изплати дела ми в реален размер.Отново благодаря, ако има заинересован юрист и адвокат по казуса предоставям ел. поща sma.10@mail.bg


Да обвързва ви с 3 месечен срок , ако в нея е споменато гражданското дело.
Пишете за кой град става дума.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Моля за помощ делба без мое присъствие

Мнениеот nely102 » 01 Дек 2013, 13:11

Град София,благодаря ви поканата съдържа номера на делото.
nely102
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 15 Юли 2008, 18:43

Re: Моля за помощ делба без мое присъствие

Мнениеот nely102 » 22 Фев 2014, 12:13

ivan_lawyer написа:Сроковете са 3-месеца за отмяна, изработили са Ви, но винаги една лукавска дейност оставя слаби места.

ВКС ще се произнесе във всички случаи, просто зависи от траекторията на исканията Ви.

Благодаря на всички които помогнаха с отговорите си.ВКС отмени решението.Сега се оказах в изходна позиция на съсобственост но вече на ипотекиран апартамент.Бившия ми съпруг е учредил ипотека на жилището възползувайки се от отмененото вече решение.Моля за съвет кое е най- доброто за мен при предстоящото делбено дело и какви са възможностите за мен?
nely102
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 15 Юли 2008, 18:43

Re: Моля за помощ делба без мое присъствие

Мнениеот ivanov_p » 22 Фев 2014, 12:37

Трябва ти читав адвокат, под читав разбирам такъв, занимавал се много с делби(в София едва ли са повече от 10-15 човека). Делбеното производство е сложно, а има и ипотека, която трябва да се бори. Ако падне ипотеката изходът на тези дела е един - публична продан и разделяне на парите, естествено ако някой не се съгласи да получи плащане на своя дял от съпруга, но като казах това се сетих, че ако половинката не платила тези 45 000 лв. върху имота трябва да има законна ипотека за тях, а ипотеката към банката да е след нея. В делото няма да е важна делбата, тя е с предизвестен край, а решаването на въпросите с тези две ипотеки.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Моля за помощ делба без мое присъствие

Мнениеот nely102 » 22 Фев 2014, 14:02

ivanov_p написа:Трябва ти читав адвокат, под читав разбирам такъв, занимавал се много с делби(в София едва ли са повече от 10-15 човека). Делбеното производство е сложно, а има и ипотека, която трябва да се бори. Ако падне ипотеката изходът на тези дела е един - публична продан и разделяне на парите, естествено ако някой не се съгласи да получи плащане на своя дял от съпруга, но като казах това се сетих, че ако половинката не платила тези 45 000 лв. върху имота трябва да има законна ипотека за тях, а ипотеката към банката да е след нея. В делото няма да е важна делбата, тя е с предизвестен край, а решаването на въпросите с тези две ипотеки.

Благодаря ви за отговора.Не съм юрист и не разбрах последователността на действията.Половинката която не е платила тези 45000 лв съм аз.Аз нямам ипотека към банката за възстановената ми 1/2 дял от собствеността.Но жилището като цяло е ипотекирано от вече бившия собственик преди отмяната на решението.Може ли да се събори ипотеката за моят дял?Имам адвокат и не искам да обидя никого,разбирам че казусът е сложен по тази причина се обръщам във форума за помощ и възможните най-добри варианти за мен. Благодаря за всички мнения и помощ.
nely102
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 15 Юли 2008, 18:43

Re: Моля за помощ делба без мое присъствие

Мнениеот ivanov_p » 22 Фев 2014, 15:53

Аз нещо не схванах, не че съм се занимавал с такива дела, но ако вие е трябвало да платите 45 хил. това означава, че решението е било да платите тези 45 хил. и да станете собственик на апартамента, т.е. да изплатите частта на съпруга. Няма как хем да ви вземат половинката, хем вие да трябва да плащате. Така или иначе без документите по делото могат да се дадат само лоши съвети.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Моля за помощ делба без мое присъствие

Мнениеот nely102 » 22 Фев 2014, 17:34

ivanov_p написа:Аз нещо не схванах, не че съм се занимавал с такива дела, но ако вие е трябвало да платите 45 хил. това означава, че решението е било да платите тези 45 хил. и да станете собственик на апартамента, т.е. да изплатите частта на съпруга. Няма как хем да ви вземат половинката, хем вие да трябва да плащате. Така или иначе без документите по делото могат да се дадат само лоши съвети.

Ами дори и с шеговит привкус в нашето ежедневие има достатъчно парадокси.Разбирам от написаното че не сте проследили моя казус като цяло.Да събуждаш се сутринта със възстановено право на твоя дял от съсобственост след решение на ВКС,което отменя решение на СРС който неправилно е присъдил моята половинка на другия съделител.Разликата е че вече правата ми са върху ипотекиран имот,която ипотека не е учредена от мен.Същата е учредена в периода между решението на СРС и решението за отмяна на ВКС.Делото продължава.
nely102
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 15 Юли 2008, 18:43

Re: Моля за помощ делба без мое присъствие

Мнениеот ivanov_p » 22 Фев 2014, 19:10

Нели, ти не си специалист в областта и материята ти е непозната, до невъзможност да обясниш случилото се. Не се притеснявай, всички са така или много по-зле. Напр. няма как съпругът да ипотекира целият апартамент въз основа невлязло в сила решение, а и да може ипотеката ще е проблемна спрямо теб.
Събери всички документи и при добър делбар.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Моля за помощ делба без мое присъствие

Мнениеот nely102 » 22 Фев 2014, 19:53

ivanov_p написа:Нели, ти не си специалист в областта и материята ти е непозната, до невъзможност да обясниш случилото се. Не се притеснявай, всички са така или много по-зле. Напр. няма как съпругът да ипотекира целият апартамент въз основа невлязло в сила решение, а и да може ипотеката ще е проблемна спрямо теб.
Събери всички документи и при добър делбар.

Ами накратко:Има дело за делба на съсобствен имот (не съм присъствала описала съм по-горе какво се е случило със назначен особен представител).Процесния имот е делим с проекти за подялба(разрешение за строеж) на 2 отделни имота.Независимо от това и много други процесуални нарушения имотът е присъден само на другия съделител с влязло в сила решение.Аз обжалвам решението пред ВКС и решението е отменено. В този промеждутък от време от едното до другото дело жилището е ипотекирано.Това са фактите. Надявам се да съм обяснила добре. Казусът е че правата върху моя дял са възстановени с отмяната на решението,но върху него има учредена ипотека към момента и делбата започва отново но при променени обстоятелства с които аз съм ощетена.Какъв е моя полезен ход и имам ли такъв?
nely102
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 15 Юли 2008, 18:43

Re: Моля за помощ делба без мое присъствие

Мнениеот ivanov_p » 22 Фев 2014, 20:26

Трябва да имаш полезен ход, но аз не се занимавам с такива дела.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Моля за помощ делба без мое присъствие

Мнениеот ivan_lawyer » 22 Фев 2014, 22:06

Няма пречка за такава ипотека.

Но тя става куха един вид. Чака се крайно решение на В.К.С. и тогава се казва, че първото и второ решение са непоклатими.

Такава ипотека не е първа по ред спрямо вписана искова молба за делба. Следователно не печели никакво предимство.

Впишете си ползване - як "Самолет", преминаващ през годините със спокойствието на могъщ.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5235
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Моля за помощ делба без мое присъствие

Мнениеот nely102 » 22 Фев 2014, 22:36

ivan_lawyer написа:Няма пречка за такава ипотека.

Но тя става куха един вид. Чака се крайно решение на В.К.С. и тогава се казва, че първото и второ решение са непоклатими.

Такава ипотека не е първа по ред спрямо вписана искова молба за делба. Следователно не печели никакво предимство.

Впишете си ползване - як "Самолет", преминаващ през годините със спокойствието на могъщ.

Благодаря Ви за отговорът.Макар и лаик в тази материя ще се опитам да прочета написаното между редовете.Аз разбирам че полетът във времето ще е дълъг и тромав, така както и последната дума на ВКС.Самолетът би трябвало да ползува имотът завинаги кацнал да речем на някоя от терасите.... Благодаря ви за полезния и хубав отговор.
nely102
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 15 Юли 2008, 18:43

Re: Моля за помощ делба без мое присъствие

Мнениеот nely102 » 24 Авг 2014, 12:18

nely102 написа:
ivan_lawyer написа:Няма пречка за такава ипотека.

Но тя става куха един вид. Чака се крайно решение на В.К.С. и тогава се казва, че първото и второ решение са непоклатими.

Такава ипотека не е първа по ред спрямо вписана искова молба за делба. Следователно не печели никакво предимство.

Впишете си ползване - як "Самолет", преминаващ през годините със спокойствието на могъщ.

Благодаря Ви за отговорът.Макар и лаик в тази материя ще се опитам да прочета написаното между редовете.Аз разбирам че полетът във времето ще е дълъг и тромав, така както и последната дума на ВКС.Самолетът би трябвало да ползува имотът завинаги кацнал да речем на някоя от терасите.... Благодаря ви за полезния и хубав отговор.

Казусът се заплете и продължава за всички,които ми помогнаха със съвет и мнение.Ищецът по делото почина на 9.08.2014.Единствения наследник на покойника е моя син.Дело с банката все още не съм водила за сваляне на ипотеката тъй като сина ми е съгласен да погася частта изплатена ми като дял за моята 1/2 част(45000лв), да заличиме ипотеката и да продадеме имота като цял такъв.Или с други думи прекратяване на делото за делба и оставаме с него в обикновена съсобственост.Съществуват ли скрити подводни камъни за мен ако приема това споразумение?
nely102
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 15 Юли 2008, 18:43

Re: Моля за помощ делба без мое присъствие

Мнениеот nely102 » 30 Окт 2014, 15:14

Отново се обръщам за съвет и мнение.Казусът продължи с прекратяване на делото за делба.Мотивът на съдията беше,че ищецът е починал,несъществува в правния мир.Делбата е допусната между мен и покойника и наследникът му(сина ми ) не може да встъпи в правато на съделител.И двамата адвокати имаха друга позиция.Оставям на вас да пецените каква може да бъде тя.Пиша отново тук защото до споразумение м/у мен и сина ми не се стигна по негова вина.В последния момент той промени решението си и поиска срещу сумата изплатена от покойника за моя дял да се откажа от 1/2 от апартамента,която си върнах с решението на ВКС.Изключвайки сантиментите,че ми е син и ползувайки разума си (не е продиктуван от финансов интерес) този вариант за мен не е удачен.(визирам нестабилност и зависимости в характера на сина ми).Та конкретния ми въпрос е:Какво е правното основание на което аз трябва да възстановя получената сума за моя дял?....с уточнението, че моето желание и намерения са да освободя моя дял от ипотечната тежест.Аз не намирам и не срещам съгласие и желание за споразумение нито със Банката нито със сина ми.Моля за съвет и помощ.
nely102
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 15 Юли 2008, 18:43


Назад към Съсобственост и делба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron