начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

ПИЯНИ МАГИСТРАТИ

Дискусии на тема съдебната власт в България


ПИЯНИ МАГИСТРАТИ

Мнениеот 444 » 05 Ное 2004, 13:33

Какво ще кажете за магистрат, който в работно време смърди на водка и се държи неадекватно?? Това ако не е безобразие.... Мислите ли, че успешно могат да се приложат дисциплинарни мерки?
444
 

Re: ПИЯНИ МАГИСТРАТИ

Мнениеот danbe » 05 Ное 2004, 16:14

Я му пуснете една жалба до Висшия съдебен съвет,пък ще си покаже.
danbe
 

Re: ПИЯНИ МАГИСТРАТИ

Мнениеот 444 » 05 Ное 2004, 16:46

Абе, кво ще си покаже.... то цялата съдебна власт е впиянчена май.... на мен лично ми е ужасно обидно...
444
 

Re: ПИЯНИ МАГИСТРАТИ

Мнениеот 444 » 05 Ное 2004, 16:48

Нещо май твърде слабо е активен форумът по отношение така поставения проблем?? Никой ли не е забелязал подобно нещо, или има друга причина???
Да не би да се притеснявате, си мисля....
444
 

Re: ПИЯНИ МАГИСТРАТИ

Мнениеот Башир Насим » 05 Ное 2004, 17:55

Не виждам нищо лощо в това да се употребява алкохол.
ВКлючително и от магистрат на работното му място....
По време на стажа ми в следствието беше точно така - започвахме с "Джони Уокър" (червен етикет) в 11 сутринта, но и работата си вървеше :))
Тракахме яко на пишещите машини, а то алкохола си е за настроение бе, братя...
Я го давайте малко по-така.....
Недейте да ставате "дървени юристи", които не виждат по-далеч от върха на носа си....
Башир Насим
 

Re: ПИЯНИ МАГИСТРАТИ

Мнениеот 444 » 05 Ное 2004, 18:15

Виж, брато,
Точно на мен недей ги пробутва тия за дървените юристи, защото в момента пия второ "Сто гайди", но е 17,15 и е петък. И съм адвокат, който няма повече срещи за деня.
Освен това след малко ще мина на обикновена домашнярка, или люта парцуца с други думи. Поркам от 15 годишна възраст. Поркам много и редовно.
Не това ми е мисълта.
Изрично подчертах, че се касае за магистрат, който тази сутрин, в 10 часа, беше толкова наквасен, че не можеше да гледа, не можеше да ходи, камо ли да си върши работата, която, ИЗВИНЯВАЙТЕ, ама е ужасно отговорна, касае се за човешки съдби, та тоя, същия, пиян ......... влезе в съдебна зала. И тоя се е произнасял.
Ей това не мога да го разбера. Защо гидлдията е пълна с пияни ... и на никой не му прави впечатление.
444
 

Re: ПИЯНИ МАГИСТРАТИ

Мнениеот mnogotypi » 05 Ное 2004, 18:25

Защо трябва да се разрешава пиенето по време на работа:
1. стимулира ходенето на работа
2. намалява стреса
3. подбужда по-искрени взаимоотношения
4. намалява оплакванията от ниските заплати
5. намалява почивките, защото не можеш да почиваш с махмурлук
6. работниците казват на ръководството това, което мислят, а не това което то иска да чуе
7. спомага за намаляване разходите за отопление през зимата
8. поощрява съвместното прибиране на няколко служителите в една кола
9. увеличава задоволството от работата, защото - ако имаш лоша работа, но удариш една водка - не ти пука
10. премахва ваканциите, защото хората ще предпочитат да ходят на работа
11. колежките/колегите изглеждат по-привлекателни
12. храната в стола има по-добър вкус
13. шефовете са по-склонни да раздават повишения
14. преговорите за повишаване на заплатите са много по-ефективни
15. оригването по време на събрание се оказва не толкова просташко
16. работниците работят до късно, тъй като вече не е необходимо да разпускаш в бара
17. кара всички да дават повече идеи
18. всички са съгласни, че работата спори повече след няколко чашки
19. премахва нуждата работниците да се напиват по време на обедната почивка
20. увелича шанса да видиш шефа си гол
21. поощрява отношенията с бившия Съветски Съюз
22. помещенията на чистачките най-сетне ще влязат в употреба
23. работниците не се нуждаят повече от кафе за да са кукуряк
24. седенето върху ксерокса вече няма да е просташко
25. брътвежите и неразбираемото мънкане ще са официален език
mnogotypi
Потребител
 
Мнения: 106
Регистриран на: 28 Сеп 2004, 16:26

Re: ПИЯНИ МАГИСТРАТИ

Мнениеот kafeto » 05 Ное 2004, 18:46

ахаххахахахаха - супер яко ме радвате, колеги! Така е! И аз пия от 15 годишна възраст! Напоследък даже забелязвам, че процесът е станал необратим - не мога да се концентрирам като хората ако не мушна една 200-грамка за загрявка! В противен случай съм ленив, разсеян, трудно си намирам думите, та дори ме мързи да говоря.....абе.....професионално изкривяване! А иначе, издигам в култ "Jack Daniel's" с "Red Bull"-че - това е всичко за мен!!!

P.S.: Студент II-ри курс съм.
kafeto
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 17 Сеп 2003, 20:58

Re: ПИЯНИ МАГИСТРАТИ

Мнениеот АБВ » 05 Ное 2004, 19:32

То не че можем да го скрием, ама нейсе - те клиентите са ни свикнали
АБВ
 

Re: ПИЯНИ МАГИСТРАТИ

Мнениеот kafeto » 05 Ное 2004, 19:35

Е, аз не се хваля. Просто констатирам......
kafeto
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 17 Сеп 2003, 20:58

Re: ПИЯНИ МАГИСТРАТИ

Мнениеот наблюдател » 06 Ное 2004, 01:05

Ех,съдба.Някои пият от радост,други от мъка,а трети от сутринта.
Който иска да види как пие юриспруденцията да иде в барчето на РДВР Пловдив.На полицията,демек.
Винаги има поне трима адвокати на фаза.Ползват привилегията да пият евтина ракия с мезе стар фасул за 60 стотинки.След това се втурват по дела да защитават онеправданите. ))))))))))
наблюдател
 

Re: наблюдател

Мнениеот kafeto » 06 Ное 2004, 01:55

Верно ли бе?!? хахахахахаха
kafeto
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 17 Сеп 2003, 20:58

Re: наблюдател

Мнениеот sui » 07 Ное 2004, 02:01

Това пиене на магистратите според мен само още повече дискредетира юриспруденцията ни в очите на обикновените граждани.То не че юристите трябва да бъдат"светии",но както се казва "за всяко нещо трябва да си има време и място".Смятам,че съдебната зала все пак не е кръчма или ресторант.....Жалко,че има все пак юристи,които именно така възприемат съдебните зали....
sui
 

Re: ПИЯНИ МАГИСТРАТИ

Мнениеот адвокат » 07 Ное 2004, 02:40

Колега, отскочете до СРП и когато ви посрещне усмихнатия лъхащ на водка дежурен прокурор си представете за един миг... наистина какво си мислят гражданите!
адвокат
 

Re: ПИЯНИ МАГИСТРАТИ

Мнениеот 444 » 08 Ное 2004, 17:41

Абрашев, ти си гаден русИнски селяк....
444
 

Re: ПИЯНИ МАГИСТРАТИ

Мнениеот c.ignatov » 08 Ное 2004, 18:03

Водката не мирише. А иначе; гарван, гарвану.......
c.ignatov
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Окт 2001, 17:10

Re: c.ignatov

Мнениеот kafeto » 08 Ное 2004, 18:06

ХАХАХАХА - това е абсолютно вярно! Водката не мирише!!! :)))
kafeto
Потребител
 
Мнения: 227
Регистриран на: 17 Сеп 2003, 20:58

ДОБРЕ ДОШЛИ В КЛУБА

Мнениеот indiAD » 09 Ное 2004, 19:18

Хора,
Къде живеете?!?!?! Че това е ежедневие???????????
indiAD
 

Re: ПИЯНИ МАГИСТРАТИ

Мнениеот наблюдател » 09 Ное 2004, 22:22

В един голям окръжен град на републиката ,в сграда където се осъществява съдебна власт (не казвам съд или прокуратура или следствие нарочно за да не се разпознае) има ресторант на първия етаж.Обичайна гледка е в паузите между две заседания или между два разпита по някое следствено дело ,да слизат зажаднели магистрати да отпият по глътка живителна течност.А за обедите,които се организират там и които често свършват късно след обед се носят легенди.)))))))))))))))))))))))))))
Това мисля,уважаеми колеги няма да спре дори и с подбирането на магистратите с конкурс.Трябва манталитет на човек от който зависят много съдби и че магистратската професия е велико призвание за да не се поддаваш на елементарните човешки и не толкова човешки потребности.
наблюдател
 

Re: ПИЯНИ МАГИСТРАТИ

Мнениеот Aбу Талиб » 10 Ное 2004, 14:15

Позвавам такива магистрати от В.Търново.Вчички заят, че са пиянки. Оплюха ги по страниците на вестник "Борба" но не зааради пиянството им, а за това, че не прилагат точно законите.
Aбу Талиб
 


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron