начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Нерегистрирано МПС в данъчното

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Нерегистрирано МПС в данъчното

Мнениеот randevue » 22 Юли 2014, 00:38

Здравейте,

Казусът е следният: Имам закупено МПС през юли 2005г., което е регистрирано в КАТ, но никога не
е зачислявано в данъчното.Въпросът ми е ако отида да го зачисля в общината през юли 2015г, мога ли
да се позова на абсолютната 10 годишна давност на задължения и да ми зачислят колата без глоби, лихви и изискване на данък до този момент.

Благодаря!
randevue
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Дек 2013, 02:22

Re: Нерегистрирано МПС в данъчното

Мнениеот borovinka » 22 Юли 2014, 09:22

Не.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Нерегистрирано МПС в данъчното

Мнениеот emstoianova_ » 22 Юли 2014, 09:35

:?: тарикатска работа , а?
emstoianova_
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 18 Фев 2013, 18:19

Re: Нерегистрирано МПС в данъчното

Мнениеот spectrum33 » 22 Юли 2014, 12:55

Един въпрос само:
10 цели години как си прекарвал колата на годишен ТП след като нямаш платен данък?
След като все-пак колата е регистрирана някога в КАТ, то няма да можеш да минеш метър,
ще ти искат цялата сума до този момент, ведно с начислените лихви.
spectrum33
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 15 Май 2014, 19:18

Re: Нерегистрирано МПС в данъчното

Мнениеот randevue » 22 Юли 2014, 23:16

Технически преглед си минавам и без данък.Миналата година питах в общината, ако реша да си зачисля колата при тях колко ще трябва да плащам и ми казаха,че могат да ми вземат сумата само за 5 години назад и че другото ще е аванта поради давност, ама сега като минат 10 години се чудя дали няма всичко да отпадне по давност и да си я зачисля без да плащам нищо.
randevue
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Дек 2013, 02:22

Re: Нерегистрирано МПС в данъчното

Мнениеот borovinka » 24 Юли 2014, 16:25

Не, няма. Винаги има едни 5 г назад, които ще са дължими. Ако не пуснете молба за погасяване по давност и 10 г ще са дължими (давността не се прилага служебно, трябва да направите възражение).
Да не забравяме и глобата за късно деклариране, която също е дължима и няма как да се избегне.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Нерегистрирано МПС в данъчното

Мнениеот fulguracion » 24 Юли 2014, 16:35

Абсолютната давност е понятие, което се завъртя в медиите, но това е само проект. Но във Вашия случай, тя пак нямаше да се приложи, защото за всяка следваща година, вие дължите данък, което означава, че за всяка отделна, година през която дължите данък, то давността се смята наново.

Е във Вашия случай ще Ви бъдат начислени всичките суми. Трябва да пуснете молба (пак зависи коя община е, че някой са поособенни) за погасяване по давност. Погасяват Ви се дължимите преди повече от 5 години данъци и лихвите дължими преди повече от три години. Всички останали суми ще бъдат изискуеми. Освен това, в момента в който пададете молба за погасяване на давност, юристите в общината може и да заведат дело за тази, която не е изтекла, че да я прекъснат. За глоба, мисля че няма да платите, защото са минали над определен брой години от Вашето нарушение, а именно не подаването на декларация в срок.
fulguracion
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 02 Апр 2006, 13:54

Re: Нерегистрирано МПС в данъчното

Мнениеот randevue » 24 Юли 2014, 23:46

Благодаря Ви за отговорите! изясни ми се картинката!
Значи карам колата докато се изпотроши, после я продавам на части, а номерата у гаража на стената за спомен.
Пари на държавата: НИКОГА! :lol:
randevue
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Дек 2013, 02:22

Re: Нерегистрирано МПС в данъчното

Мнениеот borovinka » 25 Юли 2014, 17:58

Ами, заради такива съвестни наши (съ)граждани, положението в милата ни родина е такова цветущо.
Не се ли чувствате малко нагло да се опитвате да избягате от правилата, които важат за всички, че и съвет в правен форум да искате за това?
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Нерегистрирано МПС в данъчното

Мнениеот randevue » 26 Юли 2014, 02:38

а на държавата пука ли и, че за четири години сменям два пъти рейка, заради тъпите павета, шахти и трамвайни релси стърчащи 10 см над улицата.Ще плащам аз данъци на държавата, как пък не. то па и една държава, пълна пародия.
randevue
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Дек 2013, 02:22

Re: Нерегистрирано МПС в данъчното

Мнениеот chinchilla » 06 Ное 2014, 11:44

randevue написа:а на държавата пука ли и, че за четири години сменям два пъти рейка, заради тъпите павета, шахти и трамвайни релси стърчащи 10 см над улицата.Ще плащам аз данъци на държавата, как пък не. то па и една държава, пълна пародия.


Ти пак добре, само две рейки, ами аз преди няколко години, карайки по малка квартална неосветена уличка в Дружба 2, мисля беше 5-та част, ни диждам 20 сантиметра изпъкнала шахта и като минах през нея, отиде картер, в последствие се наложи целия двигател да сменям и то няколко пъти заради некадърни майстори...тогава колата беше на 5 години ( чисто нова за Бг )...данъци ли...Карам си колата, докато може и има живот в нея, след това за скрап, отписвам я и следващата - за следващите десетина години
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Нерегистрирано МПС в данъчното

Мнениеот pakumba84 » 14 Дек 2014, 12:47

В Кат не искат нищо, свързано с данъка. Т.е. можеш да я бракуваш/върнеш номерата без да ти поискат никакви документи за данъка.
pakumba84
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Апр 2013, 06:34


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron