начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Съдия без конкурс

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Съдия без конкурс

Мнениеот мина » 20 Фев 2005, 02:52

изобщо не е нужен стаж за да статеш добър районен съдия. Аз в момента работя като съдия по вписванията и много често чета делата на районните съдии в нашия съд, и виждам че без проблеми мога да ги реша далеч по-добре от настоящите съдии, въпреки че нямам никакъв стаж в тази област, но уви ,оставам си само един прост съдия по вписванията...... Участвах в конкурса за младши съдии и за малко не успях да се класирам, защото дипломата ми се оказа по-ниска от кандидатите, с които имахме равен бал. Съдба , какво да се прави. Но мисълта ми беше за това, че ако си достатъчно добре подготвен теоретично, няма никакъв проблем да станеш добър районен съдия и без практика, въпрос на съвсем малко време е да се ориентираш в кухнята на правосъдието и си готов. Не мислите ли?
мина
 

Re: Съдия без конкурс

Мнениеот gega » 20 Фев 2005, 12:00

Не, не мисля! А това че един съдия по вписванията е по-добър от един магистрат, е атестат за нивото на правосъдната ни система! Простете, ако съм Ви засегнал/а, но не го възприемайте лично, навярно сте много способен юрист, но нямате шанс да попаднете сред магистратите! Повече упоритост през следващата една или две години и навярно ще успеете! Всичко добро Ви желая!
gega
 

Re: Съдия без конкурс

Мнениеот ---------------- » 20 Фев 2005, 12:45

Здравейте,
тъй като съм много неорентирана...

Ще ми каже ли някой уеб адреса на тази школа за съдий?
Много благодаря
----------------
 

Re: Съдия без конкурс

Мнениеот grafa » 21 Фев 2005, 17:39

Колеги!Кой оценява на тези конкурси......кой решава 3,4,5,6.......тези конкурси са прах в очите......единия го питат "Защо искаш да станеш съдия/прокурор/ а другия го питат за заключителни разпоредби на незнам коиси закон за които първия дари и не е чувал......
grafa
 

Re: Съдия без конкурс

Мнениеот i_ca » 21 Фев 2005, 17:57

Колкото и да коментираме решенията на ВСС мисля, че преди да се изказват мнения дали един адвокат с 5 - годишен стаж като такъв би бил по - добър съдия от няко с 2 годишен юридически стаж само като младши - съдия мисля, че е по - добре да сравним с опита на други държави и то от ЕС, в които е АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО преминаването през училище за магистрати, та ако ще преди това и 20 години стаж като адвокат да е имал някой юрист. А въпросните решения, на които биха се смели и първокурсници по -често принадлежат на юристи с дългогодишен стаж, които лежат на стари лаври и не четат.
i_ca
 

Re: За yesi

Мнениеот de jure » 21 Фев 2005, 19:35

Аман от безхаберни юристи и от тараланкольовци!
de jure
 

Re: Съдия без конкурс

Мнениеот куна » 22 Фев 2005, 02:15

благоаря ти Гега за добрите пожелания !
куна
 


Re: Съдия без конкурс

Мнениеот toplo122 » 22 Фев 2005, 14:07

az napulno podkrepiam ideiata za sudia bes konkurss zashtoto zakona regulira obshtestveni otnoshenia nali taka kolegi , a v momenta konkursite i bes tova sa proforma taka 4e neka da nari4ame neshtata s istinskite im imena
toplo122
 

тест за съдия по вписвания

Мнениеот мими » 04 Юни 2005, 21:15

знае ли някои какви са били въпросите от теста от конкурс за съдия по вписвания
мими
 

Re: За yesi

Мнениеот гений 75 » 07 Юни 2005, 16:36

Недей лала срещу бат`ти Кольо щот е хептен тъй. Нал и аз бях юрисконсулт. По цял ден си клатих краката и само в понелник в 3-часа приемен ден понеделник приемах "граждани". Брато, по-скучна работа не съм виждал. Е, поне развих умения да играя карти.
гений 75
 

Re: За yesi

Мнениеот laik » 08 Юни 2005, 11:52

има и още един проблем за който нищо не прочетох тук - след всички мъки човек става младши съдия (преди без/сега с) конкурс , работи като такъв, срока му за назначаване изтича, трябва да бъде назначен за районен, но уви - никой не иска да го предложи, защото междувременно за бройката за която той е бил предвиден вече е назначен друг на негово място без дори да е карал стаж като младши ...., така че колеги конкурса за младши е само първото стъпало ...
laik
 

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron