начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Съдия без конкурс

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: Съдия без конкурс

Мнениеот мина » 20 Фев 2005, 02:52

изобщо не е нужен стаж за да статеш добър районен съдия. Аз в момента работя като съдия по вписванията и много често чета делата на районните съдии в нашия съд, и виждам че без проблеми мога да ги реша далеч по-добре от настоящите съдии, въпреки че нямам никакъв стаж в тази област, но уви ,оставам си само един прост съдия по вписванията...... Участвах в конкурса за младши съдии и за малко не успях да се класирам, защото дипломата ми се оказа по-ниска от кандидатите, с които имахме равен бал. Съдба , какво да се прави. Но мисълта ми беше за това, че ако си достатъчно добре подготвен теоретично, няма никакъв проблем да станеш добър районен съдия и без практика, въпрос на съвсем малко време е да се ориентираш в кухнята на правосъдието и си готов. Не мислите ли?
мина
 

Re: Съдия без конкурс

Мнениеот gega » 20 Фев 2005, 12:00

Не, не мисля! А това че един съдия по вписванията е по-добър от един магистрат, е атестат за нивото на правосъдната ни система! Простете, ако съм Ви засегнал/а, но не го възприемайте лично, навярно сте много способен юрист, но нямате шанс да попаднете сред магистратите! Повече упоритост през следващата една или две години и навярно ще успеете! Всичко добро Ви желая!
gega
 

Re: Съдия без конкурс

Мнениеот ---------------- » 20 Фев 2005, 12:45

Здравейте,
тъй като съм много неорентирана...

Ще ми каже ли някой уеб адреса на тази школа за съдий?
Много благодаря
----------------
 

Re: Съдия без конкурс

Мнениеот grafa » 21 Фев 2005, 17:39

Колеги!Кой оценява на тези конкурси......кой решава 3,4,5,6.......тези конкурси са прах в очите......единия го питат "Защо искаш да станеш съдия/прокурор/ а другия го питат за заключителни разпоредби на незнам коиси закон за които първия дари и не е чувал......
grafa
 

Re: Съдия без конкурс

Мнениеот i_ca » 21 Фев 2005, 17:57

Колкото и да коментираме решенията на ВСС мисля, че преди да се изказват мнения дали един адвокат с 5 - годишен стаж като такъв би бил по - добър съдия от няко с 2 годишен юридически стаж само като младши - съдия мисля, че е по - добре да сравним с опита на други държави и то от ЕС, в които е АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО преминаването през училище за магистрати, та ако ще преди това и 20 години стаж като адвокат да е имал някой юрист. А въпросните решения, на които биха се смели и първокурсници по -често принадлежат на юристи с дългогодишен стаж, които лежат на стари лаври и не четат.
i_ca
 

Re: За yesi

Мнениеот de jure » 21 Фев 2005, 19:35

Аман от безхаберни юристи и от тараланкольовци!
de jure
 

Re: Съдия без конкурс

Мнениеот куна » 22 Фев 2005, 02:15

благоаря ти Гега за добрите пожелания !
куна
 


Re: Съдия без конкурс

Мнениеот toplo122 » 22 Фев 2005, 14:07

az napulno podkrepiam ideiata za sudia bes konkurss zashtoto zakona regulira obshtestveni otnoshenia nali taka kolegi , a v momenta konkursite i bes tova sa proforma taka 4e neka da nari4ame neshtata s istinskite im imena
toplo122
 

тест за съдия по вписвания

Мнениеот мими » 04 Юни 2005, 21:15

знае ли някои какви са били въпросите от теста от конкурс за съдия по вписвания
мими
 

Re: За yesi

Мнениеот гений 75 » 07 Юни 2005, 16:36

Недей лала срещу бат`ти Кольо щот е хептен тъй. Нал и аз бях юрисконсулт. По цял ден си клатих краката и само в понелник в 3-часа приемен ден понеделник приемах "граждани". Брато, по-скучна работа не съм виждал. Е, поне развих умения да играя карти.
гений 75
 

Re: За yesi

Мнениеот laik » 08 Юни 2005, 11:52

има и още един проблем за който нищо не прочетох тук - след всички мъки човек става младши съдия (преди без/сега с) конкурс , работи като такъв, срока му за назначаване изтича, трябва да бъде назначен за районен, но уви - никой не иска да го предложи, защото междувременно за бройката за която той е бил предвиден вече е назначен друг на негово място без дори да е карал стаж като младши ...., така че колеги конкурса за младши е само първото стъпало ...
laik
 

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron