начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

IT услуги към фирма извън ЕС. Регистрация по ЗДДС

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


IT услуги към фирма извън ЕС. Регистрация по ЗДДС

Мнениеот face_ » 23 Сеп 2014, 14:20

Здравейте,

имам следният въпрос: Работя за фирма от ЮАР, на която предоставям IT услуги. За целта съм регистрирал ЕООД и всеки месец им издавам фактура и получавам банков превод от тях. Знам, че за оборот над 50000 лв. е задължително да се регистрирам по ЗДДС, но моят счетоводител твърди, че не е необходимо, защото предоставям услуги на фирма извън ЕС. Мой колега, който работи по същата схема, се регистрира, и неговят счетоводител твърди, че е задължително. Кой от двамата е прав? Не бих искал да си изкарам някоя солена глоба като не се регистрирам навреме.
face_
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Сеп 2014, 13:49

Re: IT услуги към фирма извън ЕС. Регистрация по ЗДДС

Мнениеот didat » 23 Сеп 2014, 16:57

http://leadconsult-bg.com/zashto-da-se- ... -3793.html

http://accountantbg.com/content/vhno-20 ... -svrzani-s

Мисля,че не трябва да се регистрирате по ДДС, но ако продавате само и единствено в държави извън ЕС. Внимавайте много и задължително пазете всички оферти, поръчки за изработка на софтуер, плащанията да са от юридическо лице. В нета има достатъчно статии и материали по темата. Надявам се да съм била полезна.
didat
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 29 Авг 2013, 14:44

Re: При покупки на е-книги от държави извън ЕС

Мнениеот naematelka » 12 Мар 2015, 18:57

При покупката на е-книги чрез сайт,регистриран в САЩ ми удържат данък преди да ми изпратят парите.Дължа ли данък и в НАП и колко е мин.праг над който трябва да заявя облагаем доход,ако-да.От консултации в нет-а разбрах,че имам право на данъчен кредит,ако веднъж е удържан данък.Какво означава това?Какви други задължения/данъци,осигуровки /в БГ имам,при положеие,че тук,в БГ,не развивам дейност,а имам само адресна регистрация-нает адрес ,от който работя надомно?...
naematelka
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 11 Фев 2014, 19:50

Re: IT услуги към фирма извън ЕС. Регистрация по ЗДДС

Мнениеот morka » 14 Мар 2015, 23:34

възможно е и да дължите данък, но от обясненията може само да се гадае
най-добре се обърнете към истински данъчен консултант, защото това във вашия случай изглежда по-скоро невярно:
naematelka написа:От консултации в нет-а разбрах,че имам право на данъчен кредит,ако веднъж е удържан данък.
morka
Младши потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Авг 2014, 22:24


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron