начало
Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора

Граждански договор.

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Граждански договор.

Мнениеот asajki » 07 Ное 2014, 01:45

Здравейте , казуса ми е следния.
Занимавам се с почистващи услуги , физическо лице съм , не се осигурявам , имам офис , помещението се води за битови нужди , спално и т.н , не е търговски обект. Извършвам дейноста си чрез граждански договори между физически лица. Ако евентуална проверка мине за справка , или по сигнал , има ли за какво да се хванат , при положение че аз във офис-а пари невземам , той ми служи само за реклама на услугата. Плащам си данъците , и си регламентирам доходите ?

Благодаря за отделеното внимание.
asajki
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Ное 2014, 22:03

Re: Граждански договор.

Мнениеот borovinka » 07 Ное 2014, 10:41

asajki написа:Плащам си данъците , и си регламентирам доходите ?


И от какво точно се притеснявате, при условие, че спрямо държавата, по ваши думи, сте изряден?
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Граждански договор.

Мнениеот asajki » 07 Ное 2014, 13:00

Притеснява ме това , да не да стане проблем , че имам офис без фирма , или рекламирам без фирма.
asajki
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Ное 2014, 22:03

Re: Граждански договор.

Мнениеот borovinka » 07 Ное 2014, 14:09

Това не е забранено.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Граждански договор.

Мнениеот lakavitsa » 07 Ное 2014, 15:48

но получаваш пари, нали?
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Граждански договор.

Мнениеот asajki » 07 Ное 2014, 18:35

Получавам пари , но не във офиса , получавам ги на обекта който чистя , и за който си правим граждански договор между физически лица , няма нито каса , нито нищо във офиса , той служи за реклама и консултация само.
asajki
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Ное 2014, 22:03

Re: Граждански договор.

Мнениеот borovinka » 07 Ное 2014, 18:57

Господине, ако сте осигурен на някакво основание, внасяте данък върху парите, които получавате по граждански договори и си подавате годишна данъчна декларация за доходите, няма от какво да се притеснявате. Никъде не е казано, че само фирмите имат право да притежават офис и да си правят реклама.

На хората, които ви плащат на ръка, издавате ли им някакви разписки, че са платили? Въз основа на какво си внасяте после данъка?
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Граждански договор.

Мнениеот lakavitsa » 07 Ное 2014, 21:16

издавате ли им някакви разписки, че са платили? Това е най-трудният отговор за "господина".
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Граждански договор.

Мнениеот doc03 » 07 Ное 2014, 21:42

lakavitsa написа:издавате ли им някакви разписки, че са платили? Това е най-трудният отговор за "господина".

Брех! Сега го хвАнА на тясно :roll: :lol:

И какво като няма разписки? М? :)
Част ІV, графа 5 от данъчната декларация (По Чл.35, т.6 от ЗДДФЛ)

П.П. ... то поради това оназ хартия се именува "Декларация" ...

До asajki
Човеко, бачкай си, жив и здрав, подавай си данъчна декларация и си плащай (идея си нямаш колко малко са като теб!), обаче, вземи и започни да внасяш здравни осигуровки. Не са много пари...
Послушай чичо доктор! :P
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Граждански договор.

Мнениеот asajki » 08 Ное 2014, 00:29

Изцяло във сивия сектор година и 2 месеца , на приятели , няколко абонамента поддържам да чистя и така , но реших да разширя дейноста си с офис-а , защото без него просто немогат да ме намерят , от уста на уста , физическо лице , иди доказвай какво съм правил , но с офиса става друго , и за това питам , но още съм в процес на нестабилно икономическо състояние на бизнеса ми , и немога да си позволя фирма , счетоводител , и т.н , и затова търся алтернативи за да остана в бранша , понеже съм единствен в града ми , и нишата е добра , и другия ми въпрос е , офиса , помещението където ще бъда , има статут на търговски обект , на какъв трябва да се промени за да е най-безавариийна дейноста ми , благодаря , много бързи и изчерпателни отговори , такива хора трябват на България , е не като мен търсещи алтернативата , поздрави.
asajki
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 06 Ное 2014, 22:03

Re: Граждански договор.

Мнениеот doc03 » 08 Ное 2014, 02:40

Я пак последното, за офиса - нали е за битови нужди? Или не съм разбрал?
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Граждански договор.

Мнениеот paayla » 11 Фев 2016, 15:02

Истината е, че човека е ЕТ. Независимо дали се е регистрирал като такъв или не. Първото нарушение е поради липса на регистрация и от там санкцията по чл. 284 от ТЗ. А че е търговец - чл. 1 ал. 3 от ТЗ е недвусмислен по въпроса. Другото нарушение е вече данъчно. Данъка за ФЛ е един, а за ЕТ е друг. За друго не се сещам. :)
paayla
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 18 Дек 2009, 17:47
Местоположение: Sofia

Re: Граждански договор.

Мнениеот leto15 » 11 Фев 2016, 15:52

така се живее и работи в страните от третия свят :idea:
leto15
Младши потребител
 
Мнения: 51
Регистриран на: 04 Юни 2015, 09:14


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron