начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Живуркащ си баща и финансово беден син

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Живуркащ си баща и финансово беден син

Мнениеот newuserr » 27 Яну 2015, 15:56

Здравейте,
темата звучи ужасно, знам.
Много Ви моля, ако обичате, бих желал да ме консултирате, ако може.
Социално слаб съм и парите не ми стигат дори за храна. Почти невъзможно ми е да си намирам работа. Имам баща, който цял живот не го интересува за мен и който бих казал си живурка живота. Той е на втори брак и има други наследници, на които помага и покрай него - и те си живуркат. При десетки молби от моя страна през целия ми живот да ми помага финансово(защото за него не е проблем), той отказва, дори работа отказва да ми намери. Иначе си е плащал издръжката до 18-годишната ми възраст, след което тотално спря, защото вече не беше законово принуден да го прави.
След неговата смърт знам, че ще имам право да оспорвам завещанията му(ако той остави такива на наследниците си). Опасенията ми, обаче са, че той може да направи така, че да ме остави без наследство, тоест да продаде имотите си на други хора чрез покупко-продажба, при което тези хора си получават нотариалните актове и никой нищо не може да им оспори. Знам, че има такива случаи на покупко-продажба, при които продавачът и купувачът си уреждат сметките помежду си, дори реално без да има превод на парична сума между тях двамата(защото са си близки), а само и единствено разходите по нотариуса.
Въпросът ми е, дали баща ми може изцяло да ме остави без наследство, ако си продаде имотите или и по някакъв друг начин, който Вие знаете? Какви са вариантите и при кои варианти имам право да оспорвам?
Благодаря.
newuserr
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Яну 2015, 15:06

Re: Живуркащ си баща и финансово беден син

Мнениеот Melly » 27 Яну 2015, 16:20

newuserr написа:Здравейте,
темата звучи ужасно, знам.
Много Ви моля, ако обичате, бих желал да ме консултирате, ако може.
Социално слаб съм и парите не ми стигат дори за храна. Почти невъзможно ми е да си намирам работа. Имам баща, който цял живот не го интересува за мен и който бих казал си живурка живота. Той е на втори брак и има други наследници, на които помага и покрай него - и те си живуркат. При десетки молби от моя страна през целия ми живот да ми помага финансово(защото за него не е проблем), той отказва, дори работа отказва да ми намери. Иначе си е плащал издръжката до 18-годишната ми възраст, след което тотално спря, защото вече не беше законово принуден да го прави.
След неговата смърт знам, че ще имам право да оспорвам завещанията му(ако той остави такива на наследниците си). Опасенията ми, обаче са, че той може да направи така, че да ме остави без наследство, тоест да продаде имотите си на други хора чрез покупко-продажба, при което тези хора си получават нотариалните актове и никой нищо не може да им оспори. Знам, че има такива случаи на покупко-продажба, при които продавачът и купувачът си уреждат сметките помежду си, дори реално без да има превод на парична сума между тях двамата(защото са си близки), а само и единствено разходите по нотариуса.
Въпросът ми е, дали баща ми може изцяло да ме остави без наследство, ако си продаде имотите или и по някакъв друг начин, който Вие знаете? Какви са вариантите и при кои варианти имам право да оспорвам?
Благодаря.

Родителите не са длъжни цял живот да отглеждат като сукалчета своите законни отрочета. Давам си сметка, че казаното от мен няма да ви се хареса, но това не е от съществено значение в случая. Въпросът е правен, а ноторно е, че житейската справедливост/несправедлиост не е от категориите, които законът изрично урежда с правни норми. Засрамете се, баща ви е още жив... Не гледайте в "канчето му" - все още е рано... А когато... :arrow: обърнете се към адвокат :idea:

Голям човек сте и е време да се грижите сам за себе си.
Няма такъв филм, който да ме убеди, че не можете да си намерите работа и да се издържате подобаващо. Просто сте или мързелив, или твърде придирчив към характера на работата, която се предлага на трудовия пазар.
Работа има за целия "китайски народ", камо ли за такива младежи като вас. Спрете да се самосъжалявате и търсете - ще намерите.
Успех!
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Живуркащ си баща и финансово беден син

Мнениеот newuserr » 27 Яну 2015, 17:52

Melly,
категорично не съм съгласен с вас. В никакъв случай не съм мързелив(много работлив човек съм) и не съм нечия разглезена рожба, а цял живот, когато съм имал възможност да работя, съм работил работа, от която вие вероятно бихте се отказали още на първия час. Не съм и младеж, както вие се изразявате. Човек на възраст съм. Освен това като казвам, че почти невъзможно си намирам работа, значи наистина е така, значи има някаква причина, която не желая да споделям тук, защото не е необходимо в случая. Така че, моля не си правете страшни и погрешни изводи.
Родителите не били длъжни да "отглеждат" цял живот "сукалчетата" си, но другите си сукалчета от втория брак цял живот могат да ги гледат, нали? Освен това могат да подпомагат други чужди хора, но в никакъв случай не и "сукалчето" си? Ако аз съм баща, цял живот бих помагал на децата си, още повече, когато ги гледам, че изнемогват финансово. Според вас е редно бащата да тъне в охолство, а децата му да ходят одрипани, така ли? Аз никога не бих бил такъв баща, гледащ преди всичко собствения си интерес.
А относно работата за "целия китайски народ", вие нещо бълнувате ми се струва и не сте въобще в час с това, което става в държавата и какъв огромен процент хора живеят под прага на бедност. Идете в бюрата по труда да видите, дали и каква работа има.
Извинете, но ако вие въобще сте правно лице, знайте ,че въобще няма да ми стъпи крака при такова лице като вас. Ако всички дават такива "съвети" като вас, то по-добре сам да се защитавам.

Ще се намери ли някой в този форум, който да ми отговори зряло и сериозно по темата ми?
newuserr
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Яну 2015, 15:06

Re: Живуркащ си баща и финансово беден син

Мнениеот sunshine_75 » 27 Яну 2015, 18:18

Отговорът на Melly е напълно сериозен, зрял и професионален.
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Re: Живуркащ си баща и финансово беден син

Мнениеот newuserr » 27 Яну 2015, 18:29

sunshine_75 написа:Отговорът на Melly е напълно сериозен, зрял и професионален.


Не, не съм съгласен.
Имам чувството, че не разговарям с хора.
newuserr
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Яну 2015, 15:06

Re: Живуркащ си баща и финансово беден син

Мнениеот TheOldMan » 27 Яну 2015, 18:52

newuserr написа:
sunshine_75 написа:Отговорът на Melly е напълно сериозен, зрял и професионален.


Не, не съм съгласен.
Имам чувството, че не разговарям с хора.


Искате юридически съвет или съчувствие?
Баща ви е прав от юридическа гледна точка и неправ от житейска. Съда може да търси отговорност за юридически нарушения. Житейските нарушения ги съдят на друго място, където всички рано или късно ще отидем.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Живуркащ си баща и финансово беден син

Мнениеот newuserr » 27 Яну 2015, 19:08

TheOldMan, ето Вашият отговор е много мъдър и на място.
Колкото до мене, не, аз не търся съчувствие, а само отговор на въпроса си.
Може би не трябваше да пиша толкова, а само да задам въпросите. Вероятно някои хора останаха с грешни впечатления.
Ето го въпросът отново:
Въпросът ми е, дали баща ми може изцяло да ме остави без наследство, ако си продаде имотите или и по някакъв друг начин, който Вие знаете? Какви са вариантите и при кои варианти имам право да оспорвам?
newuserr
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Яну 2015, 15:06

Re: Живуркащ си баща и финансово беден син

Мнениеот portokal » 27 Яну 2015, 20:29

Не че няма мамини синчета, за които каква да е работа за малка заплата не е достойна, но човекът може да не може да намери работа поради заболяване например.
Само че на тия въпроси ще е по-добре да отговори адвокат при очна консултация. Ако държите на подробен отговор, де. Защото с две думи - издръжка се дължи само на нетрудоспособни лица, а до наследството е далече - щом баща Ви е жив, наследство няма, а сделки с имуществото си приживе не можете да му попречите да извършва.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Живуркащ си баща и финансово беден син

Мнениеот TheOldMan » 27 Яну 2015, 21:13

newuserr написа:Въпросът ми е, дали баща ми може изцяло да ме остави без наследство, ако си продаде имотите или и по някакъв друг начин, който Вие знаете? Какви са вариантите и при кои варианти имам право да оспорвам?

Баща ви може да се разпорежда както си пожелае с парите и имуществото си приживе. Може ако иска да продаде всичко и да замине на околосветско пътешествие в компанията на няколко носителки на титлата "Мис Плеймейт". Може да си купи билет за пътуване в космоса. Може да си купи парцел на Луната. Не са един и два примерните на пропити наследства, дори и цели кралства. В Англия примерно е пълно с графове на социални помощи.
Така че баща ви може (а вие нямате никакъв законов начин да му попречите) вместо наследство да ви остави само дългове.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Живуркащ си баща и финансово беден син

Мнениеот Pause » 27 Яну 2015, 21:38

Да не би да е живучкащ баща ,бедността като порок на бг.обществото е голям процент ,а по важният проблем е как да се преборим и я ограничим . Понеже онези дето ги гледаш на картинките над форума без нас са нищо ,по смисъла на чл.1,ал. 2 от КРБ. Свикнете с мисълта ,че ще дойде ден да разчитате на лявата и дясната си ръка и това на раменете си. Има соц.служби и ЗПП които биха ви оказали помощ както безплатна юр.помощ при доказана нужда и необходимост.
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14

Re: Живуркащ си баща и финансово беден син

Мнениеот newuserr » 28 Яну 2015, 00:34

Искам да направя едно уточнение за Melly, за да не се сърди, просто ми прозвучахте твърде жестоко и егоистично. Съгласен съм, че по принцип сте права, че родителите не са длъжни цял живот да отглеждат своите отрочета, това е така. Съгласен съм, че човек трябва да разчита и да се грижи за себе си след 18-годишна възраст, това също е така. Но семейството за това е семейство в трудни моменти взаимно да си помагат, иначе какъв е тоя баща дето въобще не го интересува за детето, което е направил? А това, за което не съм съгласен с Вас конкретно в моя случай е Вашето предположение за мързел, придирчивост към характера на работата и самосъжаление, а също така, че в България имало работа за целия китайски народ.


Относно нетрудоспособността, сега разбирам, че за доказана нетрудоспособност се полага издръжка. Говорите за издръжка от страна на родител, така ли? Иначе знам, че за нетрудоспособност човек може да получава пенсия от ТЕЛК. Говорил съм с ТЕЛК, но оттам ми отговарят, че не го определяли като проблем. Факт е обаче, че заради този проблем изключително трудно си намирам работа - много рядко и само за жълти стотинки.


Бихте ли конкретизирали как баща ми вместо наследство може да ми остави само дългове? Бих желал да разбера какви случаи има.
newuserr
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Яну 2015, 15:06

Re: Живуркащ си баща и финансово беден син

Мнениеот chinchilla » 14 Май 2015, 14:11

Изчетох темата....раздвоен съм. И на мен ми липсва семейството ( вече съм на 37 ).
От 16 годишен ( баща ми почина , когато бях на 16 ) живея сам. Хубавото в моя случай е, че имам собствен апартамент и не живея под наем.Когато баща ми Лека Му пръст почина, се скарах с майка ми и тя се изнесе да живее в другия ни апартамент - наследство от нейната майка. От 2003 година нито сме се чували, нито сме се виждали, а периода 1995-2003 поддържахме отношения колкото да не е без хич. Винаги съм се справял сам в тоя скапан живот, дали ще работя, дали по затвори ще лежа, ама никога на никого не съм се молил, научен съм да меря според аршина. Образование нямам - затвор батко....няма време от глупости. Последните десетина години кротнах и се опитвам да работя. Ти какво мислиш..ако не е приятел работодател, никой няма да ме вземе с моите 500 думи в речника ми и тъмно минало.за 20 години самостоятелен живот имам 6 г трудов стаж, като сега 3 години работя в една фирма пак при приятел. Това според теб значи ли, че трябва сега да се притеснявам майка ми, дали няма да завещае апартамента си на Дом майка и дете примерно и да я съдя за издръжка?!? Или трябва да и се кланям и да прося....А и моята фамилия не е бедна...стари аристократи, всички живи роднини живеят в Швейцария...ама за общо 5 години затвор, никой от тях една цигара не ми е донесъл....Извода какъв е? Те са два всъщност....Кой каквото синаправи и най-големия му враг не може да постигне и човек трябва сам всячески да се бори с живота, без да претендира и да си мисли, че околните са му длъжни.
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34


Назад към Съсобственост и делба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron