начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

АДВОКАТ (Указания за експлоатацията му)

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: АДВОКАТ (Указания за експлоатацията му)

Мнениеот gogo9 » 07 Яну 2012, 15:25

Най ми хареса тази концепция:

2. Липсата на предварителна нагласа за успех на всяка цена може да доведе до приятно задоволство от постигнатото на по-ниска цена.


Може да се въведе и в строителството. Плащаш за къща и не чакаш нищо. Ако получиш една стая се радваш много. Ако пък попаднеш на изключително съвестен строител с грижа за клиента и си получиш цялата къща може да скачаш от радост до тавана. При всички случаи нямаш право да искаш обяснения от строителя, срещу парите които си дал, защото ще го обидиш.
Всъщност сещате ли се за професия, където да не го искат това, или адвокатите са го измислили тъй като само те работят по този почин.
gogo9
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Яну 2012, 00:56

Re: АДВОКАТ (Указания за експлоатацията му)

Мнениеот nk7702n » 07 Яну 2012, 15:39

gogo9 написа:Най ми хареса тази концепция:

2. Липсата на предварителна нагласа за успех на всяка цена може да доведе до приятно задоволство от постигнатото на по-ниска цена.


Може да се въведе и в строителството. Плащаш за къща и не чакаш нищо. Ако получиш една стая се радваш много. Ако пък попаднеш на изключително съвестен строител с грижа за клиента и си получиш цялата къща може да скачаш от радост до тавана. При всички случаи нямаш право да искаш обяснения от строителя, срещу парите които си дал, защото ще го обидиш.
Всъщност сещате ли се за професия, където да не го искат това, или адвокатите са го измислили тъй като само те работят по този почин.

В голяма заблуда сте. Не е вярно, че нищо не можеш да очакваш от адвоката си, винаги се обсъждат варианти, шансове за успех, очаквания, какви доказателства и доказателствени средства ще се използват в процеса и т.н. Всеки колега носи отговорност за действията си, но не може да гарантира абсолютен успех, защото решаващият орган е не той, а съдът. А както е казал народът : " От съд и от жена всичко може да се очаква". Така че, няма абсолютна истина за нищо в тоя живот.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: АДВОКАТ (Указания за експлоатацията му)

Мнениеот fbr65 » 07 Яну 2012, 18:38

Melly написа: :roll: Още един недоволен.
Не се ли свършихте, брЯ... :lol: :lol: :lol:

Защо се възмущавате госпожа Melly. От това, че не сме се свършили, или от това, че сме недоволни. Да те измамят, и да останеш доволен , смятам че е диагноза. За първото, Вашата отговорност е не по-малка. А относно Вашата кристално чиста съвест, позволете ми да имам съмнения.
fbr65
Потребител
 
Мнения: 221
Регистриран на: 14 Мар 2010, 19:44

Re: АДВОКАТ (Указания за експлоатацията му)

Мнениеот Гост. » 07 Яну 2012, 19:01

Чета ви "капацитети" и дори не искам да влизам в спор, за да обяснявам невъзможното- е, ви тема да помислите по въпросите, дето така ви глозкат:
http://novinar.bg/news/bednite-advokati ... yNQ==.html
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: АДВОКАТ (Указания за експлоатацията му)

Мнениеот ykovachev » 07 Яну 2012, 19:29

Добре, че личните драмотрагедии, водещи до невероятно капацитетни изказвания, периодично се чистят от хубавата тема.
П.П. Поли, статията е невероятно точна, според мен.
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: АДВОКАТ (Указания за експлоатацията му)

Мнениеот imhotep » 28 Фев 2012, 19:42

http://dnes.dir.bg/news/doklad-wikileak ... 38281?nt=4

темата е от същата година, и най ми хареса "Наблюдават се свободни интерпретации на законите " ...
"Ако Ти не искаш да чуеш истината - никой не може да ти я покаже"
Аватар
imhotep
Потребител
 
Мнения: 201
Регистриран на: 05 Дек 2008, 01:17

Re: АДВОКАТ (Указания за експлоатацията му)

Мнениеот disident » 10 Апр 2012, 14:20

Kak да си сменя служебния защитник адвокат Детелина Сотирова понеже работи за прокурата? Информация ми трябва спешно понежена 18-ти от 9 часа имам дело и за сега по всички признаци си личи, че и Окръжен съд ще ми одобри екзекуцията в Карлуково.
disident
Потребител
 
Мнения: 287
Регистриран на: 05 Юни 2010, 20:14

Re: АДВОКАТ (Указания за експлоатацията му)

Мнениеот votpuska » 13 Дек 2012, 18:32

Лелеее, каква защитна пледоария. Някой натегач си е счупил клавиатурата да се упражнява. :lol: :lol: :lol:
Юризмът не е лъжица за всяка уста!
votpuska
Потребител
 
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Ное 2012, 16:06

Re: АДВОКАТ (Указания за експлоатацията му)

Мнениеот amsterdamm » 12 Апр 2014, 18:22

Многократно съм имала отношения с некачествени хора. В момента работя с една адвокатка и съм страшно доволна. Ако някой има интерес мога дори да препоръчвам !
amsterdamm
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Апр 2014, 18:20

Re: АДВОКАТ (Указания за експлоатацията му)

Мнениеот justmy » 14 Май 2014, 21:25

votpuska написа:Лелеее, каква защитна пледоария. Някой натегач си е счупил клавиатурата да се упражнява. :lol: :lol: :lol:

тежък автогол е темата 8)
ТИХО - да не ги подплашиме...... :idea:
но,пък наблюдава се от екип психиатри ,а вече и невролози бърчат вежди тук в синхрон. :!:
Принцип от римското право е по-добре десет виновни на свобода, отколкото един невинен в затвора. У нас нагласите са обратни. Съдебна система" - разбирай система, която трябва да бъде съдена.
Аватар
justmy
Потребител
 
Мнения: 325
Регистриран на: 16 Окт 2009, 16:03
Местоположение: пред Съдебната палат(к)а

Re: АДВОКАТ (Указания за експлоатацията му)

Мнениеот galaxy9111 » 29 Апр 2015, 11:32

имам проблем.... моля помагаите ....
Вчера ме извикаха в роля на свидетел ... разпитваха ме по какъв ли не начин аз се оплетох и се признах за виновен ... а не съм !
мой приятел ме натопи за кражба на телефон които е заложил в ЗК
срещу мен нямат нищо освен неговите показания ...
Бяхме 4ма в неговата стая в общежитие двама си тругнаха останахме аз и тои след 10 20 мин си тругнах и аз
Той ме обвинил че съм отишъл в съседната стая да открадна телефон и сум му го донесъл да го заложи
аз се притесних почнах да лъжа там и се оплетох накрая реших да се призная за виновен ГОЛЯМА грешка но неможех да мисля трезво имам ословна и небях на себе си .... признах и ме нагласиха много яко за 24 часа ми разказаха играта ... накрая ми връчиха постановление и ме привличат в качеството на обвиняем по чл. 194 ал 1
мога ли да обжалвам или да направя нещо нямат нищо освен мойте и неговите показания ... признах да но какво бях притеснен небях насебе си ...... ? моля ви даите съвети
galaxy9111
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Апр 2015, 11:13

Re: АДВОКАТ (Указания за експлоатацията му)

Мнениеот ykovachev » 29 Апр 2015, 11:35

Абе ти точно тая хубава тема лие намери да цапаш с хайдушките си неволи?
Изрежете му воплите на тоя в отделна тема, моля! :evil:
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: АДВОКАТ (Указания за експлоатацията му)

Мнениеот galaxy9111 » 29 Апр 2015, 12:04

съжалявам не знам, къде с какво и към кого да се обърна...
galaxy9111
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Апр 2015, 11:13

Re: АДВОКАТ (Указания за експлоатацията му)

Мнениеот ykovachev » 29 Апр 2015, 12:13

Ми пусни си собствена тема бе, човек, поне в три теми, нямащи нищо общо с въпросите ти, си писал едно и също!
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: АДВОКАТ (Указания за експлоатацията му)

Мнениеот stersterp » 18 Апр 2017, 00:45

поемате ли неспасяеми дела,кое е най-усраното ви дело,колко процента губите-като се има впредвид,че осъдителните дела са над 80 % :arrow:
Ако животът ми беше филм, никой нямаше да му повярва. — ХИТРАТА СВРАКА С ДВАТА КРАКАСъдебна система" - разбирай система, която трябва да бъде съдена.
stersterp
Младши потребител
 
Мнения: 80
Регистриран на: 30 Мар 2016, 19:50

Re: АДВОКАТ (Указания за експлоатацията му)

Мнениеот gabriela_69 » 26 Мар 2018, 12:07

Търся адвокат който да ми помогне за решаването на един много заплетен имотен казус. Да подходи сериозно и задълбочено към въпроса. И да е съгласен да платя разсрочено.
(Моля, ако съобщението ми не е за тук, администратора да го премести там където е нужно)
gabriela_69
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Мар 2018, 17:28

Re: АДВОКАТ (Указания за експлоатацията му)

Мнениеот ivan_lawyer » 27 Мар 2018, 05:01

Еми кажете за какво става въпрос - ако искате на лични, аз ако не мога да помогна - ще Ви пренасоча към съответен спец. Тук има 6-7 много добри специалисти - говорим за форума в Лекс.бг.

Почти е невъзможно да се намери правилен адвокат - а и освен това да е и свободен от време и т.н.
Но няма невъзможни неща.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5208
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: АДВОКАТ (Указания за експлоатацията му)

Мнениеот amynka » 09 Май 2018, 10:06

Присъединявам се към този форум в качеството ми на обикновен потребител с прочитане на тази тема.

За съжаление, точно тези адвокати, които си ги "драскат" такива указания са най-мощните изнудвачи на обикновения беден бг потребител. Не само, че не разясняват, ами тотално объркват незнаещият клиент в посоки, които само му пречат да РЕШАВА. Предлагат решения, които, разбира се, че НЕ ГАРАНТИРАТ постигането на какъвто и да било правен ефект (все пак за ефекта СЪДЪТ си отговаря), но за всяко предложено решение сумата (която въз основа на какво ли си определят), трябва да бъде заплатена предварително, и по възможност БЕЗ ФАКТУРА, понеже, вярно, и тези адвокати са хора и имат данъци за плащане.

Едно е вярно казано: метафората "адвокат-лекар" е абсолютно правилна. Каквито лекари имаме в България, такива и адвокати. Свестни и съвестни професионалисти в България са един нищожен процент. Повечето са "кръвопийци".
amynka
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Май 2018, 08:57

Re: АДВОКАТ (Указания за експлоатацията му)

Мнениеот ivan_lawyer » 09 Май 2018, 11:12

Адвокатите само напътват - и то доста успешно към решение на случките.
Не разбирам гнева към тази професия.

Имаме грешки, но те са много редки.
Зъболекарят и мен ме прецака - дето не си мия зъбите примерно и ям сладко.

Радой Ралин - ако изобщо знаете кой е (участник в Отечествената война и поет), решава да се подиграе с адвокатите и след немного време му се налага да извърши съдебна делба на имоти и познайте колко е бил приет от колегите - никой не му е услужил, просто са направили мълчалива стачка.

Как не Ви е срам да се гаврите с професията на адвокатите.
Вие знаете ли какви усилия ми коства да сваля задължения от отчет, да прецаквам Топлофикация.
Все едно да кажете, че Филип Македански е балък - е какъв балък е - цял Пловдив е кръстен на него.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5208
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: АДВОКАТ (Указания за експлоатацията му)

Мнениеот amynka » 09 Май 2018, 14:32

"Вие знаете ли какви усилия ми коства да сваля задължения от отчет, да прецаквам Топлофикация."

A, Вие знаете ли, какви усилия ми коства на мен да заделя 400 лв от брутна 700, за да ги пъхна в джоба на адвоката, за чиято експлоатация има указания?

Адвокат да употребява думата "срам" си е голям виц. Ама, виж, не ме е срам да си изкажа мнението, честно. А, щом имам такова мнение, значи някой адвокат е положил усилия да го имам.
amynka
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 09 Май 2018, 08:57

ПредишнаСледваща

Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта


cron