начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Образуване на изпълнително производство по ДОПК

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Образуване на изпълнително производство по ДОПК

Мнениеот sunshine_75 » 17 Ное 2015, 17:33

Здравейте, колеги!
Лично ме вълнува въпросът за това, в кой момент се счита за образувано производството по принудително изпълнение по реда на ДОПК. Важно ми е, защото иде реч за погасителна давност относно принудителното събиране на НП. Открих противоречива съдебна практика по случая. Мнозинството от съдебни актове приемат, че изпращането на СДИ е този акт, а не въвеждането в деловодните системи на НАП на конкретните изпълнителни титули. Въпреки това, имам Решение на директор на ТД на НАП, в което се твърди обратното, независимо от посочената от мен практика. Изчетох ТП № 1/2015 г. на ВАС и ВКС, но и там не намирм еднозначен отговор (може би защото не се занимавам с административно право). Моля колегите, които са по-навътре в проблема за помощ и ориентир: аз ли бъркам, или Директорът на ТД? Има ли смисъл да обжалвам решението?
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Re: Образуване на изпълнително производство по ДОПК

Мнениеот teogeo » 17 Ное 2015, 20:13

sunshine_75 написа:Здравейте, колеги!
Лично ме вълнува въпросът за това, в кой момент се счита за образувано производството по принудително изпълнение по реда на ДОПК. Важно ми е, защото иде реч за погасителна давност относно принудителното събиране на НП. Открих противоречива съдебна практика по случая. Мнозинството от съдебни актове приемат, че изпращането на СДИ е този акт, а не въвеждането в деловодните системи на НАП на конкретните изпълнителни титули. Въпреки това, имам Решение на директор на ТД на НАП, в което се твърди обратното, независимо от посочената от мен практика. Изчетох ТП № 1/2015 г. на ВАС и ВКС, но и там не намирм еднозначен отговор (може би защото не се занимавам с административно право). Моля колегите, които са по-навътре в проблема за помощ и ориентир: аз ли бъркам, или Директорът на ТД? Има ли смисъл да обжалвам решението?


За да започне да тече давността /да бъде прекъсната давността/ по ДОПК , трябва да има връчване на адресата. Практика? Звездите ми го говорят :roll: :lol:
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron