начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

моля зя насоки за курсова работа по Административно право

В този форум можете да търсите и предоставяте лекции и др. материали


моля зя насоки за курсова работа по Административно право

Мнениеот alexa_i » 10 Окт 2016, 20:08

Здравейте!
Уча "Публична администрация".
Имам зададена тема за курсова работа по административно право на тема: "Административноправен режим на управление на правораздавателната дейност."
Моля за насоки какво точно да съдържа курсовата работа. За управлението на правораздавателната дейност ми е ясно какво да пиша, но какво точно трябва да пиша за административноправния й режим.
Ще ви бъда благодарна да ми дадете насоки и за литература, която да ползвам.
Благодаря предварително и моля да ме извините, че нахлувам така във форума Ви.
alexa_i
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Окт 2016, 19:55

Re: моля зя насоки за курсова работа по Административно прав

Мнениеот system » 12 Окт 2016, 11:50

alexa_i написа:Имам зададена тема за курсова работа по административно право на тема: "Административноправен режим на управление на правораздавателната дейност."

Така формулирана, темата е некоректна и не е ясно какво точно да обхване. Предполагам, че имат предвид режима на управление на съдебната власт. Само че правораздавателна дейност има не само в съдилищата, а и в администрацията. Правораздаването е дейност по разглеждане и разрешаване на правен спор, възникнал въз основа на вече съществуващи правоотношения между страните, от орган, който стои извън материалноправното отношение, от което произтича спорът (Постановление № 4 от 22.09.1976 г. на Пленума на ВС, в сила и в момента). Правосъдието е правораздаване, което се осъществява от съдилищата. Както са Ви формулирали темата, излиза, че трябва да обхванете практически структурата не само на съдебната власт, но и на цялата администрация, защото когато административен акт се обжалва пред по-горестоящ административен орган, последният също извършва правораздавателна дейност, произнасяйки се по жалбата.
Моят съвет е да се обърнете към преподавателя за разяснение.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34

Re: моля зя насоки за курсова работа по Административно прав

Мнениеот alexa_i » 18 Окт 2016, 18:51

Благодаря много за отговора!
alexa_i
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Окт 2016, 19:55

Re: моля зя насоки за курсова работа по Административно прав

Мнениеот jzschrstsprstr » 18 Окт 2016, 20:17

Или просто се придържайте към обхвата на темата, така както тя е развита в учебниците по административно право - специална част...
jzschrstsprstr
Потребител
 
Мнения: 114
Регистриран на: 01 Мар 2011, 19:56


Назад към Лекции и материали


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron