начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Гонене на неканени

Казуси за недвижими имоти


Re: Гонене на неканени

Мнениеот gridiron » 05 Сеп 2016, 13:56

Някой можели да ми каже имали преклузивен срок за искане от съда освобождаване на имот от самонастанили се по бързото производтство?

Търся алтернатива на иска по 108 ЗС Щото има предявен такъв.но заради установителният иск на владещият не собственик .съдът го спря. И "адвоката пропусна срока за жалба срещу определението за спиране на производството по 108 ЗС"

И така самонастанилите се живеят на муфта .Трябва да се обърне внимание ,че няма адекватен закон за защита на собственостани С което е нарушена презумцията за невиновност
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Re: Гонене на неканени

Мнениеот ivan_lawyer » 05 Сеп 2016, 21:17

Това ми звучи съвсем абсурдно вече.
Спиране на ревандикация, с установителен иск? То самата ревандикация има установителен характер 50 % и 50 % осъдителен характер.
Има владелчески искове, които са друго - това не е ревандикация, не се изследва собственост.
Тук е нещо неясно - какво са допуснали точно.
Давност няма - преклузия има - по отношение на определението.
Но давност по ревандикация не би следвало да се допуска. Винаги можеш наново. Всъщност, ще те блокира това, че вече е установено че не си собственик. Да, това е лошото.
Определението е обаче по някак голо един вид, не знам.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Гонене на неканени

Мнениеот vinkel6mm » 24 Ное 2016, 18:19

tyrone, като ти чета простотиите и направо се замислям, защо тоя човек сам не се е сетил да се раздели с ТЕБ )))
vinkel6mm
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Ное 2016, 17:57

Re: Гонене на неканени

Мнениеот tyronne » 18 Дек 2016, 20:12

Не ми казвайте, че не мога да изгоня психопат от собствената си къща.
Проблема е твърде голям за хумора ви (когато си абсолютно сигурен, че някой ще пострада. нищо че си е забава отстрани). Нямам право да ме е страх за живота ми (им), докато не се случи предполагам?

Не вярвах собственик да не може да изгони не-собственик без брави, кавги, бой.
Топ решение: вземете си и вие един луд и се надявайте вашия луд да победи другия луд.

П.С. Съпруг (по-скоро добър познат) на сестра ми :lol:
https://i.imgur.com/ZwdhZ7r.jpg :)
tyronne
Потребител
 
Мнения: 229
Регистриран на: 24 Мар 2011, 22:16

Re: Гонене на неканени

Мнениеот gridiron » 22 Дек 2016, 11:54

Не вярвах собственик да не може да изгони не-собственик без брави, кавги, бой.
Топ решение: вземете си и вие един луд и се надявайте вашия луд да победи другия луд.

Да така е няма адекватен миханизъм с който можеш да защитиш собственоста си. Ако попаднеш на нечитав адвокат и изпуснеш срока за владенческите искове .ти остава иска по 108 ЗС . който ще го влачат 4 год. Господаря е този който се е нагнездил .а не ти който плащаш данъци и си инвестирал в имота . Всичкото в Б гетото е изупачено

1.Някой от начетените можели да сподели и други начини за освобождаване на имот от не човешки същества. ?

2.Юристи можели да кажете защо са го отменили правомощието на прокурора .с постановление да извежда самонастанилия се ?
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Re: Гонене на неканени

Мнениеот teogeo » 22 Дек 2016, 13:19

gridiron написа:
1.Някой от начетените можели да сподели и други начини за освобождаване на имот от не човешки същества. ?

2.Юристи можели да кажете защо са го отменили правомощието на прокурора .с постановление да извежда самонастанилия се ?


1. Има, има. Идея: договорите за наем и заем за послужване не са формални.

2. Защото прокурорите почнаха много да злоупотребяват с него. Даже се говореше и за тарифи. Друго, че да дадеш оръжие в ръцете на идиота е опасно както за останалите, така и за самия него.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Гонене на неканени

Мнениеот gridiron » 22 Дек 2016, 15:45

1. Има, има. Идея: договорите за наем и заем за послужване не са формални.

Но когато имаме договор .а аз говоря когато Вие до като сте си в София .през това време изрод като този който ритна момичето в берлинското метро .ви разбие вратите и се настани в собствената ви вила Тогава какво правите? Това безумие противоречи и на призумцията.т.е. Вие трябва да се ползвате от правата си на собственик до като не се докаже противното.Обикновено законите се правят да са в полза на мутрите или пропуска е от депутатска небрежност ?
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Re: Гонене на неканени

Мнениеот teogeo » 22 Дек 2016, 18:49

gridiron написа:
1. Има, има. Идея: договорите за наем и заем за послужване не са формални.

Но когато имаме договор .а аз говоря когато Вие до като сте си в София .през това време изрод като този който ритна момичето в берлинското метро .ви разбие вратите и се настани в собствената ви вила Тогава какво правите? Това безумие противоречи и на призумцията.т.е. Вие трябва да се ползвате от правата си на собственик до като не се докаже противното.Обикновено законите се правят да са в полза на мутрите или пропуска е от депутатска небрежност ?


Като не разбирате от намеци - лапайте мръвката. прИзумЦията ви крива... Законите ви виновни, съдът ви виновен, международното положение ви е виновно...
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Гонене на неканени

Мнениеот lawchoice » 22 Дек 2016, 23:38

teogeo написа:
gridiron написа:
1. Има, има. Идея: договорите за наем и заем за послужване не са формални.


Предлагаш изкачване по твърде стръмен и хлъзгав наклон на баир, при което не се знае какво може да се случи накрая... :wink: При такова изкачване, неуспех може да претърпи и най-добре подготвеният алпинист, какво остава за gridiron /предвид разбиранията му изразени, чрез постовете му в този форум/.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Гонене на неканени

Мнениеот lawchoice » 23 Дек 2016, 00:05

teogeo написа:
gridiron написа:
1. Има, има. Идея: договорите за наем и заем за послужване не са формални.

Но когато имаме договор .а аз говоря когато Вие до като сте си в София .през това време изрод като този който ритна момичето в берлинското метро .ви разбие вратите и се настани в собствената ви вила Тогава какво правите? Това безумие противоречи и на призумцията.т.е. Вие трябва да се ползвате от правата си на собственик до като не се докаже противното.Обикновено законите се правят да са в полза на мутрите или пропуска е от депутатска небрежност ?


Като не разбирате от намеци - лапайте мръвката. прИзумЦията ви крива... Законите ви виновни, съдът ви виновен, международното положение ви е виновно...



Предлагаш изкачване по твърде стръмен и хлъзгав наклон на баир, при което не се знае какво може да се случи накрая... :wink: При такова изкачване, неуспех може да претърпи и най-добре подготвеният алпинист, какво остава за gridiron /предвид разбиранията му изразени, чрез постовете му в този форум/.

П.П. Накрая, всичко е наред с поста!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Гонене на неканени

Мнениеот teogeo » 23 Дек 2016, 00:06

lawchoice написа:Предлагаш изкачване по твърде стръмен и хлъзгав наклон на баир, при което не се знае какво може да се случи накрая... :wink: При такова изкачване, неуспех може да претърпи и най-добре подготвеният алпинист, какво остава за gridiron /предвид разбиранията му изразени, чрез постовете му в този форум/.


Тя пък и без това ситуацията му е една равна и нехлъзгава. Някой да предложи нещо по-добро? На човека не му се чака за иск по чл. 108 от ЗС.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Гонене на неканени

Мнениеот lawchoice » 23 Дек 2016, 01:50

teogeo написа:
lawchoice написа:Предлагаш изкачване по твърде стръмен и хлъзгав наклон на баир, при което не се знае какво може да се случи накрая... :wink: При такова изкачване, неуспех може да претърпи и най-добре подготвеният алпинист, какво остава за gridiron /предвид разбиранията му изразени, чрез постовете му в този форум/.


Тя пък и без това ситуацията му е една равна и нехлъзгава. Някой да предложи нещо по-добро? На човека не му се чака за иск по чл. 108 от ЗС.



Gridiron, твърди, че иска да живее в правова държава и затова, съобразно изложеното от него, ще чака! Както сам сочи, той е пропуснал срока за предявяване на владелчески иск срещу самонастанилото се /по негови думи/ лице. Едва когато установи по надлежният ред, че ответника упражнява фактическа власт върху имота без правно основание, ще придобие и възможността да влезе във владението на имота. Така си мисля, че се процедира в правовата държава.
Другият възможен вариант - уличното правосъдие е ненадеждена и затова неприложима хипотеза, не само предвид всички правни аргументи в тази насока, но и заради невъзможността засегнатото лице да установи по силата на унифицирани и задължителни правила своето право!

Весели празници!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Гонене на неканени

Мнениеот chinchilla » 03 Яну 2017, 15:33

Не разбрах и половината от написаното, но обощих в тиквата си проста казуса като - взел съм наемател без договор у нас ..и след Х време той отказва да си отиде.... що ми стане нелицеприятен например.
Ми при мен е имало такъв случай и всичко се случи за 2 часа... събрах му багажчето и , в момента в който се прибра, му го връчих. Отказа да се изнесе същата вечер и последва едно леееекинко изхвърляне на багажа му. В момента, в който той се втурна да си го събира, заключих и оставих ключа в бравата, та да не може да влезе... Поттропа, поблъска, пописка, на финала винах милицията...извинете Полицията и те си го изнесоха сО се Уепката и багажа
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Предишна

Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron