начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Когато Районният съд бави мотивите на присъдата

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Когато Районният съд бави мотивите на присъдата

Мнениеот ilian_todorov » 23 Яну 2017, 20:42

Частен тъжител съм и обжалвам присъдата на РС в частта й в която подсъдимият е оправдан по едно от обвиненията. Съдията обаче се бави повече от месец с мотивите и не праща делото в ОС. Имам ли право да пусна жалба за бавност в ОС, за да принудя съдията да се размърда? Пак ли чрез РС се подава жалбата?
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Когато Районният съд бави мотивите на присъдата

Мнениеот teogeo » 23 Яну 2017, 23:47

ilian_todorov написа:Частен тъжител съм и обжалвам присъдата на РС в частта й в която подсъдимият е оправдан по едно от обвиненията. Съдията обаче се бави повече от месец с мотивите и не праща делото в ОС. Имам ли право да пусна жалба за бавност в ОС, за да принудя съдията да се размърда? Пак ли чрез РС се подава жалбата?


Ти още на 31-ия ден ли очакваш да ти ги пусне мотивите? Ще почакаш още малко. Ти винаги ли си бил толкова стриктен в сроковете, които си давал / обещавал ?
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Когато Районният съд бави мотивите на присъдата

Мнениеот ilian_todorov » 24 Яну 2017, 01:06

teogeo написа:
ilian_todorov написа:Частен тъжител съм и обжалвам присъдата на РС в частта й в която подсъдимият е оправдан по едно от обвиненията. Съдията обаче се бави повече от месец с мотивите и не праща делото в ОС. Имам ли право да пусна жалба за бавност в ОС, за да принудя съдията да се размърда? Пак ли чрез РС се подава жалбата?


Ти още на 31-ия ден ли очакваш да ти ги пусне мотивите? Ще почакаш още малко. Ти винаги ли си бил толкова стриктен в сроковете, които си давал / обещавал ?

Очаквах да реши делото до 15тия ден, тъй като делото е елементарно. :idea:
Ако ми е платено винаги съм стриктен със срока. В случая той получава заплата и то голяма за да си върши стриктно работата. :idea:
Не стига, че обърка делото и сега го обжалвам, но бави и мотивите. :idea:
Имам ли право на жалба за бавност? :?:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron