начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Изчистване на свидетелство за съдимост

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот jamess » 08 Фев 2017, 23:51

Здравейте, имам въпрос кога ще ми се изчисти свидетелството за съдимост, като имате предвид присъдата по-долу, присъдата е от 2014г. април месец . Нямам други присъди преди това.
Благодаря Ви.

За така извършеното престъпление по чл. 198, ал. 1, вр. с чл. 18, ал. 1 от НК на подсъдимия ..., при условията на чл.55, ал.1, т.1 от НК му се ОПРЕДЕЛЯ И НАЛАГА наказание в размер на ЕДНА ГОДИНА И ШЕСТ МЕСЕЦА ЛИШАВАНЕ ОТ СВОБОДА.
На основание чл. 66, ал. 1 от НК ОТЛАГА изпълнението на така определеното и наложено наказание на подсъдимия ... в размер на ЕДНА ГОДИНА И ШЕСТ МЕСЕЦА ЛИШАВАНЕ ОТ СВОБОДА с изпитателен срок от ТРИ ГОДИНИ, считано от влизане на настоящото определение в законна сила.
На основание чл.67, ал.3 от НК ПОСТАНОВЯВА подсъдимия .... да изтърпи през изпитателния срок пробационна мярка по чл.42а, ал.2, т.1 от НК – задължителна регистрация по настоящ адрес ***, изразяваща се в явяване и подписване пред пробационния служител или определено от него длъжностно лице, при периодичност ДВА ПЪТИ СЕДМИЧНО.
jamess
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Фев 2017, 23:42

Re: Изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот jamess » 09 Фев 2017, 19:08

Моля помогнете, сега април месец ми изтича изпитателния срок и пробационната мярка, ще мога ли сега да си изкарам свидетелство за съдимост в което да е пише неосъждан или ще трябва да чакам още три години. Трябва ми за постъпване на работа в частния сектор.
jamess
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Фев 2017, 23:42

Re: Изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот ilian_todorov » 09 Фев 2017, 22:28

jamess написа:Моля помогнете, сега април месец ми изтича изпитателния срок и пробационната мярка, ще мога ли сега да си изкарам свидетелство за съдимост в което да е пише неосъждан или ще трябва да чакам още три години. Трябва ми за постъпване на работа в частния сектор.


чл. 86. (1) Реабилитацията настъпва по право в следните случаи:

1. когато лицето е осъдено условно, ако в изпитателния срок не е извършило друго престъпление, поради което следва да изтърпи отложеното наказание;

2. (изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., в сила от 1.01.2005 г. - изм., бр. 26 от 2004 г., в сила от 1.01.2004 г., бр. 103 от 2004 г., в сила от 1.01.2005 г.) когато е осъдено на лишаване от свобода до три години [i]или на пробация, ако в течение на три години от изтичане на срока на наложеното с присъдата или намаленото с работа или помилване наказание не е извършено друго престъпление, наказуемо с лишаване от свобода или с по-тежко наказание;
[/i]

Ще бъдеш реабилитиран само за условната присъда. За пробацията ще трябва да почакаш.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот jamess » 09 Фев 2017, 22:37

Да разбирам, че за ``Неосъждан`` в свидетелството за съдимост трябва да изчакам още 3 години?
Благодаря Ви
jamess
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Фев 2017, 23:42

Re: Изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот svettoslav » 09 Фев 2017, 23:37

ilian_todorov написа:
jamess написа:Моля помогнете, сега април месец ми изтича изпитателния срок и пробационната мярка, ще мога ли сега да си изкарам свидетелство за съдимост в което да е пише неосъждан или ще трябва да чакам още три години. Трябва ми за постъпване на работа в частния сектор.


чл. 86. (1) Реабилитацията настъпва по право в следните случаи:

1. когато лицето е осъдено условно, ако в изпитателния срок не е извършило друго престъпление, поради което следва да изтърпи отложеното наказание;

2. (изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., в сила от 1.01.2005 г. - изм., бр. 26 от 2004 г., в сила от 1.01.2004 г., бр. 103 от 2004 г., в сила от 1.01.2005 г.) когато е осъдено на лишаване от свобода до три години [i]или на пробация, ако в течение на три години от изтичане на срока на наложеното с присъдата или намаленото с работа или помилване наказание не е извършено друго престъпление, наказуемо с лишаване от свобода или с по-тежко наказание;
[/i]

Ще бъдеш реабилитиран само за условната присъда. За пробацията ще трябва да почакаш.


Определено не е така.
Когато не си сигурен в нещо,не е редно да се взема отношение.
А и тук не е форум за правни упражнения от любители.Особено на чужд гръб по действителни случаи.


jamess написа:Да разбирам, че за ``Неосъждан`` в свидетелството за съдимост трябва да изчакам още 3 години?
Благодаря Ви


Това е трябвало да питаш адвоката си по делото навремето
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот ilian_todorov » 10 Фев 2017, 01:41

svettoslav написа:
ilian_todorov написа:
jamess написа:Моля помогнете, сега април месец ми изтича изпитателния срок и пробационната мярка, ще мога ли сега да си изкарам свидетелство за съдимост в което да е пише неосъждан или ще трябва да чакам още три години. Трябва ми за постъпване на работа в частния сектор.


чл. 86. (1) Реабилитацията настъпва по право в следните случаи:

1. когато лицето е осъдено условно, ако в изпитателния срок не е извършило друго престъпление, поради което следва да изтърпи отложеното наказание;

2. (изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., в сила от 1.01.2005 г. - изм., бр. 26 от 2004 г., в сила от 1.01.2004 г., бр. 103 от 2004 г., в сила от 1.01.2005 г.) когато е осъдено на лишаване от свобода до три години [i]или на пробация, ако в течение на три години от изтичане на срока на наложеното с присъдата или намаленото с работа или помилване наказание не е извършено друго престъпление, наказуемо с лишаване от свобода или с по-тежко наказание;
[/i]



Ще бъдеш реабилитиран само за условната присъда. За пробацията ще трябва да почакаш.


Определено не е така.
Когато не си сигурен в нещо,не е редно да се взема отношение.
А и тук не е форум за правни упражнения от любители.Особено на чужд гръб по действителни случаи.


jamess написа:Да разбирам, че за ``Неосъждан`` в свидетелството за съдимост трябва да изчакам още 3 години?
Благодаря Ви


Това е трябвало да питаш адвоката си по делото навремето


Сега погледнах пак присъдата. Сгрешил съм. :idea: Не е възможно да има едновременно наказания лишаване от свобода и пробация. :idea: Наказанието е само едно - лишаване от свобода, макар и с пробационни мерки.
Защо не му писа на човека, че ще бъде реабилиран, а се правиш на интересен? :?:
Писах му на лични.

П.П. Любител съм, но съм спечелил доста дела срещу адвокати. Имам само едно загубено.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот svettoslav » 10 Фев 2017, 02:13

ilian_todorov написа:Сега погледнах пак присъдата. Сгрешил съм. :idea: Не е възможно да има едновременно наказания лишаване от свобода и пробация. :idea: Наказанието е само едно - лишаване от свобода, макар и с пробационни мерки.
Защо не му писа на човека, че ще бъде реабилиран, а се правиш на интересен? :?:
Писах му на лични.

П.П. Любител съм, но съм спечелил доста дела срещу адвокати. Имам само едно загубено.



Срещу адвокати едва ли толкова си спечелил. По - скоро срещу страните.
Дето вика един колега -"Ми че то аз не съм загубил делото, той клиента го загуби".
Иначе това е кофти. Че имаш загубено дело. Не може това да се повтаря.Делата трябва да се печелят.
Но и да се повтори, няма лошо .Когато фактите говорят....

Не съм се правил на интересен. Просто спазвам стриктно закона. Пък и колегите хранят семейства. Сещам се и за тях.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот jamess » 10 Фев 2017, 07:46

Не се карайте, благодаря Ви и на двамата, пък адвоката няма да остане гладен няма да предприемам нищо без него. Лек ден ви желая.
jamess
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Фев 2017, 23:42

Re: Изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот ilian_todorov » 10 Фев 2017, 13:17

svettoslav написа:
ilian_todorov написа:Сега погледнах пак присъдата. Сгрешил съм. :idea: Не е възможно да има едновременно наказания лишаване от свобода и пробация. :idea: Наказанието е само едно - лишаване от свобода, макар и с пробационни мерки.
Защо не му писа на човека, че ще бъде реабилиран, а се правиш на интересен? :?:
Писах му на лични.

П.П. Любител съм, но съм спечелил доста дела срещу адвокати. Имам само едно загубено.



Срещу адвокати едва ли толкова си спечелил. По - скоро срещу страните.
Дето вика един колега -"Ми че то аз не съм загубил делото, той клиента го загуби".
Иначе това е кофти. Че имаш загубено дело. Не може това да се повтаря.Делата трябва да се печелят.
Но и да се повтори, няма лошо .Когато фактите говорят....

Не съм се правил на интересен. Просто спазвам стриктно закона. Пък и колегите хранят семейства. Сещам се и за тях.

Нали тези клиенти са представлявани от адвокати. :D Това, че не им дреме говори лошо за тях, а и не вярвам да не им дреме...
Този дето спечели срещу мен и то чак на трета последна инстанция не мога да го срещна в друго дело и да му го върна и сега си го изкарвам на клиента му с други дела. :D Зодия скорпион съм. Не прощавам. Оня обаче вече не ще да го представлява...
Ами не трябва да се губят, ама срещу дървените глави във ВКС не може да се направи нищо.
П.П. Признавам, че за част от делата съм бил подпомаган по един или друг начин от адвокати и от форума.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот svettoslav » 10 Фев 2017, 19:53

ilian_todorov написа:Оня обаче вече не ще да го представлява...


Уплашил си го до смърт.
Виж да не се е напишкал . :lol:
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот ilian_todorov » 13 Фев 2017, 00:15

svettoslav написа:
ilian_todorov написа:Оня обаче вече не ще да го представлява...


Уплашил си го до смърт.
Виж да не се е напишкал . :lol:

Нали!? :lol:
Не знам дали се е напишкал, но пуснах сигнал в НАП и му направиха данъчна проверка, а после и ревизия. Гадно копеле съм. :idea:

Представляваше го без пари. Хубавото е, че клиента му не ме осъди за разноски. Адвокатът обаче не ще да работи безплатно втори път. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот svettoslav » 13 Фев 2017, 14:53

ilian_todorov написа:пуснах сигнал в НАП и му направиха данъчна проверка, а после и ревизия.



Сега остана само да осъдиш имамите,проповядващи радикален ислям
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Изчистване на свидетелство за съдимост

Мнениеот ilian_todorov » 13 Фев 2017, 18:11

svettoslav написа:
ilian_todorov написа:пуснах сигнал в НАП и му направиха данъчна проверка, а после и ревизия.



Сега остана само да осъдиш имамите,проповядващи радикален ислям

С удоволствие, но нямам правен интерес. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron