начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Запор на сметка от ЧСИ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Запор на сметка от ЧСИ

Мнениеот jab4eto » 14 Фев 2017, 19:57

Здравейте,

ЧСИ има ли право да запорира моя сметка към която има детска дебитна карта.

Ситуацията е следна...в ПИБ открих на дъщеря ми детска дебитна карта за деца под 14 г. на която е изписано нейното име, към карта от банката откриха сметка на мое име защото дъщеря ми е под 14г. Използвам картата да изпращам по някога пари на дъщеря ми която живее с бившата ми жена в Испания. По тази сметка и карта превеждам парите за издръжката и когато има нужда от други пари.
В ПИБ имам още две сметки на мое име и те са със запор, за тях нямам претенции, но за сметката към която е вързана детската карта имам претенции.

Осъден съм за наследен дълг към Топлофикация Враца след като майка почина.

Какво трябва да предприема.


Благодаря.
jab4eto
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 02 Юни 2007, 23:27

Re: Запор на сметка от ЧСИ

Мнениеот ivanov_p » 14 Фев 2017, 20:30

Внасяйте парите на името на жена ви с точно основание, за да не се окаже последствие, че не сте плащали издръжка.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Запор на сметка от ЧСИ

Мнениеот jab4eto » 14 Фев 2017, 22:45

Аз до сега съм ги внисал по сметката на дебитната карта която е на името на дъщеря ми. Пък от транзакциите се вижда че се тегли от Испания, където е дъщеря ми.

Питането ми беше след като сметката е на мое име а дебитната карта към тази сметка е на името на дъщеря ми и само тя тегли от тази сметка има ли смисъл да говоря с ЧСИ да отблокират само тази сметка или да не се занимавам с тях.

Имам ли някакво основание по някой член по който мога да обжалвам само за тази сметка.
jab4eto
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 02 Юни 2007, 23:27

Re: Запор на сметка от ЧСИ

Мнениеот ivanov_p » 15 Фев 2017, 10:31

Основанието е жена ти да те осъди за издръжка на дъщерята. Другото е да се позовеш на несеквистируемост, т.е. не могат да ти взимат до 470 лв. чисти от заплатата, но това отгоре могат.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Запор на сметка от ЧСИ

Мнениеот bobi9 » 15 Фев 2017, 10:34

Не. Открийте и сметка на нейно име.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46

Re: Запор на сметка от ЧСИ

Мнениеот tsvetelinag » 15 Фев 2017, 12:16

Ако не сте титуляр на сметката, не би следвало да Ви налагат запор върху нея. От значение е и какъв е видът на сметката. Ако вземанията от сметката са изцяло на дъщеря Ви и нейната майка, това не представлява имущество, което да служи за удовлетворение на Вашите кредитори.
tsvetelinag
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Фев 2017, 12:13

Re: Запор на сметка от ЧСИ

Мнениеот svettoslav » 15 Фев 2017, 13:49

bobi9 написа:Не. Открийте и сметка на нейно име.


Така е, да.

tsvetelinag написа:Ако не сте титуляр на сметката, не би следвало да Ви налагат запор върху нея.


Там е работата, че е титуляр. Сметката е негова.Парите по нея не са на другиго. Едно и също е.
А дебитни карти дават възможност на други лица да теглят.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Запор на сметка от ЧСИ

Мнениеот ilian_todorov » 15 Фев 2017, 14:26

ivanov_p написа:Основанието е жена ти да те осъди за издръжка на дъщерята. Другото е да се позовеш на несеквистируемост, т.е. не могат да ти взимат до 470 лв. чисти от заплатата, но това отгоре могат.

Защо да не могат? :?:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron