начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

съдебно-химическа експертиза

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


съдебно-химическа експертиза

Мнениеот gjngery » 18 Фев 2017, 22:55

здравейте, за перфектно подправен подпис на документ,който не е копие,а оригинал,мисля да поискам химическа експертиза.някой наясно ли е каква е таксата на този вид експертизи?

Благодаря!
gjngery
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Фев 2017, 22:45

Re: съдебно-химическа експертиза

Мнениеот kpts_ » 19 Фев 2017, 10:13

Наясно ли си какво е "подправен подпис"?
Дай повече подробности и може и да ти се отговори! :wink:
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: съдебно-химическа експертиза

Мнениеот gjngery » 20 Фев 2017, 20:58

подпис,същият като моят.но който не съм подписвал аз-и не е копие,а оригинален документ.затова се интересувам,как стои въпросът със съдебно- химическа експертиза.

Благодаря!
gjngery
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Фев 2017, 22:45

Re: съдебно-химическа експертиза

Мнениеот ch3oh » 20 Фев 2017, 21:11

Плотер?
ch3oh
Активен потребител
 
Мнения: 1022
Регистриран на: 21 Ное 2007, 12:03

Re: съдебно-химическа експертиза

Мнениеот kpts_ » 21 Фев 2017, 09:40

Експертизата най-вероятно ще е криминалистична, не химическа.
За цената - около 100 - 300 лева първоначално. След изготвянето на справката-декларация може и да се увеличи. Това зависи от съда и няма устойчива практика.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: съдебно-химическа експертиза

Мнениеот gjngery » 21 Фев 2017, 16:13

предполагам във всеки град се правят такива криминалистични експертизи?аз мога да искам такава експертиза,нали,или само ако съдът реши,че е необходимо?понеже подписът е копиран от документ,който вдействителност съм подписал,и е поставен на друг документ и изглежда.... все едно сега съм се подписал.
gjngery
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Фев 2017, 22:45

Re: съдебно-химическа експертиза

Мнениеот kpts_ » 21 Фев 2017, 18:16

Дай отначало, че стана сложно.
Дело ли водиш или предстои да заведеш, или нещо трето?! :roll:
Адвокат не ползваш ли?
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: съдебно-химическа експертиза

Мнениеот gjngery » 22 Фев 2017, 09:34

делото приключи с решение,че оставя без разглеждане искането ми да се върне трудовата книжка,въз основа на тази декларация с подписа,че съм си получил трудовата книжка.сега следва обжалване.та за това питам за тази експертиза,защото на последното заседание,съдът отхвърли желанието ми за такава.и мисля в частната жалба да искам такава експертиза.много сложни станаха нещата.не мога да докажа,че при положение съм си,,получил''трудовата книжка,каква е логиката да завеждам дело и т.н.и да си усложнявам живота.колкото до адвоката,той ми каза,че такива дела са недоказуеми и с две думи да се откажа.но на мен ми е много необходима,предстои ми пенсиониране,а няма как да докажа стажа си преди 1996г.и за това заведох дело.сам се явявах на заседанията.
gjngery
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Фев 2017, 22:45

Re: съдебно-химическа експертиза

Мнениеот kpts_ » 22 Фев 2017, 10:36

Стажът се доказва не единствено с трудова книжка. Търси адвокат, занимаващ се с такива дела /трудови и осигурителни/.
За декларацията, която твърдиш, че не си подписвал, подай една жалба в прокуратурата.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: съдебно-химическа експертиза

Мнениеот gjngery » 22 Фев 2017, 11:00

БЛАГОДАРЯ,ЗА ОТГОВОРА.НО МОЖЕ ЛИ ДА СЕ ПУСНЕ ЖАЛБА ДО ПРОКУРАТУРАТА,СЛЕД КАТО ВЕЧЕ ИМА РЕШЕНИЕ ОТ СЪДА?СЛЕД КАТО СЕ ПУСНЕ ЖАЛБАТА ДО ПРОКУРАТУРАТА,ПРЕДПОЛАГАМ,ЧЕ ОТНОВО ЩЕ СЕ ОБРАЗУВА ДЕЛО.
gjngery
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Фев 2017, 22:45

Re: съдебно-химическа експертиза

Мнениеот kpts_ » 22 Фев 2017, 18:01

Жалбата е за евентуално документно престъпление.
Делото си е отделно.
Нататък - с адвоката.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron