начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Чл 9 ал. 2 при противоречиви обстоятелства за личността

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Чл 9 ал. 2 при противоречиви обстоятелства за личността

Мнениеот n0ex17 » 10 Мар 2017, 20:45

Здравейте,
Въпросът ми е свързан с чл 9 ал. 2. Лицето е задържано преди десет години за притежание на марихуана, но прокурорът отказва да образува досъдебно производство.Сега лицето е задържано с 0,1 грама марихуана на стойност 0,7 лв. Има добри характеристики, работи от 5_6 години и има висше образование.Дори след случката започва да помага на сираци от дом за изоставени деца. Какви са шансовете му по този чл.
n0ex17
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Фев 2017, 21:23

Re: Чл 9 ал. 2 при противоречиви обстоятелства за личността

Мнениеот svettoslav » 11 Мар 2017, 16:17

След случката всеки може да се прави на светец.
Ако преди нея е цепил дърва на съседа, ще мине безнаказано, освен ако е с цел разпространение.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Чл 9 ал. 2 при противоречиви обстоятелства за личността

Мнениеот n0ex17 » 11 Мар 2017, 18:50

Но случилото се преди десет години може ли да не окаже влияние, предвид факта, че има отказ от образуване на досъдебно производство. Все пак е толкова одавна, а полицейските регистрации са снети.А това, че е цепил дърва е така да кажем. Препоръки за работа важат ли? Минималното количество - че то е под една доза? И не е за разпространение
n0ex17
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Фев 2017, 21:23

Re: Чл 9 ал. 2 при противоречиви обстоятелства за личността

Мнениеот svettoslav » 11 Мар 2017, 20:44

Не бой се.

П.п. Въпроса за криминална регистрации няма как да е имал, щом изобщо не е било образувано ДП.

Иначе като оперативна информация си стои в МВР. Няма как да принудиш службите да я "махнат ".
Но тия неща са си строго за техни цели. До съда това не стига.А и да се посочи нещо в някоя справка напр. ,не се ползува с никаква доказателствена стойност.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Чл 9 ал. 2 при противоречиви обстоятелства за личността

Мнениеот n0ex17 » 11 Мар 2017, 23:19

Много ти благодаря за мненията. Искам да ти разкажа всичко и ако прецениш да ми отговориш отново ще съм ти още по-благодарен. Така псвен това намерено количество лицето е шофирало мпс след употреба на марихуана.Ние се надяваме да се прекрати обвинението си в частта по притежание на това минимално количество още в досъдебното производство. Като след това по 78 а да се отмени наказателната отговорност с административно наказание и да минем без условна присъда. Ка мислиш какви са шансовете за това. Просто нз малко е субективно според мен. Ти как мислиш???
Не мисля, че заслужава присъда лишаване от свобода.Благодаря
n0ex17
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Фев 2017, 21:23

Re: Чл 9 ал. 2 при противоречиви обстоятелства за личността

Мнениеот n0ex17 » 11 Мар 2017, 23:29

Става въпрос за брат ми и всички сме притеснени, а е е карл опасно иначе или нещо и цялото семейство сме притеснени.Иначе сме добро семейство... :(
Пс: имаме адвокат, но до тези изводи стигнахме сами, чухме негото мнение, но искаме да чуем и мнение на други хора, които не си изкарват парите от този случай.
n0ex17
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Фев 2017, 21:23

Re: Чл 9 ал. 2 при противоречиви обстоятелства за личността

Мнениеот n0ex17 » 11 Мар 2017, 23:31

Не е карал опасно привидно и няма потърпевши или щети.Само той с тези досъдебно производство
n0ex17
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Фев 2017, 21:23

Re: Чл 9 ал. 2 при противоречиви обстоятелства за личността

Мнениеот svettoslav » 12 Мар 2017, 00:42

Ами, субективно е, както сам казваш.
В правото, особено наказателното, така е.
Било за наказание, било дали е чл 9 ал 2 НК или не. Не е математика.

Дори и да не го прекратят, съда ще реши в крайна сметка. На мен са ми прекратявали за сериозно количество, при това с не прекрасни характеристична данни на дееца.
Всичко е късмет.
Много е малко вашето, но пък ето до какво води притежаването от него. Нещата са свързани тук и не можеш да изолираш просто така това малко количество.

Настъпили са вредни последици .Друго престъпление.
Ще разберете. Така или иначе, от вас сега не зависи кой знае какво.
Ако не стане, има съд. Той ще реши. Ако остане само шофирането, може да мине административно.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron