начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Eконт-докога ще бъдат тези абсурди

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Eконт-докога ще бъдат тези абсурди

Мнениеот ab_vz » 19 Сеп 2017, 12:10

Здравейте,
Не съм дребнав,не съм заядлив,не съм за 4.50 лв.,но не мога да не взема отношение към такова безобразие
от страна на тази куриерска фирма.Изпратих пратка до Еконт-а във Враца(книги и стари вестници) с наложен
платеж 10 лв.Господинът,който ги поръча да му ги изпратя за негова сметка изобщо не се яви в офиса им,а се
обадил по телефона,че се отказва и няма да ги вземе.Господата от Еконт-а ми звънят и питат какво да правят.
Казах им да ги подарят или унищожат,каквото искат .Но се оказва,че аз трябва да платя разноските по доставката.А ако съм ги искал обратно-ще трябва да заплатя и връщането.Нормално ли е това.Предполагам,че и други са се опарили така,но бих искал да чуя мнението на някой правист,какво да се направи,за да се промени
това в общите условия на договора.Това не е ли нарушение на правата на потребителя.Дали КЗП няма да помог-
не ?Срамота.
ab_vz
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Мар 2017, 22:02

Re: Eконт-докога ще бъдат тези абсурди

Мнениеот katerinakuch » 19 Сеп 2017, 14:19

Ако Вие пращате парите по Е-конт, поемате и разноските.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Eконт-докога ще бъдат тези абсурди

Мнениеот neromare » 06 Яну 2019, 01:11

Пиеш една студена вода. Има стотици страници в десетки български форуми за този проблем. Откакто рейтингите на купувачите и продавачите изчезнаха от Prodavalnik (след продаването му на OLX), всичко отиде по дяволите.

Само в България се търгува като в Африка, на cash on delivery. Навсякъде по света първо плащаш, после ти шипват. Не и тука естествено. Тука трябва винаги да се предлага комфортна и благородна среда на измамника да лъже.

Я си представи сега да пратиш някой голям телевизор, от онея дето са по 40-50 инча, и да го пратиш от адрес, до адрес. Доставката отиване и връщане ще ти влезне със 50-100 лв. Един приятел прати фитнес уреда си, и му го върнаха. Поеми си 120 лв. за отиване и връщане.

Еконт ако бяха нормални, щяха да създадат някакъв black list (черен списък) и да спрат да работят със системни нарушители. Еконт обаче ги топли да има върнати пратки. Те прибират шибаните кинти.
neromare
 

Re: Eконт-докога ще бъдат тези абсурди

Мнениеот gerry88 » 14 Яну 2019, 14:40

neromare написа:Пиеш една студена вода. Има стотици страници в десетки български форуми за този проблем. Откакто рейтингите на купувачите и продавачите изчезнаха от Prodavalnik (след продаването му на OLX), всичко отиде по дяволите.

Само в България се търгува като в Африка, на cash on delivery. Навсякъде по света първо плащаш, после ти шипват. Не и тука естествено. Тука трябва винаги да се предлага комфортна и благородна среда на измамника да лъже.

Я си представи сега да пратиш някой голям телевизор, от онея дето са по 40-50 инча, и да го пратиш от адрес, до адрес. Доставката отиване и връщане ще ти влезне със 50-100 лв. Един приятел прати фитнес уреда си, и му го върнаха. Поеми си 120 лв. за отиване и връщане.

Еконт ако бяха нормални, щяха да създадат някакъв black list (черен списък) и да спрат да работят със системни нарушители. Еконт обаче ги топли да има върнати пратки. Те прибират шибаните кинти.


Много точно казано. След като олх копират бизнес модела на големите (amazon, ebay, etsy, aliexpress, etc.), защо не копират и добрите практики с рейтингите?

Друг е въпросът с тази глупост наречена „наложен платеж“ популярна по нашите географски ширини.

Докато не се научим как се прави ел. търговия (pay to play) ще продължаваме да бъдем стригани като овце от куриерски фирми и некоректно потребителите, ама народопсихологията не ни го позволява.

“Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество — винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава.”
gerry88
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Яну 2019, 14:13

Re: Eконт-докога ще бъдат тези абсурди

Мнениеот neromare » 16 Яну 2019, 01:33

Няма никога да стане българина да се подобри. По-лесно е да си пренесеш магариите в Германия и да станеш имигрант, миейки чинии, вместо да отвориш нов бизнес, да създадеш работни места, и да подобриш нещо. Тъжно.
neromare
 

Re: Eконт-докога ще бъдат тези абсурди

Мнениеот infineon » 25 Юни 2019, 13:36

ab_vz написа:Здравейте,
Не съм дребнав,не съм заядлив,не съм за 4.50 лв.,но не мога да не взема отношение към такова безобразие
от страна на тази куриерска фирма.Изпратих пратка до Еконт-а във Враца(книги и стари вестници) с наложен
платеж 10 лв.Господинът,който ги поръча да му ги изпратя за негова сметка изобщо не се яви в офиса им,а се
обадил по телефона,че се отказва и няма да ги вземе.Господата от Еконт-а ми звънят и питат какво да правят.
Казах им да ги подарят или унищожат,каквото искат .Но се оказва,че аз трябва да платя разноските по доставката.А ако съм ги искал обратно-ще трябва да заплатя и връщането.Нормално ли е това.Предполагам,че и други са се опарили така,но бих искал да чуя мнението на някой правист,какво да се направи,за да се промени
това в общите условия на договора.Това не е ли нарушение на правата на потребителя.Дали КЗП няма да помог-
не ?Срамота.


Не мога да ти схвана идиотската логика. Значи поискал си да ти доставят някъде пратка, за която те са направили разходи по транспорт. Сега понеже твоя човек не искал пратката смяташ че трябва да те да ти я изхвърлят и да ти поемат разноските? Смяташ че е редно те да плащат за твойте грешки? Няма как да стане това.

И да не ги платиш сега парите за доставка, все за нещо като ти се наложи да ползваш услугите на Еконт ще ти ги поискат тези 4.50 преди да ти дадат друга пратка или да изпратиш нещо.
infineon
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Май 2019, 16:07

Re: Eконт-докога ще бъдат тези абсурди

Мнениеот lexy21 » 26 Юни 2019, 18:30

Аз също не схващам логиката. Възмущението тук, довело и до обобщения за българина, се изсипа не върху онзи българин, който е сключил сделката и после е отказал да се яви, за да приеме стоката по уговорения начин, а върху този, който е направил разходи за доставката, при условията, уговорени от трети лица. Че и този с доставката имал и предварително оповестени общи условия, при които доставя, така че тези, които ще изберат него, предварително и спокойно да се запознаят, за да направят информиран избор. Е, няма такава логика, наистина.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron