начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Въпросче!?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпросче!?

Мнениеот un_carcerata » 31 Окт 2017, 10:05

Здравейте, искам да попитам случвало ли се е в съдебната ви практика при наказателни дела за наркотици,ако процента на активното вещество е нисък а самото количество е голямо,да се отдели мешилката от наркотика?
И по този начин самата му оценка да да се понижи като парична стойност.Ако е възможно от кой зависи да се направи това?
un_carcerata
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 30 Окт 2017, 14:22

Re: Въпросче!?

Мнениеот teogeo » 31 Окт 2017, 16:39

un_carcerata написа:Здравейте, искам да попитам случвало ли се е в съдебната ви практика при наказателни дела за наркотици,ако процента на активното вещество е нисък а самото количество е голямо,да се отдели мешилката от наркотика?
И по този начин самата му оценка да да се понижи като парична стойност.Ако е възможно от кой зависи да се направи това?


Когато наркотичното вещество се съдържа като компонент на смес или разтвор, тогава предмет на престъплението няма да е сместа или разтворът, а само съдържащото се в него наркотично
вещество. Т.е. експертизата ще определи чистото съдържание на активното вещество.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Въпросче!?

Мнениеот un_carcerata » 03 Ное 2017, 12:37

Благодаря за отговора,но пак да попитам нещо. Това значи ли че ако при задържането ми определиха цена за грам на цялото количество,сега след експертизите ще смятат само чистото вещество а не примесите? Защото ако е така(за което се надявам) оценката ще падне драстично,а за мен това е определящо защото няма да съм надминал прага за особено големи размери и наказателният ми член няма да се вдигне. Благодаря предварително за отговора.
un_carcerata
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 30 Окт 2017, 14:22

Re: Въпросче!?

Мнениеот teogeo » 03 Ное 2017, 14:46

un_carcerata написа:Благодаря за отговора,но пак да попитам нещо. Това значи ли че ако при задържането ми определиха цена за грам на цялото количество,сега след експертизите ще смятат само чистото вещество а не примесите? Защото ако е така(за което се надявам) оценката ще падне драстично,а за мен това е определящо защото няма да съм надминал прага за особено големи размери и наказателният ми член няма да се вдигне. Благодаря предварително за отговора.


Да.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Въпросче!?

Мнениеот un_carcerata » 03 Ное 2017, 16:23

Благодаря Ви.
un_carcerata
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 30 Окт 2017, 14:22


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron