начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Изключително заядлива домоуправителка

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот webadmin » 14 Дек 2017, 18:14

Здравейте, получавал съм помощ от вас във времето. Чак ме е срам, че ще отнема част от времето ви с нелепицата в която съм попаднал. Ще опитам стегнато:
1. Категоричен конфликт с домоуправителка.
2. Категоричен отказ от нейна страна да ми осигури достъп до помещения, обща етажна собственост.
3. Във времето /преди около 3 години/ решение на РС-Русе, в моя полза за достъп "малка сушилня" в блока.
4. Преди около 2 години, разпореждане на прокуратура в Русе за осигуряване на достъп до голяма сушилня в блока.

От две седмици, домоуправителката ми отказва достъп до сметопроводно помещение. Проблемът е, че там ми се намира спирателен водопроводен кран /преди водомера/. Налага се ремонт на водопроводната ми инсталация. Живея в риск за наводняване на жилището ми, както и на съседите ми отдолу/на последен етаж съм/. Според думите на домоуправителката, ще имам достъп срещу 5 лева месечна такса месечно, защото това "било решение на общо събрание" ?!

Разбира се, има вариант да спра тотално водоподаването в блока по време на ремонта ми, от главния спирателен кран на блока.

Въпросът ми е: нужно ли е да оставям целия блок /около 50 домакинства/ заради ината на домоуправителката

И изобщо, възможно ли е решение на събрание на блока да ме лиши от достъп до общи помещения ?!

Отново, адски ме е срам че ви занимах с такива битовизми.
webadmin
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Юли 2011, 21:54

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот lakavitsa » 15 Дек 2017, 08:21

Може
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот bobi9 » 15 Дек 2017, 10:17

:shock: :shock:
Глупости.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот lakavitsa » 15 Дек 2017, 10:54

Най-добре е да направите, чудно защо не сте го направили досега, кран за спиране на водата в апартамента Ви. За да се стигне до Решение на Общото събрание, нещата не са били толкова прости.
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот ivanov_p » 15 Дек 2017, 12:15

След като имате съдебно решение може да пуснете до прокуратурата тъжба за самоуправство.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот lakavitsa » 15 Дек 2017, 18:03

Без да вземам страната на управителката на блока в дунавския град, или пострадалия/пострадалата от своеволията на управителя на ЕС, повечето подобни случаи са за опити за обсебване на общи части, каквито са така наречените "сушилни", без да е уточнено предназначението им. Изхождам от подобни помещения в блока ни.
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот gridiron » 16 Дек 2017, 19:14

ivanov_p написа:След като имате съдебно решение може да пуснете до прокуратурата тъжба за самоуправство.


Самоуправството не е ли от ОХ ?
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот dikobraz » 17 Дек 2017, 22:58

gridiron написа:
ivanov_p написа:След като имате съдебно решение може да пуснете до прокуратурата тъжба за самоуправство.


Самоуправството не е ли от ОХ ?


Да пусне и прокуратурата ще каже.


цитат
Въпросът ми е: нужно ли е да оставям целия блок /около 50 домакинства/ заради ината на домоуправителката
Може - няма да го правите месеци.


цитат
И изобщо, възможно ли е решение на събрание на блока да ме лиши от достъп до общи помещения ?!
Не може - общи части, общи решения


цитат
Според думите на домоуправителката, ще имам достъп срещу 5 лева месечна такса месечно, защото това "било решение на общо събрание"
Но проблем - да даде банкова сметка за превод на парите - там в графата основание за внасяне ще запишете -- каквото трябва.


Залагам бира, че няма банкова сметка...

Помислете за друго по добро жилище. сЪга всички се навалят у Софето / ливади, вади и долини / и трябва да има предложения при вас
dikobraz
Потребител
 
Мнения: 170
Регистриран на: 14 Ное 2005, 20:33

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот webadmin » 18 Дек 2017, 16:10

Ами, пак да опитам стегнато и поред.
1. Разбира се, че имам спирателен кран в жилището си, но той е част от проблема /не работи/ и предстои смяна. Умишлено не започнах ремонта на водопроводната си инсталация от него. Свързано е със стиковане с ВиК, засичане на показания поради нарушаване цялоста на пломбата.
2. Започнах ремонта поетапно. Със спиране на водоподаването в целия блок. Два дена, за по два часа в часовете между 18.00 и 20.00. Абсолютно умишлено и предполагам законно. Естествено, че оставях съобщения на входната врата, които бяха късани /подсигурил съм се със свидетели, че съм ги поставял/.
3. Оформям си жалбата до прокуратурата. До края на седмицата ще я внеса.
4. Ремонта е неотложен по правилата на закона за ЕС, съответно и спирането на водата в целия блок в делнични дни.

Изобщо, създаваме си проблеми. Да видим ...
webadmin
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Юли 2011, 21:54

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот bobi9 » 18 Дек 2017, 17:49

Прокуратурата ще ви отсвири. Хванте за ушите двама съседи и пред тях поискайте да ви се отвори помещението. Отказа на домуправителя оформете в констативен протокол и подпишете. Какво трябва да съдържа протокола вижте чл.57 и следващите от ЗУЕС. След това го занесете в общината.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот lakavitsa » 18 Дек 2017, 22:33

В този случай законът след като със свидетели желаете да влезете в това помещение само и единствено поради неотложен собствен ремонт, може и да поискате санкция от кметската админис Късането е споменавано многократно в лекс.бг и съпровожда всичките люде които искат правила, но и наивност че няма да им скъсано съобщение за нещо планирано, предупредително и т.н. В зуес има посочени такива, и имате право да поискате намеса от съответната администрация - районна и кметска
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот tochotocho » 04 Фев 2018, 21:23

Има си фирми, които решават подобни казуси. това е като предупреждение от банката за дължими суми. Не искаш да пращаш! Има друг режим. Жална и майка на домоуправителката!
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот lakavitsa » 04 Фев 2018, 22:32

за ториното ли намеквате? По кои правила, ако не е той
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00


Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron