начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Изключително заядлива домоуправителка

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот webadmin » 14 Дек 2017, 18:14

Здравейте, получавал съм помощ от вас във времето. Чак ме е срам, че ще отнема част от времето ви с нелепицата в която съм попаднал. Ще опитам стегнато:
1. Категоричен конфликт с домоуправителка.
2. Категоричен отказ от нейна страна да ми осигури достъп до помещения, обща етажна собственост.
3. Във времето /преди около 3 години/ решение на РС-Русе, в моя полза за достъп "малка сушилня" в блока.
4. Преди около 2 години, разпореждане на прокуратура в Русе за осигуряване на достъп до голяма сушилня в блока.

От две седмици, домоуправителката ми отказва достъп до сметопроводно помещение. Проблемът е, че там ми се намира спирателен водопроводен кран /преди водомера/. Налага се ремонт на водопроводната ми инсталация. Живея в риск за наводняване на жилището ми, както и на съседите ми отдолу/на последен етаж съм/. Според думите на домоуправителката, ще имам достъп срещу 5 лева месечна такса месечно, защото това "било решение на общо събрание" ?!

Разбира се, има вариант да спра тотално водоподаването в блока по време на ремонта ми, от главния спирателен кран на блока.

Въпросът ми е: нужно ли е да оставям целия блок /около 50 домакинства/ заради ината на домоуправителката

И изобщо, възможно ли е решение на събрание на блока да ме лиши от достъп до общи помещения ?!

Отново, адски ме е срам че ви занимах с такива битовизми.
webadmin
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Юли 2011, 21:54

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот lakavitsa » 15 Дек 2017, 08:21

Може
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот bobi9 » 15 Дек 2017, 10:17

:shock: :shock:
Глупости.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот lakavitsa » 15 Дек 2017, 10:54

Най-добре е да направите, чудно защо не сте го направили досега, кран за спиране на водата в апартамента Ви. За да се стигне до Решение на Общото събрание, нещата не са били толкова прости.
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот ivanov_p » 15 Дек 2017, 12:15

След като имате съдебно решение може да пуснете до прокуратурата тъжба за самоуправство.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот lakavitsa » 15 Дек 2017, 18:03

Без да вземам страната на управителката на блока в дунавския град, или пострадалия/пострадалата от своеволията на управителя на ЕС, повечето подобни случаи са за опити за обсебване на общи части, каквито са така наречените "сушилни", без да е уточнено предназначението им. Изхождам от подобни помещения в блока ни.
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот gridiron » 16 Дек 2017, 19:14

ivanov_p написа:След като имате съдебно решение може да пуснете до прокуратурата тъжба за самоуправство.


Самоуправството не е ли от ОХ ?
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот dikobraz » 17 Дек 2017, 22:58

gridiron написа:
ivanov_p написа:След като имате съдебно решение може да пуснете до прокуратурата тъжба за самоуправство.


Самоуправството не е ли от ОХ ?


Да пусне и прокуратурата ще каже.


цитат
Въпросът ми е: нужно ли е да оставям целия блок /около 50 домакинства/ заради ината на домоуправителката
Може - няма да го правите месеци.


цитат
И изобщо, възможно ли е решение на събрание на блока да ме лиши от достъп до общи помещения ?!
Не може - общи части, общи решения


цитат
Според думите на домоуправителката, ще имам достъп срещу 5 лева месечна такса месечно, защото това "било решение на общо събрание"
Но проблем - да даде банкова сметка за превод на парите - там в графата основание за внасяне ще запишете -- каквото трябва.


Залагам бира, че няма банкова сметка...

Помислете за друго по добро жилище. сЪга всички се навалят у Софето / ливади, вади и долини / и трябва да има предложения при вас
dikobraz
Потребител
 
Мнения: 170
Регистриран на: 14 Ное 2005, 20:33

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот webadmin » 18 Дек 2017, 16:10

Ами, пак да опитам стегнато и поред.
1. Разбира се, че имам спирателен кран в жилището си, но той е част от проблема /не работи/ и предстои смяна. Умишлено не започнах ремонта на водопроводната си инсталация от него. Свързано е със стиковане с ВиК, засичане на показания поради нарушаване цялоста на пломбата.
2. Започнах ремонта поетапно. Със спиране на водоподаването в целия блок. Два дена, за по два часа в часовете между 18.00 и 20.00. Абсолютно умишлено и предполагам законно. Естествено, че оставях съобщения на входната врата, които бяха късани /подсигурил съм се със свидетели, че съм ги поставял/.
3. Оформям си жалбата до прокуратурата. До края на седмицата ще я внеса.
4. Ремонта е неотложен по правилата на закона за ЕС, съответно и спирането на водата в целия блок в делнични дни.

Изобщо, създаваме си проблеми. Да видим ...
webadmin
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Юли 2011, 21:54

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот bobi9 » 18 Дек 2017, 17:49

Прокуратурата ще ви отсвири. Хванте за ушите двама съседи и пред тях поискайте да ви се отвори помещението. Отказа на домуправителя оформете в констативен протокол и подпишете. Какво трябва да съдържа протокола вижте чл.57 и следващите от ЗУЕС. След това го занесете в общината.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот lakavitsa » 18 Дек 2017, 22:33

В този случай законът след като със свидетели желаете да влезете в това помещение само и единствено поради неотложен собствен ремонт, може и да поискате санкция от кметската админис Късането е споменавано многократно в лекс.бг и съпровожда всичките люде които искат правила, но и наивност че няма да им скъсано съобщение за нещо планирано, предупредително и т.н. В зуес има посочени такива, и имате право да поискате намеса от съответната администрация - районна и кметска
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот tochotocho » 04 Фев 2018, 21:23

Има си фирми, които решават подобни казуси. това е като предупреждение от банката за дължими суми. Не искаш да пращаш! Има друг режим. Жална и майка на домоуправителката!
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Изключително заядлива домоуправителка

Мнениеот lakavitsa » 04 Фев 2018, 22:32

за ториното ли намеквате? По кои правила, ако не е той
lakavitsa
Потребител
 
Мнения: 683
Регистриран на: 26 Май 2010, 14:00


Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron