начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Младежки прегрешения в справка за съдимост?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Младежки прегрешения в справка за съдимост?

Мнениеот chezz88 » 28 Дек 2017, 20:23

Здравейте,

Притеснявам се, че младежките ми прегрешвни отпреди 11-12 години, когато бях на 16, ще ме накарат да се червя. По онова време получих решение - възпитателна мярка мъмрене/предупреждение (най-ниската) от някаква комисия - не помня някога съдилища да са били намесени. Проучването ми показва, че решението изглежда да е било мярка по чл. 13 от ЗЗБППМН. Това ми е бил единственият сблъсък със закона.

Интересува ме дали тази информация фигурира в справката за съдимост (не свидетелството, там пише неосъжднан)? Също така, има ли някой представа в какви регистри се нанасят такива случаи? Тогава помня, че ми казаха, че след 5 години се изтрияало от регистрите, и единствено в полицията/МвР няма да ме вземат на работа. За какъв регистър точно става въпрос? Или кои регистри, предполагам са повече?

Благодаря предварително!
chezz88
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Дек 2017, 20:08

Re: Младежки прегрешения в справка за съдимост?

Мнениеот teogeo » 04 Яну 2018, 16:10

chezz88 написа:Здравейте,

Притеснявам се, че младежките ми прегрешвни отпреди 11-12 години, когато бях на 16, ще ме накарат да се червя. По онова време получих решение - възпитателна мярка мъмрене/предупреждение (най-ниската) от някаква комисия - не помня някога съдилища да са били намесени. Проучването ми показва, че решението изглежда да е било мярка по чл. 13 от ЗЗБППМН. Това ми е бил единственият сблъсък със закона.

Интересува ме дали тази информация фигурира в справката за съдимост (не свидетелството, там пише неосъжднан)? Също така, има ли някой представа в какви регистри се нанасят такива случаи? Тогава помня, че ми казаха, че след 5 години се изтрияало от регистрите, и единствено в полицията/МвР няма да ме вземат на работа. За какъв регистър точно става въпрос? Или кои регистри, предполагам са повече?

Благодаря предварително!


Не. Най-малкото защото сте били непълнолетен.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron