начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

МОля някой да ми помогне тъй като не съм много запознат

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


МОля някой да ми помогне тъй като не съм много запознат

Мнениеот mariooo123456789 » 30 Яну 2018, 21:29

Здравейте на всички.
Имам следния проблем.Преди около 5 години ме хванаха със 0.2гр. марихуана на автогарата във София и стоях 24 часа във районното.След време когато получих писмо там пишеше че поради липсата ми на предишни провинения няма да има нито глоби нито нищо,просто бях прекарал 24 часа в районното и това беше. Така понеже съм студент и сега завършвам исках да попитам във свидетелството за съдимост какво ще пише осъждан или неосъждан. Аз мисля че ще бъде 2рото, но ще съм много благодарен някой да ми разясни ситуацията.
Благодаря ви !!!
mariooo123456789
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Яну 2018, 18:40

Re: МОля някой да ми помогне тъй като не съм много запознат

Мнениеот katerinakuch » 30 Яну 2018, 21:58

Щом само с това Ви се е разминало, в свидетелството за съдимост би следвало да пише, че сте "неосъждан".
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: МОля някой да ми помогне тъй като не съм много запознат

Мнениеот first_order » 31 Яну 2018, 00:09

Минал сте метър, деянието ви е квалифицирано като малозначително по чл.9 ал.2 НК. В свидетелството ви ще пише не е осъждано, което няма да ви създава поблеми при започване на работа освен такава за кото се правинпроверка и в масивите на мвр - работа в мвр, военните, нсо и др.
first_order
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 10 Яну 2018, 15:10

Re: МОля някой да ми помогне тъй като не съм много запознат

Мнениеот mariooo123456789 » 31 Яну 2018, 09:50

Много благодаря за отговорите
mariooo123456789
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Яну 2018, 18:40


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron