начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ЧСИ

Дискусии на тема съдебната власт в България


ЧСИ

Мнениеот dimovaa » 24 Апр 2018, 20:00

Здравейте, пиша ви във връзка с ЧСИ
Имам задължение към тях в размер на 3000лв което не е ползвано за лични цели.
Възможно ли е да ме съдят за измама?
Също което аз съм безработна и се бяхме разбрали да внасям по 50лв на задължение те са две докато не започна работа.
Днес те ми звънят и ми казват не внеса ли по 150лв на задължение, ще ме осъдят за измама, за поведението ми спрямо тях и не знам си още какво
звъня на въпросната госпожа Петкова тя ми казва ако още един път се обадя че ще ми внесе документите в съда още на сутринта. Това поведение спрямо тях коректно ли е? Предишният ден разговарях с нейна колежка и и обясних, че в момента не мога да внеса сума от 300лв. и тя ми каза важно е да внасяш да не прекъсваш
Какво следва, ако не внеса въпросната сума, техните разговори записват ли се по телефона и могат ли да бъдат осъдени за това поведение?
dimovaa
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 24 Апр 2018, 19:54

Re: ЧСИ

Мнениеот katerinakuch » 25 Апр 2018, 00:03

След като не разполагате със сумите, няма как да ги внесете. Няма как да Ви осъдят за измама. Това са граждански правоотношения.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: ЧСИ

Мнениеот ivan_lawyer » 25 Апр 2018, 01:04

Не са ЧСИ, а колектори. Те сега нещата са кърджалийски, тоест - на чиста кражба, като грабеж - даже. Лесно се преодоляват - на практика са изядени още със събуждането. Говоря от позиция на спец - в джунглата.

Завежда се отрицателен установителен иск - такъв е термина и се приключва. Сега за по-малки суми - не си струва усилието, но всеки си решава.

Аз са ми заети ангажиментите - иначе - водя такива дела. Но все пак - не си струва усилието - ако е малка сумата.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: ЧСИ

Мнениеот dimovaa » 25 Апр 2018, 01:18

katerinakuch написа:След като не разполагате със сумите, няма как да ги внесете. Няма как да Ви осъдят за измама. Това са граждански правоотношения.

Те искали да ме съдят за измама за това, че стоковия кредит е теглен за друг, а не за лични цели
Въпросна госпожа Петкова започна да ме заплашва, след като и казах, че няма как да и внеса 300лв до утре и думите и бяха давам ти документите в съда и аз и казах ок няма проблем
в рамките на шегата тази жена винаги ми звъни когато някой е ядосал и си го изкарва на мен или просто и е крив характера ...
dimovaa
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 24 Апр 2018, 19:54

Re: ЧСИ

Мнениеот bliznaci1986 » 26 Апр 2018, 08:54

dimovaa написа:
katerinakuch написа:След като не разполагате със сумите, няма как да ги внесете. Няма как да Ви осъдят за измама. Това са граждански правоотношения.

Те искали да ме съдят за измама за това, че стоковия кредит е теглен за друг, а не за лични цели
Въпросна госпожа Петкова започна да ме заплашва, след като и казах, че няма как да и внеса 300лв до утре и думите и бяха давам ти документите в съда и аз и казах ок няма проблем
в рамките на шегата тази жена винаги ми звъни когато някой е ядосал и си го изкарва на мен или просто и е крив характера ...


Да приемем, че Ви изнудва, за да и платите?
bliznaci1986
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 05 Сеп 2016, 21:49


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron